Six Flags Great America – park rozrywki w Chicago, Illinois

Jeden z cieszących się największą popularnością parków rozrywki znanej sieci Six Flags w USA oddalony jest o niecałą godzinę drogi z Chicago.

Aktualizacja COVID-19: Park Six Flags Great America jest otwarty. Stosowanie maseczek ochronnych jest nieobowiązkowe, choć zalecane dla niezaszczepionych gości.

Poznaj aktualne wytyczne dotyczące wstępu do Six Flags Great America.

Sixt Flags Great America, bo o nim mowa, mieści się w Gurnee, ok. 70 km na północ od centrum Wietrznego Miasta i sąsiaduje z aquaparkiem Hurricane Harbour Chicago.

Six Flags Chicago

Sixt Flags Great America.

Park zainaugurowany został w 1976, jako Marriot’s Great America przez słynną korporację hotelarską, szukającą nowych sposobów stymulacji przemysłu turystycznego na mniej pod tym względem rozwiniętych obszarach USA. Obecną nazwę przyjął w 1984 roku, po przejęciu przez sieć Six Flags.

Obszar parku, zajmujący ponad 120 hektarów podzielony na 9 stref tematycznych związanych z historią i kulturą Stanów Zjednoczonych. Są wśród nich, między innymi strefy Southwest Territory inspirowana Dzikim Zachodem, Yukon Territory, gdzie od nowa przeżyć można gorączkę złota, czy Mardi Gras, gdzie słynne obchody karnawałowe w Nowym Orleanie trwają przez cały rok.

Na gości Six Flags Great America oczekuje 15 rollercoasterów oraz szereg innych, typowo lunaparkowych atrakcji.

Six Flags to nie tylko kolejki górskie: powyżej rzut homarem do celu (czyli garnka).

Atrakcje Six Flags Great America

Dokładne informacje na temat parkowych atrakcji uzyskać można w Rides Information Center położonym tuż przy wejściu. Poniżej wskazujemy niektóre z najpopularniejszych atrakcji w każdej kategorii.

Six Flags Great America dla odważnych

BATMAN The Ride – utrzymana w stylistyce Gotham City kolejka gwarantuje silne emocje, 360-stopniowe obroty, gwałtowne spadki i spiralny tor jazdy. Przejażdżka odbywa się w bezpodłogowych wagonikach i przez znaczną jej część do góry nogami.

Kolejka Batman w Six Flags.

Demon – klasyczny looping rollercoaster, o wymownej nazwie zabierze korzystających z niego śmiałków na pełną gwałtownych spadków i ostrych podjazdów przejażdżkę, której znaczna część odbywa się w ciemnych tunelach.

Goliath – rozwijająca prędkość ponad 120 km/h kolejka jest najszybszym drewnianym rollercoasterem na świecie. Silne emocje już niemal od samego początku, podczas „spadku” z ponad 50 metrowej wysokości.

Six Flags Chicago Goliath

Drewniana kolejka górska Goliath w parku Great America.

Mardi Gras Hangover – nazwa „karnawałowy kac” mówi sama za siebie. Oczekuj gwałtownych przyspieszeń i zwrotów kierunku jazdy, 360-stopniowych obrotów i jazdy do góry nogami.

Przejażdżka Mardi Gras Hangover – zawrót głowy gwarantowany!

American Eagle – jedna z najstarszych, jednak niezmiennie najpopularniejszych atrakcji Great America to drewniany rollercoaster o dwóch równoległych torach, na których kolejki czerwona i niebieska ścigają się ze sobą podczas gwałtownych spadków, zakrętów i obrotów.

Great America dla całej rodziny

Columbia Carousel – klasyczna karuzela zabierze młodszych i starszych gości na przejażdżkę na grzbiecie koników i innych zwierząt oraz bogato zdobionych rydwanów rozlokowanych na dwóch poziomach.

Karuzela Columbia

Colombia Carousel, przeniesie Cię w czasy dzieciństwa.

Ricochet – połączenie karuzeli z huśtawką – tu pierwsze kroki postawią przyszli miłośnicy bardziej radykalnych atrakcji.

Fiddler’s Fling – wagoniki tej atrakcji poruszaj się nie tylko wokół toru, ale także wokół własnej osi.

Big Easy Balloons – klasyczna karuzela w wagonikach imitujących balony na ciepłe powietrze.

Six Flag Great America dla najmłodszych

Little Dipper – mini rollercoaster dla przedszkolaków (i ich opiekunów) jest jedną z najstarszych atrakcji parku – w niezmienionej formie działa od 1950 roku, ciesząc się niezmienną popularnością.

Little Dipper

Kolejka górska dla najmłodszych.

Bouncer – ta atrakcja oswoi przyszłych bywalców parków rozrywki ze spadkami z dużych wysokości; w towarzystwie dorosłego opiekuna, najmłodszych nie obowiązują wymagania, co do minimalnego wzrostu.

Krazy Kars – mini-samochodziki bezpieczne nawet dla najmłodszych.

Fright Fest – Halloween w wielkim stylu

Six Flags Great America szczególne atrakcje oferuje na przełomie września i października. Z okazji jednego z „najbardziej amerykańskich” świąt, Halloween park przygotowuje specjalny program. Oprócz „strasznych” dekoracji ofertę stałych atrakcji wzbogacają także różnego rodzaju atrakcje czasowe: nawiedzone domy, strefy strachu oraz występy ucharakteryzowanych na wampiry i zombie aktorów.

W 2022 roku Fright Fest w Six Flags Great America ma miejsce pomiędzy 17 września a 31 października.

Niektóre z przejażdżek adaptowane są także do halloweenowej stylistyki.

Slasher Circus – Halloween w Six Flags Great America.

Dużą popularnością cieszą się także sezonowe pokazy w parkowej hali widowiskowej, Grand Music Hall, w tym przedstawienie Love at First Fright.

Bilety do Six Flags Chicago – kup taniej online

Tradycyjnie już, jak w przypadku innych parków rozrywki w USA, zalecamy zakup biletów do Six Flags Great America z wyprzedzeniem, przez internet. Park często oferuje korzystne, promocyjne ceny dla klientów online, nie wspominając już o uniknięciu kolejek przy kasach.

Spore zniżki dostępne są często także w wyszukiwarkach tanich biletów na popularne atrakcje, jaką jest, między innymi Undercover Tourist.

Zobacz także:

Tanie zakwaterowanie w Gurnee, w pobliżu Six Flags Great America.

Znajdź zniżki na atrakcje Chicago.