Universal CitiWalk

Wraz z otwarciem parku Islands of Adventure w 1999 r., oddana została także do użytku strefa usługowo-gastronomiczna, w której, po dniu intensywnej rozrywki odpocząć, zrelaksować się, zjeść posiłek i zrobić zakupy mogą goście Universal Resort na Florydzie. Umiejscowiona jest ona bezpośrednio przed wejściem do zarówno Islands of Adventure, jak i Universal Studios.

Oprócz licznych sklepów, restauracji, kawiarni i barów, CitiWalk ma do zaoferowania także kina oraz inne atrakcje.

Universal CitiWalk

Po całym dni rozrywki w parkach Universal, zabawa przenosi się do CitiWalk Orlando.

Znajdź zakwaterowanie w pobliżu Universal Orlando.

Universal CitiWalk Orlando – nie przegap!

Do najpopularniejszych atrakcji CitiWalk zaliczają się:

Hard Rock Cafe Orlando – legendarna kawiarnia i restauracja początkowo położona była na terenie Universal Studios. Po pewnym czasie przeniosła się jednak do CitiWalk dołączając już do istniejącej tu hali koncertowej Hard Rock Live. Dzięki temu, oprócz zjedzenia niezobowiązującego posiłku w ciekawej scenerii, masz tu także okazję posłuchać muzyki na żywo.

Hard Rock Cafe Orlando

Największa restauracja Hard Rock Cafe na świecie położona jest w Orlando.

Do najbardziej intrygujących elementów dekoracji Hard Rock Cafe Orlando, a to z nich właśnie ta siec restauracji słynie, zaliczają się gitara Les Paul, należąca w przeszłości do gitarzysty The Who Pete’a Townsend’a, charakterystyczne okulary przeciwsłoneczne Buddy’ego Holly’ego i niektóre z ekstrawaganckich kostiumów Elvisa Presleya. Niezwiązany z muzyk, a jednak ciekawy eksponat to pokaźny fragmentu Muru Berlińskiego, który zobaczyć można nieopodal restauracji.

Universal CitiWalk: Bob Marley – A Tribute to Freedom – jak nietrudno wywnioskować z nazwy, klub oddaje hołd ikonie muzyki reggae. W inspirowanej jamajskimi klimatami przestrzeni skosztować można potraw kuchni z Jamajki, wypić drinka z palemką przy olbrzymim barze i zrelaksować przy muzyce reggae na żywo do późnych godzin nocnych.

Bob Marley restauracja Universal CitiWalk

Wejście do Bob Marley – A Tribute to Freedom w CityWalk Orlando.

The Groove – jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach klubów tanecznych w Orlando. Zajmujący kilka pięter klub często gości znanych DJ-ów. Wymagany wiek minimalny gości to 21 lat.

The Cowfish Sushi Burger Bar to miejsce, gdzie zjeść można zarówno doskonałe sushi, jak i tradycyjnego amerykańskiego hamburger.

Vivo Italian Kitchen – położona tuż obok Cowfish w Universal CitiWalk restauracja zachwyci amatorów kuchni włoskiej. Jak na szanującą się włoską restaurację przystało, Vivo oferuje także ciekawą kartę win.

Jimmy Buffet’s Margaritaville – wszechstronne menu oraz kolorowe drinki oczekują na gości także jednej z sieciowych restauracji słynnego amerykańskiego przedsiębiorcy Jimmiego Buffeta.

The Toothsome Chocolate Emporium & Savory Feast Kithchen to idealne miejsce na spożycie deseru. Specjalizuje się w wielosmakowych mlecznych shake’ach. Zjeść tu można także pełen posiłek, jednak ewidentnie to słodkości królują w karcie dań. Przy restauracji działa także sklep ze słodyczami.

Toothsome CitiWalk

Niektóre ze specjałów serwowanych w The Toothsome Chocolate Emporium.

Blue Man Group Theater – po posiłku w Universal CitiWalk zobaczyć jest warto jedyne w swoim rodzaju przedstawienie, łączące elementy stand up comedy, teatru i muzyki. Od czasów pierwszego przedstawienia, spektakl obejrzany został już przez ponad 35 milionów widzów.

Universal Studios Store  – to miejsce gdzie udać się należy po pamiątki z parku Universal. Przyjmują tu one wszystkie możliwe do wyobrażenia formy, od tradycyjnych breloczków i magnesów, poprzez t-shirty, po wszelkiego rodzaju gadżety. Znaleźć tu można zarówno czarodziejską różdżkę Hermiony, jak i kubek z dinozaurem z Parku Jurajskiego, pluszowego Minionka, action figure z Transformersów, etc.

ZNajdź więcej wiadomości na temat Universal CitiWalk Orlando.