Fort Lauderdale

Portowe miasto Fort Lauderdale na południowo wschodnim wybrzeżu Florydy nosi przydomek „Wenecji Ameryki”. Zawdzięcza go systemowi kanałów wykorzystywanych do komunikacji.

Wielu turystów w Ford Lauderdale decyduje się na zwiedzanie miasta taksówką wodną, gwarantującą zupełnie nową perspektywą.

Fort Lauderdale kanały

Most w Fort Lauderdale otwiera się na potrzeby większych jednostek.

Turystyka jest ważnym elementem gospodarki Fort Lauderdale, znanego z pięknych plaż oraz sąsiedztwa wielu innych atrakcji Florydy, w tym Miami, Delray Beach i Parku Narodowego Everglades.

Atrakcje w Fort Lauderdale i okolicach:

Nadmorska promenada / Fort Lauderdale Beach Park

W Fort Lauderdale znajduje się jedna z najpopularniejszych plaż Florydy. Szeroka, o miękkim piasku, łatwym dostępie (także dla wózków inwalidzkich i dziecięcych) i doskonałym zapleczu plaża jest szczególnie przyjazna rodzinom z dziećmi. Gwarantuje wiele atrakcji – zajęć oraz sportów wodnych dla różnych grup wiekowych. W Fort Lauderdale Beach Park, czyli zagospodarowanej części plaży znajdują się strefy piknikowe, z grillami, stołami i ławkami, prysznice oraz korty do koszykówki i siatkówki. Wzdłuż plaży biegnie promenada zachęcająca do spacerów, biegania, jazdy rowerem i na rolkach, a także przystanku na przekąskę lub posiłek, jako że obfituje w kawiarnie, lodziarnie i restauracje.

promenada nadmorska

Fort Lauderdale Beach Promenade.

Downtown Fort Lauderdale – Las Olas Boulevard

Fort Lauderdale to nie tylko plaża. Samo centrum miasta ma również do zaoferowania wiele atrakcji. Turystów przyciąga szczególnie niezwykle malownicza ulica główna, Las Olas Boulevard, wiodąca do w stronę wybrzeża, do plaży Las Olas. Bulvar tętni życiem za dnia, jak i po zmroku, kiedy wypełnia się ludźmi zmierzającymi na kolację a następnie drinki i zabawę w licznych tu klubach i dyskotekach.

Las Olas

Las Olas Boulevard.

Riverwalk

Kolejna popularna promenada Fort Lauderdale jest jednocześnie centrum kulturalnym miasta. Rozciąga się na północnym brzegu New River i obfituje w galerie, wystawy sztuki współczesnej, sale koncertowe. Położone tu Broward Center for the Performing Arts przyciąga zarówno znanych, jak i aspirujących artystów w różnych dziedzinach – opery, teatru oraz teatru muzycznego, jak również wielbicieli sztuki.

Riverwalk

Riverwalk.

Promenada Riverwalk to także eleganckie restauracje i markowe butiki.

Jungle Queen Riverboats – wycieczka łodzią w Fort Lauderdale

Ciekawym sposobem na zwiedzanie Fort Lauderdale jest skorzystanie z wielu dostępnych w mieście zorganizowanych wycieczek łodzią. Wyróżnia się tu szczególnie oferta Junge Queen Riverboats organizująca wycieczki od 1935 roku. Wiodą one kanałami, z widokiem na najbardziej emblematyczne miejsca miasta, a także historyczne rezydencje. Na wycieczkę wybrać się można o różnych porach dnia, a także wieczorem – w tej opcji dostępna jest kolacja przy muzyce na żywo.

Sawgrass Mills – zakupy w Fort Lauderdale

Jeden z największych outletów Florydy położony jest około 10 km na zachód of centrum Fort Lauderdale. Znaleźć w nim można najpopularniejsze amerykańskie, a także międzynarodowe marki odzieżowe, kosmetyczne i elektroniczne oferujące znaczące zniżki na swoje produkty. Na zakupy zarezerwuj cały dzień; zabierz także ze sobą, lub kup na miejscu, pustą walizkę – wiele z dostępnych tu ofert jest po prostu nie do odrzucenia.

Czytaj także: Zakupy w USA.

Delray Beach

Około pół godziny drogi (45 km) na północ od Fort Lauderdale położony jest kolejny ciekawy przystanek na wschodnim wybrzeżu Florydy. Urocza nadmorska miejscowość Delray Beach znana jest a malowniczej plaży, a także z kwitnącego życia nocnego – wielu klubów, barów i restauracji. Rodziny z dziećmi zainteresuje z pewnością kompleks plażowy Atlantic Dunes Park, gdzie znaleźć można strefę piknikową oraz toalety i prysznice.

Miłośników przyrody zainteresuje zapewne rejon bagienny Wakodahatchee Wetlands, w zachodniej części Delray Beach. Bogactwo fauny i flory podziwiać tu można z bliskiej odległości, ze specjalnych drewnianych ścieżek wiodących nad bagnami. Do powszechnie występujących tu gatunków zaliczają się aligatory, żółwie, żaby, pelikany oraz inne ptactwo wodne.

rezerwat przyrody Delray Beach

Wakodahatchee Wetlands, Florida.

Palm Beach

Kierując się dalej na północ wzdłuż wybrzeża, w odległości około 75 km od Fort Lauderdale znajdziemy jeden z najbardziej ekskluzywnych nadmorskich kurortów Florydy. Palm Beach to ulubione miejsce wypoczynku znanych i bogatych osobistości. Na ulicach miasta regularnie dostrzec można najbardziej ekstrawaganckie i najdroższe marki samochodów, w tym Ferrari, Maserati, Lamborghini i Rolls Royce. Dzielnice rezydencyjne Palm Beach pełne są luksusowych rezydencji, z których wiele posiada prywatny dostęp do oceanu.

Restauracje i eleganckie butiki Palm Beach odpowiadają nawykom, ale też i zasobności portfela znanych mieszkańców i bywalców kurortu.

Palm Beach

Palm Beach, Floryda.

Turyści przejeżdżający jedynie przez Palm Beach, i nieposiadający zaproszenia do żadnej z rezydencji z prywatnym dostępem do oceany, znajdą „zwykłą” publiczną plażę w West Palm Beach.

Inne atrakcje w pobliżu Fort Lauderdale:

Miami

Jedynie godzina drogi dzieli Fort Lauderdale od Miami, kierując się malowniczą nabrzeżną trasą A1A oraz Interstate 95. Gwarantuje ona spektakularne widoki Atlantyku!

Co robic w Miami? Sprawdź nasz krótki przewodnik po Miami.

Na południowy zachód w kierunku Orlando

Około 3 godzinna podróż samochodem trasą Florida Turnpike pozwoli Ci dotrzeć do Orlando, miasta oferującego olbrzymi wachlarz atrakcji dla turystów w każdym wieku. Czytaj również:

Na północ od Fort Lauderdale, w odległości około 280 m (3 godziny samochodem) położona jest jedna z największych atrakcji Florydy, Kennedy Space Center oraz wyrzutnia rakiet kosmicznych na Przylądku Canaveral – obowiązkowy przystanek dla miłośników nauki na Florydzie.

Zarezerwuj atrakcje w Fort Lauderdale