Tanie loty do Stanów Zjednoczonych

Przewodnik-USA stale analizuje ceny lotów do USA z Polski. Zawsze, gdy znajdziemy wyjątkowo korzystną ofertę połączeń, lub gdy pojawi się nowy przewoźnik / nowe połączenie staramy się o tym informować, publikując nowy artykuł zawierający link o wyszukiwarki.

Przed dokonaniem rezerwacji lotu do USA, zawsze wskazane jest porównanie aktualnych cen w konkurencyjnych liniach lotniczych. Polecane przez nas wyszukiwarki to:

Wielu turystów rozważających podróż do Stanów Zjednoczonych zleca wykupienie lotów agencji podróży, lub wykupuje gotowy pakiet zawierający, oprócz połączeń lotniczych, także noclegi oraz wstęp do popularnych atrakcji. Często jednak, warto jest zainwestować odrobinę czasu, aby każdy element podróży wykupić oddzielnie, samemu. Coraz popularniejsze wyszukiwarki ofert – zakwaterowania, lotów i wynajmu samochodów, oferują, w wielu przypadkach, najbardziej konkurencyjne ceny. Planowanie podróży samemu, zaś, pozwala przystosować ją najlepiej do naszych oczekiwań, zainteresowań i możliwości.

Czytaj także:

Loty do Stanów Zjednoczonych – więcej i taniej

W ostatnich latach coraz więcej i szybciej przybywa połączeń do Stanów Zjednoczonych z Europy. Trasy transatlantyckie są ważnym elementem strategii rozwoju przewoźnika narodowego, LOT, który oferuje połączenia bezpośrednie z Polski do USA na następujących trasach:

  • Warszawa-Chopin  – Chicago O’Hare, Miami, Newark, Nowy Jork-JFK, Los Angeles, San Francisco (połączenie chwilowo zawieszone)
  • Kraków – Chicago O’Hare, Newark
  • Rzeszów – Newark

Jeszcze szersza oferta tras dostępna jest z innych europejskich lotnisk, jeśli zdecydujemy się na połączenie z przesiadką. Nieśmiałe podejścia do rynku połączeń transatlantyckich wykonują także skandynawscy przewoźnicy low-cost: Norse Atlantic Airways i Fly Play.

Konkurencja wpływa korzystnie na poziom cen, warto jest jednak przeanalizować dokładnie oferty, zwłaszcza te pozornie najtańsze loty do Stanów Zjednoczonych. Przewoźnicy znajdują coraz więcej sposobów, aby przyciągnąć uwagę klienta pozornie niską ceną, doliczając potem opłaty dodatkowe za bagaż (czasem także podręczny wykraczający poza określone parametry), rezerwację miejsca, etc.

W wielu przypadkach, na pierwszy rzut oka najtańsza oferta okazuje się, w ostatecznym rozrachunku droższa, niż te, których początkowo nie bierzemy pod uwagę, ze względu na nieco wyższą cenę podstawową, zwłaszcza, jeśli podróżujesz z dużą ilością bagażu i/lub zależy Ci na nieco wyższym standardzie.

W czasach niepewności wywołanej pandemią koronawirusa, warto jest też zwrócić uwagę na wymagania dla podróżnych udających się do poszczególnych krajów oraz warunki anulowania rezerwacji, jeśli zmusi do tego choroba, lub obostrzenia sanitarne w dany kraju. Wielu turystów niestety użala się na problemy z refundacją kosztów za niewykorzystaną podróż. Nie każdemu przypada do gustu rozwiązanie  najchętniej proponowane przez linie lotnicze, czyli voucher do wykorzystania w przyszłości.

Czytaj także: