Art Institute of Chicago – taniej z CityPASS Chicago

Okazja nie do przegapienia dla miłośników sztuki w Wietrznym Mieście, Art Institute of Chicago, jest jednym z najstarszych i największych muzeów sztuk pięknych na świecie. Przed pandemią, zgromadzone tu unikalne eksponaty przyciągały ponad półtora milionów odwiedzających rocznie.

Art Institute of Chicago

Muzeum sztuk pięknych w centrum Chicago.

Renoir, Cezanne, Degas, Monet, Van Gogh, Picasso, Kandinsky, czy też najbardziej rozpoznawalni amerykańscy malarze, jak Grant Wood, to tylko niektórzy z artystów, których prace uświetniają kolekcję instytutu.

Art Institute of Chicago objęty jest programem zniżkowym CityPASS Chicago, pozwalającym zaoszczędzić na biletach do największych atrakcji w mieście (więcej o tym poniżej).

CityPASS Chicago – zwiedzaj taniej.

Art Institute of Chicago mieści się w sercu miasta, na terenie Grant Park, nieopodal innych popularnych atrakcji turystycznych, w tym Millennium Park i jego słynną rzeźbą Cloud Gate, czy też Chicago Riverwalk.

Art Institute of Chicago – co zobaczyć?

W liczącej ponad 300 tysięcy eksponatów kolekcji muzeum, coś dla siebie znajdzie każdy miłośnik sztuki. Kolekcja podzielona jest na 11 działów:

 • Starożytność i Bizancjum
 • Malarstwo i Rzeźba Europejska
 • Europejska Sztuka Dekoracyjna
 • Sztuka Afrykańska i Indian Amerykańskich
 • Sztuka Azji
 • Sztuka Amerykańska
 • Sztuka Nowoczesna
 • Rycina i Rysunek
 • Fotografia
 • Tkaniny
 • Architektura i Design

Do prawdziwych pereł kolekcji zaliczają się dzieła francuskich impresjonistów i postimpresjonistów, w tym „Lilie wodne” Moneta, „Dwie siostry” Renoira, „Kąpiący się nad rzeką” Matissa oraz „Autportret” Van Gogha.

Instytut posiada imponujące zbiory prac Pablo Picasso. Są wśród nich: „Stary gitarzysta”, „Matka i dziecko”, „Płacząca kobieta I” i „Głowa kobiety”.

Ogromnym zainteresowaniem ciesz się także emblematyczne dzieła malarstwa amerykańskiego, w tym „American Gothic” Granta Wooda, „Nighthawks” Edwarda Hoppera, czy też imponująca kolekcja autorstwa Andy Warhola.

“Nighthawks” Edwarda Hoppera, jedna z największych atrakcji Art Institute of Chicago.

W poruszaniu się po muzeum niezwykle przydatna jest aplikacja mobilna, przekształcająca nasz smartphone w interaktywny przewodnik po kolekcjach instytutu. Art Institute of Chicago nie tylko wskaże drogę do interesującego nas eksponatu, ale także dostarczy wiele interesujących informacji na jego temat. Pamiętaj o zabraniu ze sobą słuchawek, aby nie przeszkadzać innym gościom muzeum!

Aplikacja Art Institute of Chicago pozwoli lepiej wykorzystać czas spędzony w muzeum.

Na uwagę, z architektonicznego punktu widzenia, zasługują także same budynki muzeum. Jego siedziba główna mieści się w utrzymanym w stylu Beaux-Arts pawilonie wzniesionym na potrzeby światowej wystawy World’s Columbian Exposition, która miała miejsce w Chicago w 1893 roku. W 2009 roku, wzbogacił się on dodatkową, utrzymaną w całkowicie odmiennym, nowoczesnym stylu przestrzeń – Modern Wing.

Modern Wing Art Institute of Chicago

Nowoczesna architektura Modern Wing kontrastuje z klasycystycznym stylem budynku głównego Art Institute of Chicago.

Bilety do Art Institute of Chicago – w cenie CitPASS Chicago

Cena biletów wstępu do Art Institute of Chicago waha się od $19 (młodzież w wieku 14-17 lat, studenci i seniorzy) po $25 (osoby dorosłe). Dzieci do 13 roku życia odwiedzić muzeum mogą za darmo. Specjalne zniżki przygotowano dla mieszkańców Chicago oraz stanu Illinois.

Znajdź szczegółowe informacje na temat biletów do Art Institute of Chicago.

Instytut jest także jedną z 5 atrakcji, które bez dodatkowej opłaty odwiedzić mogą posiadacze karty CityPASS Chicago.

Ten popularny program zniżkowy dostępny jest największych amerykańskich miastach. W Chicago, obejmuje Shedd Aquarium, Field Museum oraz Skydeck Chicago, jak również dwie, do wyboru z następujących atrakcji: właśnie Art Institute of Chicago, Museum of Science and Industry, 360 Observation Deck oraz Adler Planetarium.

Cena CityPASS Chicago – $114 od osoby powyżej 12 roku życia i $93 dla dzieci w wieku 3-11 lat – pozwala zaoszczędzić do 48% w stosunku do wydatków poniesionych na zakup biletów do każdej z atrakcji osobno.

CityPASS Chicago – kup online.

Zobacz także:

Inne atrakcje Chicago: