Seaport Village w San Diego

Odwiedzając San Diego, nie przegap uroczej dzielnicy portowej, znanej z drewnianych domków (czasem wznoszących się na palach nad powierzchnią wody) oraz malowniczych widoków na zatokę San Diego. Seaport Village położona jest około pół kilometra od innego popularnego rejonu w San Diego, Gaslamp District.

Pośród tradycyjnej, drewnianej zabudowy tuż nad oceanem znalazły dla siebie miejsce dziesiątki sklepów oraz restauracji gdzie posiłek zjeść można także na zewnątrz, ciesząc się doskonałym klimatem południowej Kalifornii, lub podziwiając spektakularne zachody słońca nad Pacyfikiem. Seaport Village rozbrzmiewa często muzyką na żywo, zapewnianą przez lokalne bary oraz artystów ulicznych.

Seaport Village

Seaport Village – stara część San Diego, „przycupnęła” pomiędzy linią wody i nowoczesnym centrum miasta.

Promenada biegnąca wzdłuż Zatoki San Diego zachęca do spacerów, lub bardziej aktywnych form spędzania czasu na świeżym powietrzu: biegania, jazdy na rowerze, lub na rolkach. Wiedzie ona od strefy hotelowej wokół San Diego Convention Center niemal do samego lotniska, w północno-zachodniej części miasta.

Tą część miasta doskonale zwiedza się rowerem. Turyści znajdą kilka punktów wynajmu rowerów w dogodnych lokalizacjach w San Diego, między innymi w pobliżu Embarcadero Marina Park North, tuż nad wodą. Największym operatorem tych usług jest DecoBike.

Znajdź hotele w okolicach Seaport Village San Diego.

Unconditional Surrender San Diego

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Seaport Village jest, od 2007 roku, rzeźba Uncondional Surrender. Stworzony przez Sewarda Johnsona pomnik inspirowany jest słynna fotografia przedstawiającą żołnierza amerykańskiej marynarki całującego spontanicznie kobietę na fali entuzjazmu wywołanego zwycięstwem na Japonią pod koniec II Wojny Światowej. Pierwsza z całej serii rzeźb stanęła w Sarasocie, na Florydzie w 2005 roku. Dwa lata później, wykonana z brązu i blisko 8 metrowej wysokości instalacja, przetransportowana została właśnie do San Diego. Podziwiać ją obecnie można w Tuna Harbor Park, obok lotniskowca USS Midway.

rzeźba w San Diego

„Bezwarunkowa Kapitulacja” w San Diego.

Podobne rzeźby autorstwa Johnsona wznoszą się obecnie także w Hamilton (New Jersey), Pearl Harbor (Hawaje) i we francuskiej Normandii.