Darmowe atrakcje Florydy

Niewiele amerykańskich stanów oferuje tak szeroki wachlarz atrakcji turystycznych, jak Floryda. Te najpopularniejsze z nich – parki rozrywki Walt Disney World, Universal Studios, Seaworld Orlando, czy Kennedy Space Center – nadwyrężyć mogą znacznie portfel, zwłaszcza, jeśli nie skorzystamy z dostępnych form zaoszczędzenia na biletach.

Czytaj także: Tańsze bilety do Disney World i Universal Studios – gdzie kupić?

Płatny jest także wstęp do parków narodowych i rezerwatów przyrody na Florydzie oraz oczywiście do większości muzeów.

zachód słońca w Key West

Darmowe atrakcje Florydy – spektakularne zachody słońca; powyżej, sunset celebrations na Mallory Square w Key West.

Nie oznacza to jednak, iż turyści o bardziej ograniczonych możliwościach finansowych będą się w tym zakątku Stanów Zjednoczonych nudzić.

Poniżej, podajemy kilka sugestii na nieodpłatne, lub niedrogie, atrakcje Florydy.

Wycieczki na Florydę – zarezerwuj z Wakacje.pl.

Floryda za darmo – nie przegap!

Plaże Florydy

Półwysep Florydzki jest, podajże, najpopularniejszą destynacją plażową. Konkurować z nim pod tym względem może chyba jedynie wybrzeże Kalifornii. Niezwykłej urody plaże znaleźć można na Florydzie zarówno od strony Atlantyku, jak i Zatoki Meksykańskiej. Nawet, jeśli położone są przy drogich, luksusowych kurortach, dostępne są nieodpłatnie, dla każdego.

Do najpopularniejszych plaż Florydy zaliczają się:

 • St Augustine Beach
 • Daytona Beach
 • Cocoa Beach
 • Vero Beach
 • Palm Beach
 • Fort Lauderdale
 • Miami Beach
 • Key Largo

na wschodnim wybrzeżu Florydy oraz:

 • Key West
 • Naples Beach
 • Fort Mayers
 • Clearwater Beach
 • Cedar Key

na wybrzeżu zachodnim.

Jeśli dysponujesz własnym środkiem transportu na Florydzie, wycieczka szlakiem najpiękniejszych plaż dostarczy z pewnością wiele radości, nie nadwyrężając wakacyjnego budżetu.

Wynajem samochodów Floryda – porównaj oferty online.

Na plażach miło można spędzać czas zarówno za dnia, jak i po zmroku; wśród wielu z nich rozlokowały się bary i restauracje, pozwalające cieszyć się przyjemna pogodą nawet do późnych godzin nocnych. Zachody słońca na Florydzie nie mają sobie równych. W Key West, na przykład, celebrowane są w szczególny sposób, poprzez uliczną imprezę na Mallory Square, przyciągającą tłumy gości oraz wszelkiej maści artystów ulicznych, którzy prze dźwiękach muzyki wspólnie żegnają kończący się dzień.

Sunset Celebrations na Mallory Square, w Key West.

W podobny sposób świętowane są zachody słońca na plaży Clearwater.

Degustacja wina w Lakeridge Winery, Claremont

Nieczęsto przydarza się możliwość nieodpłatnego zwiedzania winnic, a nawet degustacji produkowanych w nich trunków. Taką możliwość oferuje winnica Lakeridge Winery w Claremont. Organizowane przez nią wycieczki trwają zaledwie około 30 minut, nie kosztują jednak nic. W sezonie letnim, zwiedzanie odbywa się często przy dźwiękach muzyki na żywo. Kto ma ochotę zostać dłużej, racząc się lokalnymi winami może to zrobić już z własnej inicjatywy i odpłatnie.

Florida’s Capitol Complex

Kompleks budynków rządowych w stolicy Florydy, Tallahassee zwiedzać można nieodpłatnie samemu, lub z przewodnikiem. Ta ciekawa i edukacyjna wycieczka dostępna jest codziennie, z pominięciem świąt federalnych, wymaga jednak uprzedniej rezerwacji. Znajdź więcej informacji tutaj.

darmowe atrakcje Florydy Tallahassee

Historyczna siedziba rządowa Florydy otwarta jest dla zwiedzających.

Lake Mirror’s Day in the Park, Lakeland – darmowe atrakcje dla dzieci

Tereny rekreacyjne wokół jeziora Lake Mirror w mieście Lakeland, w centralnej części Florydy, pomiędzy Oralndo i Tampa, zapewnią wiele nieodpłatnych atrakcji dla całej rodziny. Najmłodszych ucieszy z pewnością Barnett Family Park z barwnym placem zabaw.

Floryda dla dzieci – za darmo!

Wszyscy chętnie zaś wybiorą się zapewne na spacer po ogrodzie botanicznym Hollis Garden.

Parada samochodów klasycznych w Kissimmee

Miłośnicy automobilistyki w każdy piątek, w centrum Kissimmee, także w centralnej części Florydy, podziwiać mogą licząca sobie często blisko 300 modeli zabytkowych samochodów paradę. Warto zostać po niej na koncert muzyki z lat 50-tych i 60-tych, lub po prostu przespacerować się uliczkami tego urokliwego miasta oddalonego o około 40 minut od Orlando.

Czytaj także: Kissimmee – tanie zakwaterowanie w Orlando.

Zbieranie przegrzebków w Cedar Key H3

Pragniesz zasmakować (dosłownie i w przenośni) życia, jak rdzenny mieszkaniec Florydy? Wybierz się na wyspę Cedar Key na zachodnim wybrzeżu Florydy, znaną z licznie występujących w otaczających ją wodach przegrzebków (scallops).

Co robić na Florydzie? Sprawdź swoje umiejętności przy zbieraniu przegrzebków w Cedar Key.

Zbieranie ich z dna morskiego w tutejszych płytkich wodach to prawdziwa frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wiele lokalnych restauracji przyrządzi je za niewielką opłatą.

Festiwal Owoców Morza w Destin

Wielbiciele owoców morza odwiedzający północną Florydę w październiku, skierować swoje kroki powinni do położonego na wybrzeżu miasta Destin. Co roku, w październiku właśnie organizowany jest tu poświęcony owocom morza festiwal gastronomiczny.

Destin Seafood Festival to nie tylko pochodzące z morza przysmaki, degustacje, pokazy sztuki kulinarnej, ale także liczne imprezy towarzyszące, koncerty, konkursy, loterie oraz okazja do zakupu miejscowego rękodzieła. Udział w festiwalu jest bezpłatny, należy jednak liczyć się z wydatkami na konsumpcję.

Odwiedź St. Augustine, najstarsze miasto Florydy

Sporo nieodpłatnych atrakcji oczekuje na turystów w najstarszym mieście stanu, ufundowanym w 1565 roku St. Augustine.

najstarsze miasto Florydy

Najstarsze miasto Forydy: urokliwa starówka St. Augustine.

Z imponującym, jak na młody kraj, jakim są Stany Zjednoczone dziedzictwem historycznym miasta zapoznać się można dzięki nieodpłatnym wycieczkom z przewodnikiem.

Dorosłych zainteresuje być może zwiedzanie miejscowej destylarni, St. Augustine Distillery, podczas którego goście uraczyć się mogą próbkami dżinu, rumu, whiskey, czy innych mocnych alkoholów. Znajdź więcej informacji na temat wycieczek do St. Augustine Distillery.

Zobacz start rakiety kosmicznej za darmo

Przylądek Canaveral to obowiązkowy przystanek dla osób zafascynowanych technologią i historią lotów kosmicznych. Prawdziwą mekką dla nich jest centrum lotów kosmicznych Kennedy Space Center. Start rakiet i promów kosmicznych obserwować można jednak bez konieczności wykupienia kosztownych wejściówek.

Start Space X Falcon widziany z Playalinda Beach (start od 3:25)

Znanych jest kilka miejsc wokół wyrzutni rakiet gwarantujących dobry widok, do najpopularniejszych z nich zalicza się niezwykłej urody plaża Playalinda Beach, nie bez powodu znana także jako Rocket Launch Beach.

Czytaj także: