Zwiedzanie Kalifornii – wprowadzenie

Niektóre z najbardziej rozpoznawalnych miast na świecie, wyjątkowej urody sceneria naturalna, pasma górskie, kaniony oraz wybrzeże Pacyfiku to tylko niektóre z atrakcji jakie oferuje Słoneczny Stan, czyli Kalifornia, na Zachodnim Wybrzeżu USA.

Wycieczki do Kalifornii – zarezerwuj z biurem podróży.

Przydomek The Golden State związany jest zarówno z historią wydobywania złota na zachodnim wybrzeżu USA w XIX wieku, jak i z nadaniem , w 1903 roku pozłotce kalifornijskiej, zwanej również złotym makiem, statusu ‘kwiatu stanu Kalifornia’. Obfitość tego dzikiego kwiatu na terenie Kalifornii sprawia, iż w okresie jego kwitnienia, całe połacie stanu pokrywają się różnymi odcieniami żółci i złota.

Zoty Mak Kalifornia

Zwiedzanie Kalifornii: widok na most Golden Gate.

Wybór sposobu spędzania czasu oraz miejsc wartych odwiedzenia w Kalifornii okazać się może wyzwaniem, biorąco pod uwagę wszechstronność tego stanu pod względem oferowanych atrakcji. Warto jest przygotować uprzednio realistyczny plan zwiedzania, w zależności od czasu jakim na nie dysponujemy, zainteresowań, dostępnych środków finansowych oraz tempa w jakim chcemy odkrywać ten fascynujący stan.

wybrzeże Kalifonii

Wybrzeże Pacyfiku widziane z Autostrady nr 1.

Zwiedzanie Kalifornii samochodem

Wielu turystów, zwłaszcza tych, którzy na amerykańską przygodę przeznaczyć mogą trochę więcej czasu, decyduje się na wynajem samochodu w Kalifornii. Własny środek transportu pozwala na większą swobodę w planowaniu pobytu w USA, zaś jazda w bajkowej scenerii Zachodniego Wybrzeża jest atrakcją samą w sobie.

Znajdź tani wynajem samochodów w Kalifornii.

Inną popularną opcją jest wynajem kampera; chętnie korzystają z niej rodziny z małymi dziećmi zwiedzające Stany Zjednoczone, zwłaszcza jeśli interesują je głównie atrakcje przyrodnicze Kalifornii. ‘Dom na kółkach’ umożliwia zatrzymywanie się w wybranych miejscach wedle potrzeb, nie wspominając o oszczędnościach poczynionych jeśli chodzi o koszty zakwaterowania.

Przemieszczanie się kamperem jest, oczywiście, o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze w kalifornijskich parkach narodowych, niż na krętym odcinku wiodącej wzdłuż wybrzeża autostrady A-1, lub też w zatłoczonych centrach wielkich miast.

Dla maksymalnej wygody, środek transportu dostosować można do celu zwiedzania, wynajmując zwykłe auto osobowe do zwiedzania miast oraz kampera do poruszania się poza miastem.

Zwolennicy dwóch kółek zainteresować może także wynajem motocykla w Kalifornii.

Urlop w Kalifornii znaleźć można w ofercie wielu biur podróży, najczęściej w formie autobusowych wycieczek objazdowych. Pozwalają one na zobaczenie wielu atrakcji w stosunkowo krótkim czasie, bez potrzeby martwienia się o kwestie organizacyjne podróży. Niektóre biura stwarzają także możliwość zaplanowania podróży na miarę potrzeb i zainteresowań klienta. Coraz więcej turystów decyduje się jednak na samodzielne zaplanowanie podróży i pobytu w USA.

Roadtrip w Kalifornii – nasze sugestie

Highway 1 – wybrzeże Kalifornii od San Francisco po Los Angeles

Zarezerwuj wycieczki i atrakcje w Kalifornii