Atrakcje Kalifornii – nasze Top 5

Zapierająca dech w piersiach sceneria, przyprawiona kosmopolitycznym urokiem dużych ośrodków miejskich oraz światowej klasy parki rozrywki sprawia iż turyści chętnie powracają do Kalifornii. Podczas jednej wizyty nie sposób jest zobaczyć nawet części z atrakcji, jakie stan ten ma do zaoferowania.

Poniżej, przedstawiamy nasze, subiektywne, Top 5 najbardziej interesujących miejsc w Kalifornii.

1. Yosmite National Park

park narodowy Yosemite

Park Narodowy Yosemite.

Jeśli czas, jaki masz do dyspozycji podczas pobytu w Kalifornii pozwala Ci wybrać tylko jeden z wielu usytuowanych tu parków i rezerwatów przyrody, Przewodnik USA poleca Yosemite National Park. Wodospady, górskie strumienie i jeziora, dramatyczne formacje skalne, olbrzymie, wiekowe drzewa oraz niewyczerpane bogactwo gatunków fauny i flory oczekują tu na miłośników przyrody i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Do miejsc przyciągających najwięcej odwiedzających Yosemite zaliczają się: masyw skalny El Capitan, granitowa formacja Half Dome, punkt widokowy Glacier Point oraz wodospady Glacier Falls.

2. San Francisco

San Francisco widok nocą

San Francisco nocą.

‘Miasto nad zatoką’ (czyli City by the Bay), jak często określane jest San Francisco, jest jedną z najbardziej fascynujących metropolii Stanów Zjednoczonych. Położone na krańcu ponad 50-kilometrowej długości półwyspu miasto oferuje panoramiczne widoki na Pacyfik oraz cieśninę Golden Gate. Miasto złożone jest z ponad setki dzielnic (neighbouroods) o bardzo zróżnicowanym charakterze. Oprócz historycznego centrum, zajrzyj koniecznie do Chinatown, okolic Fisherman’s Wharf – w przeszłości rybackiej osady, czy też eleganckiej dzielnicy Nob Hill, w której skupiają się niektóre z najlepszych hoteli i restauracji San Francisco. Obowiązkowym punktem zwiedzania San Francisco jest oczywiście most Golden Gate, a dla ciekawych, także więzienie Alcatraz.

3. Atrakcje Kalifornii: Redwood National and State Parks

Redwood atrakcje Kalifornii

Magiczna sceneria parków Redwood.

Poczuj się jak krasnal spacerując wśród najwyższych drzew na świecie – kilkusetletnich sekwoi, które polubiły tropikalny niemal mikroklimat kalifornijskiego wybrzeża. W kompleksie parków i rezerwatów na skale krajową jak i stanową doświadczysz przyrody w stanie niemal niezmienionym działalnością człowieka oraz będziesz miał okazję podziwiać olbrzymią ilość gatunków zwierząt w swoim naturalnym środowisku.

4. Autostrada nr 1 pomiędzy San Francisco i Los Angeles

atrakcje Kalifornii US Route 1

Atrakcje Kalifornii: U.S. Route 1 – Big Sur.

Fragment amerykańskiej autostrady nr 1, łączący Los Angeles i San Francisco, znana także jako Big Sur uchodzi za jedna z najlepszych tras drogowych na świecie, jeśli chodzi o widoki i komfort jazdy. Panoramiczne widoki Pacyfiku, klifowe wybrzeża i dzika przyroda to idealna sceneria na amerykański roadtrip. Polecamy także nieco niedoceniany odcinek autostrady nr 1 na północ od San Francisco.

5. Los Angeles

Los Angeles

Miasto Aniołów – Los Angeles.

W naszym zestawieniu nie mogło, oczywiście, zabraknąć międzynarodowej stolicy rozrywki, Los Angeles. Największa metropolia Kalifornii przeszła olbrzymią przemianę na przestrzeni ostatnich dekad. Reputacja miasta niebezpiecznego, zmagającego się z problemem bezdomności i walczących pomiędzy sobą ulicznych gangów odeszła w zapomnienie. Dzisiejsze Los Angeles jest miastem bogatym, zarówno jeśli chodzi o zasobność portfela swych mieszkańców, jak i  ofertę kulturalną. Popularność Los Angeles napędza w znacznej mierze mekka światowej sztuki filmowej – Hollywood, lecz także parki tematyczne Disneyland, Universal Studios i Warner Bros.

Zarezerwuj najpopularniejsze atrakcje Kalifornii