Podróż do USA – przydatne aplikacje

Dawno już minęły czasy, gdy planując podróż zaopatrywać się trzeba było w książkowe przewodniki i papierowe mapy. Rozwój technologii pozwolił umieścić wszystkie z tych narzędzi w małym urządzeniu, smartfonie lub tablecie.

Przydatne aplikacje pozwolą znaleźć atrakcje turystyczne w sąsiedztwie, kupić bilety do muzeum, zarezerwować stolik w restauracji oraz zapewnią nieograniczony niemal dostęp do wiedzy na temat historii i kultury odwiedzanych miejsc. Ciężkie, a wiec niepraktyczne w podróży, książki, zastąpione zostały niewielkim urządzeniem, wymagającym jedynie podłączenia do internetu i ładowarki.

Poniżej, przybliżamy niektóre przydatne aplikacje, które ułatwią planowanie, a także samą podróż do Stanów Zjednoczonych.

Maps Me (bezpłatna aplikacja na Android i iOS)

Ta praktyczna aplikacja oferuje dostęp do map różnych regionów świata w trybie offline, czyli bez dostępu do internetu. Jak zachwalają jej twórcy, korzysta ona z map znacznie bardziej szczegółowych, niż znane każdemu Google Maps.

Maps Me aplikacja

Maps Me, alternatywa dla Google Maps.

Pozwala wyszukać szybko interesujące punkty – zabytki, punkty usługowe, sklepy, stacje benzynowe, kliniki medyczne, etc. na danym obszarze. Nie oferuje jednak, jak na razie, opcji nawigacji, a jedynie podstawowe znaczniki lokalizacji.

Zomato (bezpłatna aplikacja na Android i iOS)

Ta, najpopularniejsza chyba z aplikacji poświęconych w całości gastronomii pozwoli Ci znaleźć najlepsze (najwyżej ocenianie przez użytkowników) restauracje, bary, kafejki w interesującej Cię okolicy. Niezależnie od tego, czy poszukujesz dobrej pizzerii w San Francisco, czy chińskiej restauracji w Miami, Zoomato wskaże Ci dostępne opcje, wraz ze zdjęciami lokali i dań, kartą dań oraz opiniami klientów. Ranking Zoomato powstaje wyłącznie na podstawie opinii użytkowników, co daje w miarę obiektywny obraz tego, czego w danym lokalu możemy się spodziewać.

Guides by Lonely Planet (bezpłatna aplikacja na Android i iOS)

Ta, łatwa w obsłudze i intuicyjna aplikacja zastąpiła książkową wersję popularnych przewodników Lonely Planet. Teraz, dzięki przejrzystej i świetnie zorganizowanej aplikacji, informacje na temat atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych, jak również praktyczne wskazówki dotyczące życia codziennego w wielu miastach Stanów Zjednoczonych zabierzesz ze sobą w podróż kieszeni. Jeśli podróżujesz low-cost, aplikacja Lonely Planet pomoże Ci także znaleźć najlepsze ceny hoteli, hosteli i pensjonatów.

Roadtrippers (bezpłatna aplikacja na Android i iOS)

Stany Zjednoczone to idealna destynacja dla zwolenników podróży samochodem. Z myśla o nich stworzona została aplikacja Roadtrippers.

aplikacja Roadtrippers

Aplikacja przydatna w podróży samochodem.

Oferuje ona sugestie niebanalnych tras samochodowych, z zaznaczeniem ciekawych przystanków, pomników przyrody, miejsc, w których kręcono znane filmy itp. Pozwala także na zaprojektowanie samemu trasy, wedle własnych zainteresowań, służąc praktycznymi poradami, na przykład na temat czasu podróży, stacji benzynowych oraz opcji zakwaterowania po drodze. Niektóre z proponowanych programów zwiedzania noszą sugestywne nazwy, jak na przykład “Ghost Guides”, “Weird Offbeat Guides” czy “OJ Simpson Chase Route”.

Sygic Travel (bezpłatna aplikacja na Android i iOS)

Kolejna aplikacja umożliwiająca planowanie podróży, także w trybie offline. Sygic Travel wskazuje interesujące miejsca w danej okolicy, a także podaje praktyczne wskazówki, na przykład na temat godzin otwarcia, czy cen biletów. Aplikacja pozwala także na zsynchronizowanie wielu urządzeń – smartfonów i tabletów – należących do Twoich towarzyszy podróży. Użytkownikom aplikacji znany jest zapewne także system nawigacji Sygic GPS Navigation.

FlightStats (bezpłatna aplikacja na Android i iOS)

Jeśli podczas podróży po USA przemieszczasz się często samolotem, przyda Ci się aplikacja śledząca stan lotów. Przypomni ona o stawieniu się na lotnisko na czas, jak również uprzedzi o otwarciu gate’u oraz ewentualnych opóźnieniach lotu. Praktyczne informacje na temat lotnisk, sklepów bezcłowych i restauracji uprzyjemnią czas oczekiwania na kolejny lot. Przydać się może także prognoza pogody w miejscu docelowym. Dla absolutnych maniaków lotnictwa, aplikacja przygotowała wiele statystyk na temat linii lotniczych.

Café Wifi (bezpłatna aplikacja iOS)

Ta aplikacja pozwoli Ci znaleźć najbliższe miejsca z bezpłatnym WiFi w Twojej okolicy, w tym w kafejkach, restauracjach, hotelach i na lotniskach. Zawiera także opinie użytkowników oraz informację na temat jakości i prędkości łącz internetowych.

Czytaj także: Telefon komórkowy, mobilny internet i free WiFi w Stanach Zjednoczonych.