Wynajem samochodów w USA – ceny i porady

Stany Zjednoczone to kraj olbrzymich odległości i jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, który doskonale zwiedza się samochodem. Jeśli interesuje Cię zobaczenie czegoś więcej, niż tylko centrów dużych miast, wynajem samochodów w USA okazac się może najwygodniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Znajdź tani wynajem samochodów w USA

Własny środek transportu przyda się, by odwiedzić liczne, amerykańskie parki narodowe oraz atrakcje turystyczne położone w bardziej odległych zakątkach, jak również, by przemieszczać się swobodnie w metropoliach, w których transport miejski pozostawia sporo do życzenia, jak na przykład w Los Angeles.

Z drugiej strony, pomimo, iż ceny usług rent a car w USA są bardzo przystępne, warto jest przemyśleć wydatek na samochód, jeśli naszą główną bazą są dobrze skomunikowane miasta, jak Nowy Jork, lub San Francisco (gdzie dodatkowo przygotować się należy na korki i trudności z parkowaniem).

kabriolet USA

Prawdziwie amerykańska przygoda – roadtrip kabrioletem.

Turyści, którzy zdecydują się na wynajem samochodu w Stanach Zjednoczonych, znajdą tu szeroką ofertę marek i modeli, zarówno tych znanych z rynku europejskiego, jak i typowo amerykańskich, a więc nieco egzotycznych dla przybysze ze Starego Kontynentu, w tym Forda Mustanga, kultowe modele Chevroleta, czy olbrzymie suvy. Ostra konkurencja pomiędzy wypożyczalniami samochodów w USA przekłada się na przystępne ceny.

Tani wynajem samochodów w USA – rezerwuj z wyprzedzeniem

Najkorzystniejsze oferty rent a car USA dostępne są zazwyczaj poprzez internetowe wyszukiwarki współpracujące z wieloma wypożyczalniami samochodów. Pozwalają one porównać ceny od wielu dostawców tego rodzaju usług oraz dokonać rezerwacji przez internet. Ceny dostępne online są, w wielu przypadkach, o wiele bardziej konkurencyjne, niż w przypadku wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

Aby zagwarantować najniższe ceny, a także największy wybór modeli aut, rezerwuj z jak największym wyprzedzeniem, nawet jeszcze, gdy Twoja podróż do USA jest w fazie planowania. Nie ryzykujesz utraty pieniędzy, nawet jeśli plany ulegną zmianie: w większości przypadków możliwe jest nieodpłatne anulowanie rezerwacji na 24 do 48 godzin przed odbiorem pojazdu (zawsze zapoznaj się jednak z dokładnymi warunkami dotyczącymi rezygnacji z wynajmu; niektóre wypożyczalnie mogą wymagać anulowania z nieco większym wyprzedzeniem).

Zrezygnować z rezerwacji możesz także, gdy w późniejszym czasie znajdziesz lepszą ofertę; zwrot środków następuje automatycznie, w terminie do 10 dni roboczych.

Wynajem samochodów w USA – odbiór na lotnisku

Jeśli samochód z wypożyczalni ma być głównym środkiem transportu podczas podróży po Stanach Zjednoczonych, najwygodniej jest wynająć go bezpośrednio na lotnisku, po przylocie. Porty lotnicze to prawdziwy magnes na usługi rent a car. Na lotniskach można zazwyczaj znaleźć wszystkie największe wypożyczalnie sieciowe, a także mniejsze, lokalne firmy. Ceny wynajmu nie odbiegają znacząco, od tych praktykowanych w miejskich punktach odbioru, choć, jak wspomnieliśmy, i tak są konkurencyjne, w porównaniu do wynajmu w Europie.

Z typowo amerykańską dbałością o wygodę klienta, biura wypożyczalni są dogodnie usytuowane w jednym miejscu, często jest poświęcone w całości usługom rent a car osobny budynek, do którego dostać się można lotniskowymi busami, lub kolejką.

Ceny paliwa w Stanach Zjednoczonych

Oprócz konkurencyjnych cen usług rent a car do zwiedzania Stanów Zjednoczonych samochodem zachęca także tanie paliwo. Galon, czyli 3.8 litra benzyny kosztuje średnio $2.7, czyli znacznie mniej, niż na rynku polskim, gdzie za taką samą ilość paliwa zapłacić należałoby o połowę więcej.

ceny paliwa

Tanie paliwo w USA.

Ceny paliwa w Stanach Zjednoczonych mogą różnic się znacznie w zależności od stanu. Benzyna i olej napędowy najdroższe są w Kalifornii oraz, generalnie, na Zachodnim Wybrzeżu, jak również w Nowym Jorku, na wschodzie kraju. Pandemia koronawirusa, którą silnie dotknęła także Stany Zjednoczone, wpłynęła na dodatkowe obniżenie cen paliwa.

Sprawdź aktualne ceny paliwa w Stanach Zjednoczonych.