Wakacje na Florydzie – kiedy jechać?

Półwysep Florydzki w południowo wschodniej części kontynentalnych Stanów Zjednoczonych nie potrzebuje reklamy, jako cel wakacyjnych wojaży.

Tanie loty na Florydę – sprawdź połączenia bezpośrednie do Miami.

Uprzywilejowane położenie geograficzne, ciepły, stabilny klimat, malownicze pejzaże, spektakularna linia brzegowa, zarówno od strony Atlantyku, jak i Zatoki Meksykańskiej, bogactwo atrakcji turystycznych, przyrodniczych i tych stworzonych przez człowieka, predestynują Florydę do roli wiodącej destynacji wakacyjnej w USA.

wakacje na Florydzie

Wakacje na Florydzie – Pejzaże Florydy nie mają sobie równych; powyżej, Key West.

Do odwiedzin tego zakątka Stanów Zjednoczonych zachęca także doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna. Oferta hotelowa Florydy jest bardzo zróżnicowana po względem standardu i, w wielu przypadkach, znaleźć tu można zakwaterowanie w bardzo przystępnych cenach.

Hotele Floryda – porównaj ceny i rezerwuj online.

Pomimo, iż „Słonecznych Stan”, jak sugeruje nazwa, cieszy się doskonałą pogodą przez większość roku, niektóre miesiące mogą okazać się bardziej wskazane by planować wakacje na Florydzie.

Kiedy najlepsza pogoda na Florydzie?

Floryda, z racji na gwarantowaną dużą ilość godzin słonecznych i średnią roczną temperaturę na poziomie 21⁰C jest destynacją szczególnie atrakcyjną dla mieszkańców Europy środkowej i północnej w miesiącach zimowych, kiedy to Stary Kontynent zmaga się z szarugą i mrozem.

Warto podkreślić, iż z racji na tropikalny (w południowej części półwyspu) i subtropikalny (w części północnej) klimat Florydy, bardziej niż o tradycyjnych czterech porach roku, mówić tu należy o dwóch porach: deszczowej i suchej.

Miami Beach

Miami Beach, jedna z najbardziej emblematycznych plaż Florydy.

Jeśli pogoda jest jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru destynacji wakacyjnej, to właśnie pora sucha, obejmująca miesiące pomiędzy grudniem a majem to najlepszy czas na odwiedzenie Florydy.

Wiele zależy też od tego, gdzie dokładnie planujesz się wybrać. Floryda jest dużym stanem; różnica temperatury pomiędzy Miami, na południu a, np. stolicą stanu, Tallahassee, na północy jest zasadnicza. Cieplejszy klimat południa pozwala komfortowo spędzić urlop w Miami i okolicach nawet najzimniejszych miesiącach, pomiędzy grudniem i lutym. Temperatura powietrza za dnia wynosi tu wówczas około 20⁰C, temperatura wody jednak z łatwością sięga nawet 24⁰C, co jak najbardziej pozwala na cieszenie się okolicznymi plażami.

Turyści odwiedzają północ stanu: Pensacola, Tallahassee, Jacksonville, i do pewnego stopnia także Orlando, nastawić się muszą na nieco chłodniejszą zimę w tej części Florydy.

Znajdź zakwaterowanie w Orlando.

Nadal względnie bezdeszczową pogodą, a jednocześni przyjemnymi temperaturami za dnia cieszyć się będą mogli tutaj w październiku i listopadzie oraz marcu i kwietniu. Zimne noce oraz umiarkowane temperatury (w grudniu, styczniu i lutym temperatura za dnia spada często poniżej 15⁰C) mogą okazać się rozczarowujące.

Znajdź więcej informacji na temat klimatu Florydy.

Wybierając się na Florydę w najpopularniejsze wakacyjne miesiące, czerwiec, lipiec i sierpień, ryzykujemy, iż obfite deszcze, pokrzyżują nasze wakacyjne plany.

Ekstremalna pogoda na Florydzie podczas huraganu Irma.

Pora deszczowa na Florydzie to jednak nie tylko sam deszcz, ale często także niestety często huragany. Nawet, jeśli nie przybierają one prawdziwie niszczycielskiego i zagrażającego życiu wymiaru, jak huragany o największej sile, które dotknęły Florydę w ciągu ostatniej dekady – Irma, Michael, czy Florida Keys, i tak skutecznie uniemożliwić mogą one jakiekolwiek zwiedzanie oraz przemieszczanie się.

Aktualne ostrzeżenia na temat huraganów w USA.

Szczyt sezonu turystycznego na Florydzie – uniknij tłumów!

Planując wakacje na Florydzie, miej na względzie, iż jest to niezwykle popularna destynacja dla samych Amerykanów, którzy tłumnie ściągają tu przy każdej możliwej okazji: przedłużonych weekendach, feriach zimowych i innych przerwach w roku szkolnym.

Tłumów na Florydzie, a także wyższych cen wszelkich usług, spodziewać się należy między innymi z następujących okazji:

  • święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
  • ferie wiosenne (Spring break) i Wielkanoc
  • weekend przed świętem Memorial Day
  • weekend przed świętem Labor Day

Sprawdź, jakie święta obchodzone są w USA.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrakcje na Florydzie