Kabriolet, SUV lub samochód osobowy w dobrej cenie na Lotnisku Tampa – tani wynajem aut Floryda

Lotnisko Tampa wynajem aut Floryda

Międzynarodowy por lotniczy Tampa – TPA to czwarte pod względem liczny obsługiwanych pasażerów lotnisko Florydy, po Miami, Orlando i Fort Lauderdale. Położone jest na zachodnim wybrzeżu półwyspu, nad Zatoką Tampa (Tampa Bay).

Tampa Floryda

Śródmieście miasta Tampa.

Tani wynajem w jedną stronę (one-way rental) na Florydzie

Olbrzymią zaletą wynajmu samochodów na Florydzie są niskie, a czasem wręcz zerowe, opłaty za wynajem w jedną stronę. One-way rental fee, to opłata pobierana od klientów, którzy zwracają pojazd w innej lokalizacji, niż ta, w której został on wynajęty. Opłata ta pokrywa koszty logistyczne redystrybucji samochodów pomiędzy oddziałami wypożyczalni i może zawyżyć znacznie ostateczny koszt wynajmu. Z racji specyfiki ruchu turystycznego na Florydzie – stanu będącego popularną destynacją wycieczek typu roadtrip – tutejsze wypożyczalnie decydują się często na obniżenie, lub wręcz całkowite zniesienie opłat one-way.

Jeśli przybywasz na Florydę via Tampa Airport i opuszczasz ten stan z innego lotniska (Miami Airport to jak na razie jedyny por lotniczy na Florydzie oferujący połączenia bezpośrednie z Polski), masz duże szanse na znalezienie ofert wynajmu samochodów w bardzo przystępnych cenach, nawet w szczycie sezonu letniego.

wynajem kabrioleta Floryda

Kabriolet na Florydzie? Ford Mustang to często najciekawsza oferta rent a car na Lotnisku Tampa.

Oferty rent a car na Florydzie są, obiektywnie, bardziej konkurencyjne cenowo, niż w wielu innych popularnych destynacjach turystycznych w USA (zwłaszcza w porównaniu do sąsiednich Hawajów, gdzie liczyc się należy z o wiele większymi wydatkami).

Szczególnie atrakcyjne oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Tampa spotkać można w klasach uznawanych na rodzimym rynku za nieco ‘egzotyczne’, jak na przykład kabriolet, czy SUV.

Najpopularniejszym modelem kabrioletu w USA jest, bez wątpienia Ford Mustang. Oferuje on doskonałą relację jakości do ceny oraz sporą, jak na kabriolet, pojemności bagażnika – aż 320 litrów. Największa konkurencja Mustanga, Chevrolet Camaro, pomieści już tylko 200 litrów bagażu.

Praktycznie wszystkie wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Tampa, nie tylko te największe – Avis, Budget, Alamo, Enterprise, Hertz, etc. – posiadają Forda Mustanga w swojej flocie. Ceny wynajmu zaczynają się od około PLN 1100 za tydzień. W zbliżonej cenie dostępny jest także Camaro, dominujący we flocie Dollar i Thrifty.

SUV na Florydzie – porównaj oferty na Lotnisku Tampa

Do najpopularniejszych modeli SUV w ofercie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Tampa zaliczają się dobrze znana z rynku europejskiego Toyota RAV4 oraz Hyundai Santa Fe.

Toyota RAV4 Tampa

Toyota RAV4 – doskonała opcja SUVa do wynajęcia na Lotnisku Tampa.

Zaklasyfikowana, jako compact SUV (czyli jeden z mniejszych modeli w tym segmencie w USA), jest nie tylko niezwykle popularną opcją, lecz w wielu przypadkach także najtańszą.

Czym Toyota RAV4 2019 zasłużyła sobie na opinię najlepszego kompaktowego SUVa? Zobacz materiał wideo poniżej:

Dużą popularnością w tej samej klasie cieszy się także Ford Escape, jednak z racji na starszą konstrukcję pozostaje jednak nieco w tyle za RAV4. Jego odpowiednikiem w Europie jest Ford Kuga, przy czym amerykański (i kanadyjski) Escape wyposażony jest niemal zawsze w silnik benzynowy, podczas gdy w Europie nadal często spotykany jest w wersji Diesel.

Być może zainteresuje Cię także nasz przewodnik po klasach pojazdów SUV.

SUV Floryda Santa Fe

Nowy Hyundai Santa Fe – tani SUV do wynajęcia na Lotnisku Tampa; we flocie między innymi Dollar, Europcar i Enterprise.

Hyundai Santa Fe to nowy model, który już zyskał sobie rzeszę zwolenników. Produkowany lokalnie, w Alabamie, Santa Fe mierzy sobie 4.77 m długości, czyli o 8 centymetrów więcej, niż wersja poprzednia. Oferuje przestronną kabinę dla 5 osób (model poprzedni dostępny był także w wersji 7-osobowej). Znajdź więcej informacji na Hyundaiusa.com.

Najtańsze SUVy na Florydzie dostępne są zazwyczaj już od około PLN 850 za tydzień.

We wszystkich ofertach wynajmu SUVów dostępnych poprzez wyszukiwarkę Cartrawler, udostępnioną powyżej, wliczony jest nieograniczony przebieg oraz ubezpieczenie. Jedynie w bardzo rzadkich przypadkach wyjątkowo ekskluzywnych pojazdów, przebieg może okazać się limitowany.

Lotnisko Tampa  – podstawowe informacje

Tampa International Airport – TPA, usytuowane jest około 10 km na zachód od centrum miasta Tampa.

Porada: Znajdź tanie zakwaterowanie w Tampa.

Miasto, w ścisłych jego granicach, zamieszkuje około 400 tyś. osób, jednak populacja Tampa Bay Area liczy sobie od 2/5 do 3 milionów.

Do największych przewoźników na Lotnisku Tampa zaliczają się Southwest Airlines, Spirit Airlines i Delta Airlines. Ta ostatnia linia lotnicza oferuje jedno z niewielu połączeń bezpośrednich z Europy do Tampa, a mianowicie z Amsterdamu. Inne połączenia bezpośrednie dostępne są z Londynu-Heathrow (linie British Airways i Norwegian), z Zurychu (Edelweiss Air) oraz z Frankfurtu (Lufthansa).