Wynajem samochodów Kalifornia – znajdź najlepsze ceny online

Wynajem samochodów Kalifornia

Znajdź więcej sugestii na temat zwiedzania Kalifornii.

Oferta LOT do Kalifornii – znajdź najlepsze połączenia

Najlepsze oferty rent a car Kalifornia – porównaj ceny online

Avis, Hertz, Budget, Dollar, Fox, Advantage Car Rental, Enterprise, National, Thrifty i Alamo to marki, które od lat dominują na rynku rent a car w Stanach Zjednoczonych.

Konkurencja z Europy, Sixt i Europcar, korzystnie wpływa na poziom cen, zwłaszcza w popularnych destynacjach przyciągających wielu turystów z Europy, jak właśnie Kalifornia.

Los Angeles Airport – LAX i San Francisco Airport – SFO to największe lotniska stanu; na nich właśnie można znaleźć najczęściej najlepsze ceny wynajmu samochodów w Kalifornii.

Poniżej, przedstawiamy sugestie modeli samochodów na wycieczkę objazdową w USA.

Ford Mustang – kabriolet do wynajęcia w Kalifornii

wynajem samochodów Kalifornia Mustang

Wynajem samochodów Kalifornia: Ford Mustang Convertible to najpopularniejszy kabriolet w ofercie wypożyczalni samochodów w USA

Dwie lub trzy osoby zwiedzające wspólnie Kalifornię, wygodnie i w wielkim stylu podróżować będą mogły kultowym modelem Forda, Mustangiem Convertible. Choc teoretycznie posiada on miejsce dla 4 osób, w praktyce, może okazać się niezbyt praktyczny, dla czwórki, zwłaszcza biorąc pod uwagę ograniczoną pojemność bagażnika.

Mustanga znaleźć można we flocie praktycznie wszystkich wypożyczalni samochodów w USA. Ewentualnym ‘zamiennikiem’ bywa Chevrolet Camaro Convertible, mający swoich zwolenników ze względu na sportową sylwetkę, pozwalającą na nieco bardziej dynamiczną jazdę. Oferuje on nieco mniej miejsca, niż Mustang, także w bagażniku, co może okazać się problematyczne podczas wycieczki objazdowej po Kalifornii, kiedy cały bagaż zawsze podróżuje z nami.

Nasza wskazówka: O ile to możliwe, na kalifornijski roadtrip spakuj się w miękkie torby – pomogą one efektywniej wykorzystać przestrzeń bagażową.

Poza szczytem sezonu turystycznego, ceny wynajmu Forda Mustanga zaczynają się od około PLN 1800 za tydzień. W cenie zawarty jest niemal zawsze nieograniczony przebieg. Najkorzystniejsze oferty, jak zwykle, dostępne są zazwyczaj na dużych międzynarodowych lotniskach.

Samochód rodzinny na wakacje w USA – wynajem SUVa w Kalifornii

W kategorii SUV w Polsce na myśl przychodzą zazwyczaj popularne ostatnio modele Nissan Qashqai, VW Tiguan, Renault Captur, Peugeot 2008, Opel Moka, Toyota RAV4 czy Honda HR-V. Wszystkie z nich łączą ‘skromne’ wymiary.

Podpowiadamy:  Jeśli rozważasz wynajem SUVa w Kalifornii, zapomnij o kompaktowych modelach. SUVy w Stanach Zjednoczonych są niezwykle popularnym segmentem, powszechnie dostępnym a przez to, niedrogim. Specyfiką USA jest umiłowanie pojazdów dużych rozmiarów (poza centrami wielkich miast, przestrzeni w tym kraju nie brak). Widoczne jest ono także w klasie SUV, oferującej olbrzymi wybór modeli w dużych oraz bardzo dużych rozmiarach. W cenie niewiele odbiegającej od ‘zwykłego’ Nissana Qashqai, w USA wynająć można prawdziwe bestie na 4 kołach.

duży SUV w USA

Zwiedzaj Kalifornię w wielkim (dosłownie) stylu – Ford Expedition XL

Nasze propozycje SUV Kalifornia to:

  • Ford Edge z Budget lub Avis – doskonały pojazd, oferujący mnóstwo miejsca w kabinie i bagażniku oraz w modelu po face-lifcie z 2018 roku, także świetne wyposażenie.
  • Chevrolet Tahoe, GMC Yukon, Chevrolet Suburban lub Ford Expedition XL – ponad 5 metrowej długości pojazdy oferują przestronne wnętrze, pojemność do 7 osób (w niektórych modelach) i jedyne z w swoim rodzaju doznania z jazdy. Poza szczytem sezonu często dostępne już od około PLN 1200 za tydzień!
  • Toyota RAV4 – jeśli pewniej czujesz się prowadząc SUVa mniejszych rozmiarów, nie przegap doskonałych ofert ostatniego modelu dobrze znanej Toyoty RAV4 z 2019 r, dostępnych w Europcar, Alamo, Dollar, etc., często już od około PLN 900 za tydzień.
  • Mercedes GLC – to propozycja dla kierowców, którzy cenią sobie prestiż znanej marki. SUV Mercedesa często dostępny jest w atrakcyjnych cenach w wypożyczalni Sixt.

Wynajem samochodów Kalifornia – inne modele warte uwagi

Turystom, których interesuje wynajem zwykłego samochodu osobowego, jednak w amerykańskim stylu, polecić jest warto model Chrysler 300.

Chrysler 300

Przestronny samochód osobowy, przyjemny i cichy w prowadzeniu.

Poza szczytem sezonu, ten elegancki pojazd ‘z wyższej półki’ w segmencie full-size wynająć można często już od około PLN 1500-1700 za tydzień.

Na podobnym poziomie cenowym uwagę zwraca także nieco bardziej nowoczesny i stylowy Cadillac CTS.

Cadillac CTS

Cadillac CST zwraca uwagę eleganckim designem.

Będzie on z pewnością ciekawą alternatywą dla powszechnie znanych z Europy marek luksusowych, jak na przykład Mercedes.

Oczywiście, w Kalifornii wynająć można także o wiele skromniejsze modele samochodów. Warto wiedzieć jednak, iż różnica w cenie pomiędzy klasami najmniejszymi  – ekonomiczną, jako że małe auta miejskie, popularne w Europie, w USA stanowią zaledwie niewielki ułamek floty, a klasą standardową i średnią, jest znikoma. Nie warto jest szukać oszczędności poprzez małe wymiary auta. Cena malutkiego, jak na amerykańskie warunki Forda Fiesty nie jest znacznie niższa, niż o wiele przestronniejszej Toyoty Corolla.

W kalifornijskim klimacie ważna jest też wydajna klimatyzacja: wybieraj większe i lepiej wyposażone modele chociażby z tego powodu.

Skorzystaj z wyszukiwarki Cartrawler powyżej. Pozwoli Ci ona znaleźć najkorzystniejsze oferty. Oprócz ceny, zwróć uwagę także na ewentualne 2bonusy2: w USA może to być darmowa usługa dodatkowego kierowcy lub nieodpłatny wynajem systemu nawigacji.