Universal Orlando Resort – wprowadzenie

Aktualizacja COVID-19: Park Universal Orlando jest otwarty. Gościom zaleca się stosowanie maseczek ochronnych oraz zachowanie dystansu społecznego. Poznaj szczegółowe zalecenia dla odwiedzających Universal Orlando.

Nieustająca konkurencja pomiędzy parkami rozrywki na Florydzie sprawia, iż prześcigają się one w ofercie nowych atrakcji. Korzystają na tym oczywiście ich goście, którzy niema podczas każdej kolejnej wizyty znajdą tu coś nowego. Universal Orlando Resort nie jest tu wyjątkiem.

Universal Orlando

Universal Studios Florida.

Znajdź hotele blisko Universal Orlando Resort.

Na kompleks Universal Orlando Resort składają się:

  • parki tematyczne Universal Studios Florida i Universal’s Islands of Adventure
  • park wodny Volcano Bay
  • centrum handlowo-rozrywkowe Universal City Walk
  • a także 6 hoteli w zasięgu krótkiego spaceru z Universal Studios i Islands of Adventure.

Połączenia LOT na Florydę.

Tanie loty Orlando.

Zniżki na bilety do Universal Orlando – gdzie szukać?

Zarezerwowanie biletów wstępu do parków rozrywki Orlando z wyprzedzeniem, przez internet, pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas (kolejki do kas parków mogą mogą przerażać!).

Bilet do Universal Orlando z możliwością łatwej rezygnacji – zarezerwuj:

 

Atrakcyjnych, promocyjnych ofert warto jest szukać poprzez serwisy wyspecjalizowane w sprzedaży tanich (tańszych) biletów do najpopularniejszych atrakcji. Szczególnie wart uwagi jest witryna Undercover Tourist, która, poprzez korzystne umowy partnerskie z Universal i Disney World oferuje często duże zniżki na bilety. W cenę biletów wliczony jest już 6.5-procentowy podatek od sprzedaży.

Niezwykle praktyczny Crowd Calendar, czyli ‘kalendarz tłumów’ na Undercover Tourist, pozwoli sprawdzić w jakich dniach (tygodniach, miesiącach) spodziewanych jest najwięcej gości w poszczególnych parkach, a przez to, uniknięcie tłumów.

Znaczne oszczędności na wstępie do parków rozrywki w Orlando poczynić można także dzięki programowi zniżkowemu CityPASS Orlando.

CityPASS Orlando – kup online.

Czytaj także: Tańsze bilety do Disney World i Orlando Universal – gdzie kupić?

Park Universal Orlando

Universal Orlando jest flagowym parkiem grupy Universal Studios & Resorts. Dynamikę jego rozwoju napędza w znacznej mierze nieustająca konkurencja z sąsiadem, Disney World. Historia parku sięga 1990 roku, kiedy to swoje podwoje nieopodal centrum Orlando otwarł Universal Studios Florida. Park ten inspirowany był oczywiście sukcesem Universal Studios Hollywood, z biegiem lat jednak, różnice pomiędzy tymi 'siostrzanymi’ parkami zaczęły się coraz bardziej uwydatniać. W mniejszym stopniu, niż jego kalifornijski odpowiednik skupia się na atrakcjach związanych z planem filmowym i odtwarzaniem na żywo scen ze znanych filmów, oferując w zamian o wiele więcej ekscytujących rollercoasterów, kolejek, zjeżdżalni, etc.

Wyspy Przygody Orlando

Wyspy Przygody w Universal Orlando.

Park Islands of Adventure otwarty został w 1999 roku, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności. Jak sugeruje jego nazwa, gwarantuje on wiele, mniej lub bardziej ekstremalnych przeżyć dzięki licznym atrakcjom, wśród których warto wspomnieć The Incredible Hulk Coaster, Dr. Doom Fear Fall, czy też Jurrasic Park River Adventure.

Kolejka The Incredible Hulk, nie dla ludzi o słabych nerwach.

W 1999 roku zainaugurowana została strefa handlowo-restauracyjno-rozrywkowa Universal CityWalk. W tym samym roku, w związku ze znacznym rozwojem parku przyjął on oficjalna nazwę Universal Orlando Resort.

Olbrzymim impulsem dla rozwoju parku stało się otwarcie stref tematycznych The Wizarding World of Harry Potter: Hogsmeade w 201 i Diagon Alley w 2014 roku.

Harry Potter w Universal

Harry Potter w Orlando Universal.

Podczas gdy liczba odwiedzających Disney World w 2016 spadała o 0.6% w stosunku do roku poprzedniego, w Universal Orlando wzrosła ona w tym samym okresie o 4.3%, w znacznej mierze dzięki magii powieści J.K Rowling. Pod względem ogólnej liczny gości, to Disney World pozostaje jednak najpopularniejszym parkiem Florydy.

Najnowszą pozycją w ofercie  Universal na Florydzie jest aquapark Volcano Bay, otwarty w 2017 roku. Zastąpił on park Wet 'n Wild.

Tanie loty Floryda – znajdź najlepsze połączenia w ofercie linii lotniczych

Zarezerwuj atrakcje Universal Orlando