Six Flags Great America – park rozrywki w Chicago, Illinois

Jeden z cieszących się największą popularnością parków rozrywki znanej sieci Six Flags w USA oddalony jest o niecałą godzinę drogi z Chicago.

Aktualizacja COVID-19: Park Six Flags Great America jest otwarty. Goście od 2 roku życia zobowiązani są do stosowania maseczek ochronnych w obiektach zamkniętych; są one zalecane także na świeżym powietrzu.

Poznaj aktualne wytyczne dotyczące wstępu do Six Flags Great America.

Sixt Flags Great America, bo o nim mowa, mieści się w Gurnee, ok. 70 km na północ od centrum Wietrznego Miasta i sąsiaduje z aquaparkiem Hurricane Harbour Chicago.

Six Flags Chicago

Sixt Flags Great America.

Park zainaugurowany został w 1976, jako Marriot’s Great America przez słynną korporację hotelarską, szukającą nowych sposobów stymulacji przemysłu turystycznego na mniej pod tym względem rozwiniętych obszarach USA. Obecną nazwę przyjął w 1984 roku, po przejęciu przez sieć Six Flags.

Obszar parku, zajmujący ponad 120 hektarów podzielony na 9 stref tematycznych związanych z historią i kulturą Stanów Zjednoczonych. Są wśród nich, między innymi strefy Southwest Territory inspirowana Dzikim Zachodem, Yukon Territory, gdzie od nowa przeżyć można gorączkę złota, czy Mardi Gras, gdzie słynne obchody karnawałowe w Nowym Orleanie trwają przez cały rok.

Na gości Six Flags Great America oczekuje 15 rollercoasterów oraz szereg innych, typowo lunaparkowych atrakcji.

Six Flags to nie tylko kolejki górskie: powyżej rzut homarem do celu (czyli garnka).

Atrakcje Six Flags Great America

Dokładne informacje na temat parkowych atrakcji uzyskać można w Rides Information Center położonym tuż przy wejściu. Poniżej wskazujemy niektóre z najpopularniejszych atrakcji w każdej kategorii.

Six Flags Great America dla odważnych

BATMAN The Ride – utrzymana w stylistyce Gotham City kolejka gwarantuje silne emocje, 360-stopniowe obroty, gwałtowne spadki i spiralny tor jazdy. Przejażdżka odbywa się w bezpodłogowych wagonikach i przez znaczną jej część do góry nogami.

Kolejka Batman w Six Flags.

Demon – klasyczny looping rollercoaster, o wymownej nazwie zabierze korzystających z niego śmiałków na pełną gwałtownych spadków i ostrych podjazdów przejażdżkę, której znaczna część odbywa się w ciemnych tunelach.

Goliath – rozwijająca prędkość ponad 120 km/h kolejka jest najszybszym drewnianym rollercoasterem na świecie. Silne emocje już niemal od samego początku, podczas „spadku” z ponad 50 metrowej wysokości.

Six Flags Chicago Goliath

Drewniana kolejka górska Goliath w parku Great America.

Mardi Gras Hangover – nazwa „karnawałowy kac” mówi sama za siebie. Oczekuj gwałtownych przyspieszeń i zwrotów kierunku jazdy, 360-stopniowych obrotów i jazdy do góry nogami.

Przejażdżka Mardi Gras Hangover – zawrót głowy gwarantowany!

American Eagle – jedna z najstarszych, jednak niezmiennie najpopularniejszych atrakcji Great America to drewniany rollercoaster o dwóch równoległych torach, na których kolejki czerwona i niebieska ścigają się ze sobą podczas gwałtownych spadków, zakrętów i obrotów.

Great America dla całej rodziny

Columbia Carousel – klasyczna karuzela zabierze młodszych i starszych gości na przejażdżkę na grzbiecie koników i innych zwierząt oraz bogato zdobionych rydwanów rozlokowanych na dwóch poziomach.

Karuzela Columbia

Colombia Carousel, przeniesie Cię w czasy dzieciństwa.

Ricochet – połączenie karuzeli z huśtawką – tu pierwsze kroki postawią przyszli miłośnicy bardziej radykalnych atrakcji.

Fiddler’s Fling – wagoniki tej atrakcji poruszaj się nie tylko wokół toru, ale także wokół własnej osi.

Big Easy Balloons – klasyczna karuzela w wagonikach imitujących balony na ciepłe powietrze.

Six Flag Great America dla najmłodszych

Little Dipper – mini rollercoaster dla przedszkolaków (i ich opiekunów) jest jedną z najstarszych atrakcji parku – w niezmienionej formie działa od 1950 roku, ciesząc się niezmienną popularnością.

Little Dipper

Kolejka górska dla najmłodszych.

Bouncer – ta atrakcja oswoi przyszłych bywalców parków rozrywki ze spadkami z dużych wysokości; w towarzystwie dorosłego opiekuna, najmłodszych nie obowiązują wymagania, co do minimalnego wzrostu.

Krazy Kars – mini-samochodziki bezpieczne nawet dla najmłodszych.

Fright Fest – Halloween w wielkim stylu

Six Flags Great America szczególne atrakcje oferuje w czasie w październiku.

W październikowe weekendy park przygotowuje specjalny program z okazji Halloween. Oprócz „strasznych” dekoracji ofertę stałych atrakcji wzbogacają także różnego rodzaju nawiedzone domy.

Niektóre z przejażdżek adaptowane są także do halloweenowej stylistyki.

Slasher Circus – Halloween w Six Flags Great America.

Dużą popularnością cieszą się także sezonowe pokazy w parkowej hali widowiskowej, Grand Music Hall, w tym przedstawienie Love at First Fright.

Bilety do Six Flags Chicago – kup taniej online

Tradycyjnie już, jak w przypadku innych parków rozrywki w USA, zalecamy zakup biletów do Six Flags Great America z wyprzedzeniem, przez internet. Park często oferuje korzystne, promocyjne ceny dla klientów online, nie wspominając już o uniknięciu kolejek przy kasach.

Spore zniżki dostępne są często także w wyszukiwarkach tanich biletów na popularne atrakcje, jaką jest, między innymi Undercover Tourist.

Zobacz także:

Tanie zakwaterowanie w Gurnee, w pobliżu Six Flags Great America.

Znajdź zniżki na atrakcje Chicago.