Wycieczki helikopterem w Chicago

Choć w Wietrznym Mieście nie brak jest platform obserwacyjnych i punktów widokowych pozwalających podziwiać unikalną architekturę tego miasta, jedyne w swoim rodzaju wrażenia zapewni lot helikopterem nad Chicago.

loty helikopterem w Chicago

Wycieczki helikopterem w Chicago – miasto z lotu ptaka.

Loty nad Chicago oferuje wielu operatorów, w zróżnicowanych cenach, w zależności od programu.

Główną atrakcją wycieczek, oprócz samej frajdy z pobytu na pokładzie śmigłowca oczywiście, jest architektura Chicago. Piloci-przewodnicy chętnie dzielą się wiedzą na temat najbardziej emblematycznych budowli oraz przytaczają mało znane fakty i anegdoty z historii miasta.

Zaoszczędź na atrkacjach do największych atrakcji Chicago dzięki CityPASS Chicago.

Podczas loty podziwiać można panoramę Chicago oraz bezkresnego jeziora Michigan.

Szczególnego uroku wycieczki helikopterem w Chicago nabierają o zachodzie słońca oraz po zmroku.

Loty nad Chicago rozważyć warto zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy to wiele innych atrakcji na świeżym powietrzu jest niedostępnych. Szczodrze oświetlone miasto wygląda szczególnie atrakcyjnie w okresie świątecznym.

Wycieczki helikopterem w Chicago – co zobaczysz po drodze?

Na trasie lotów na Chicago znajdują się najsłynniejsze budynki i atrakcje miasta. Podziwiać z lotu ptaka można także wijącą się poprzez centrum miasta rzekę Chicago, popularną strefę turystyczną The Loop, czy też Magnificent Mile, czyli Michigan Avenue, najbardziej reprezentacyjną aleje miasta.

Lista atrakcji, które dostrzec można z powietrza rośnie oczywiście wraz z długością lotu, zazwyczaj jednak zawiera:

  • Navy Pier – kompleks rekreacyjny, rozrywkowy i handlowy powstały na gigantycznym molo na jeziorze Michigan. Jego charakterystycznym elementem jest widoczny z oddali diabelski młyn.
  • Millennium Park – położony nad brzegiem jeziora, w śródmieściu Chicago, park jest jednym z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych miasta. W nim także znajduje się ukochana zarówno przez mieszkańców miasta, jak i turystów rzeźba Cloud Gate, którą także dostrzec można podczas lotu.
  • Buckingham Fountain – spektakularna i jedna z największych fontann na świecie. Szczególnie efektownie wygląda po zmroku, dzięki specjalnemu oświetleniu.
  • John Hancock Center – przemianowany ostatnio na 875 North Avenue, to jeden z ikonicznych drapaczy chmur Chicago. Na jego 94 piętrze znajduje się jeden z popularniejszych tarasów widokowych w mieście, 360 Skydeck, którego specjalną atrakcją jest TILT Experience. LINK
  • Willis Tower – dawny Sears Tower, kolejny z istotnych punktów odniesienia w panoramie miejskiej Chicago wieżowiec wraz z platformą obserwacyjną Skydeck.
  • Soldier Field – stadion drużyny futbolu amerykańskiego Chicago Bears oraz siedziba National Football League.
  • Wrigley Field – stadion drużyny bejsbolowej Chicago Cubs.

Ile kosztuje lot helikopterem nad Chicago?

Loty śmigłowcem nie są oczywiście tanią atrakcją, co nie zmienia faktu, iż cieszą się olbrzymią popularnością wśród turystów.

Operatorzy, starając się przyciągnąć jak największą liczbę klientów, dostosowali programy do różnej grubości portfela.  Najtańsze, krótkie, bo maksymalnie 15 minutowe loty dostępne są często już od około $150, a dzięki promocjom online nawet od $100.

Decydując się na nieco dłuższą, bo półgodzinną wycieczkę przygotować należy się na wydatek co najmniej $250 od osoby.

Im dłuższy lot i bardziej złożony program, tym wyższa jest jego cena oczywiście. Można wręcz powiedzieć, że „Sky is the limit”…

Warto pamiętać też, iż ilość osób na pokładzie helikoptera jest ograniczona: większość śmigłowców zabiera tylko 3 pasażerów, w przypadku większych grup turystów lub rodzin więc należy rozważyć logistykę tego przedsięwzięcia.

Najkorzystniejsze cenowo okazują się często programy dla grup (do 3 osób) – w przeliczeniu „na głowę” okazują się tańsze, niż w przypadku wykupienia lotu indywidualnie.

Vertiport Chicago

Wiele z wycieczek helikopterem w Chicago korzysta z heliportu Vertiport. https://www.vertiportchicago.com/about/. Jest to ultra-nowoczesny kompleks, oddany do użytku w 2015 roku. Zajmując powierzchnią ponad 4 hektarów, Vertiport jest największym heliportem w Stanach Zjednoczonych. Posiada także ponad 2700 m2 powierzchni hangarowej, ponad 1000 m2 powierzchni biurowej, 24-godzinna stację paliw oraz 8 pozycji parkingowych dla helikopterów.

Zobacz, co czeka Cię w Vertiport Chicago.

Dzięki centralnemu położeniu na terenie Medical District, Vertiport odgrywa olbrzymią rolę we wspieraniu transportu medycznego do pobliskich szpitali, łącząc tą funkcję z obsługą wycieczek, prywatnych lotów, czarterów, imprez VIP-owskich.

Olbrzymia przestrzeń hangarowa Vertiportu wykorzystywana jest często na potrzeby eventów korporacyjnych i prywatnych, koncertów, festiwali i wydarzeń sportowych.

Znajdź więcej informacji na temat Vertiport.

Czytaj także: