Tani wynajem kabrioletów w USA

(często najtaniej w Los Angeles i Fort Lauderdale)

Wielu turystów planujących zwiedzać Stany Zjednoczone samochodem rozważa wynajem kabrioletu, aby podróżować podczas amerykańskich wakacji w wielkim stylu. Takie rozwiązanie ma zarówno wady i zalety.

Wynajem samochodów w USA – porównaj ceny»

Ograniczona pojemność bagażnika, to niewątpliwie duży minus, jeśli zamierzamy pokonywać duże odległości i cały wakacyjny bagaż wozimy ze sobą.

czerwony Ford Mustang

Ford Mustang Convertible – najpopularniejszy kabriolet w USA.

Za wynajmem kabrioletu, oprócz przyjemności prowadzenia samochodu z otwartym dachem przy pięknej pogodzie, a zwłaszcza wzdłuż oceanu na Florydzie, lub w Kalifornii, przemawia cena tego typu pojazdów. Z racji na ich olbrzymią popularność oraz dostępność we flotach rent a car w, wynająć kabriolet w USA można stosunkowo tanio, w porównaniu do cen tego segmentu praktykowanych w Europie.

Wskazówka: Lotniska w Los Angeles i Fort Lauderdale oferują często najkorzystniejsze oferty wynajmu kabrioletów.

Jeśli zależy Ci na większej ilości miejsca w kabinie i bagażniku jednak, wygodniejsze rozwiązania znajdziesz w równie popularnych klasach wynajmu: SUV i minivan / minibus / MPV dla 8-9 osób.

Tani kabriolet w USA – Ford Mustang

Ceny najpopularniejszych modeli kabrioletów w amerykańskich wypożyczalniach samochodów  – zazwyczaj Ford Mustang i Chevrolet Camaro Convertible – są bardzo zbliżone. Większość z nich jest także 4-osobowa. Dwuosobowe kabriolety dostępne są czasem w znacznie droższym segmencie premium.

Ford Mustang Convertible to, bez wątpienia, najczęściej spotykany kabriolet we flocie rent a car USA. Oferują go wszystkie wiodące wypożyczalnie, w tym Avis, Hertz, National, Enterprise, Alamo, Dollar, Budget, Thrifty, etc.

Często jest to oszczędny, jeśli chodzi o zużycie paliwa model Mustang 2.3 EcoBoost w wersji z 310 KM. Wszystkie Mustangi w tej wersji mają skórzaną tapicerkę, dzięki czemu łatwiej jest odróżnić je od najtańszej wersji, z silnikiem 3.5 V6 300 KM. Nieco rzadziej spotyka się w ofercie amerykańskich wypożyczalni model Mustang GT V8 o mocy 440 KM. Oznaczone są one logiem GT z tyłu.

Roadtrip w USA – ile kosztuje wynajem kabrioletu?

Najtańsze Mustangi wynająć można zazwyczaj od około PLN 1500 za tydzień. Na cenę wpływa oczywiście w olbrzymim stopniu pora roku. W sezonie letnim, ceny kabrioletów w popularnych nadmorskich kurortach rosną – wskazane są rezerwacje ze sporym wyprzedzeniem.

Najdroższym bodajże stanem, jeśli chodzi o wynajem kabrioletów w USA, są Hawaje. Tu ceny są dość wyśrubowane, niezależnie od pory roku. Doskonały klimat archipelagu zachęca do jazdy samochodem z odkrytym dachem przez cały rok.

Ford Mustang GT

Ford Mustang GT V8 – wypożyczalnie samochodów w USA oferują go rzadko; powyżej, w limitowanej wersji Mustang GT California Special

Wynajem kabrioletów w USA – radzimy: zarezerwuj z wyprzedzeniem!

Zazwyczaj możliwe jest wynajęcie auta bezpośrednio w wypożyczalni, po przylocie do USA, w szczycie sezonu należy liczyć się jednak z bardziej ograniczonym wyborem modeli oraz wyższymi cenami.

Rezerwując poprzez Przewodnik-USA zaoszczędzić możesz nie tylko czas, ale i pieniądze. Ponadto, w cenę wszystkich pojazdów dostępnych w naszej wyszukiwarce wliczony jest podstawowy pakiet ubezpieczeń. Znajdź więcej informacji na temat ubezpieczeń w wynajmie samochodów w USA. Zapoznaj się z opisem każdej oferty (link ‘ważne informacje’), a w szczególności z zakresem ubezpieczenia oraz szkodami z niego wyłączonymi. Bardziej kompleksową ochronę wynajętego pojazdu zapewnisz wykupując ubezpieczenie dodatkowe oferowane w procesie rezerwacji. Uwaga: ubezpieczenie dostępne podczas rezerwacji poprzez Przewodnik-USA jest zazwyczaj znacznie tańsze, niż podobne produkty oferowane bezpośrednio przez wypożyczalnie, podczas odbioru.

W większości ofert rent a car w Stanach Zjednoczonych w cenie wynajmu wliczony jest nieograniczony przebieg.

Jeżeli planujesz przekroczyć granicę z Kanadą samochodem wynajętym w USA, pamiętaj, aby zgłosić ten zamiar wypożyczalni przy odbiorze.

Inne opcje wynajmu kabrioletów w Stanach Zjednoczonych

Chevrolet Camaro Convertible to najpopularniejsza alternatywa dla Forda Mustanga w USA. W przypadku tego modelu liczyć się musisz jednak z jeszcze mniejszym bagażnikiem: 200 litrów w porównaniu z 320 litrami w Mustangu.

wynajem kabrioletów w USA Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro Convertible – kabriolet do wynajęcia w cenie zbliżonej do Mustanga.

W wielu przypadkach, Avis, Budget, Thrifty, Alamo, czy inne wypożyczalnie zaoferują Ci wybór pomiędzy Mustangiem i Camaro. Pamiętaj o pojemności bagażnika!

Chevrolet Camaro we flotach rent a car niemal zawsze występuje w wersji podstawowej, wyposażonej  w silnik 2.0 l turbo, o mocy 275 KM. Rzadziej spotkać można nieco lepszy model z silnikiem 3.6 litra V6. Nawet słabszy silnik Camaro pozwoli jednak rozwinąć prędkość od 0 do 100 km/h w zaledwie 6 sekund.

Wynajem kabrioletów w USA – co jeszcze w segmencie convertible?

Do rzadziej spotykanych samochodów z otwieranym dachem do wynajęcia w Stanach Zjednoczonych zalicza się także dobrze znane z Europy VW Beetle. Znaleźć go można między innymi we flocie Europcar USA, w cenie nie wytrzymującej konkurencji z większymi i bardziej ekscytującymi modelami.

W Sixt, z kolei, często spotkać można kabriolet Buick Cascada, będący odpowiednikiem europejskiego Opla Cascada. Amerykańska wersja jest dobrze wyposażona i rozmiarami zbliżona do Mustanga. Sixt oferuje także BMW 4 Series Convertible, zaś Alamo, niewielkie Mini Cooper Convertible i Mazda Miata Convertible. Jak już wspomniano, z ograniczonymi rozmiarami nie idzie w parze niska cena; zazwyczaj są znacznie droższe, niż Mustang.

Rezerwacja rent a car – porady: Ford Mustang Convertible

Uwaga: rozważając wynajem kabrioletów w USA pamiętac należy, iż wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo wydania klientowi, w granicach dostępności, modelu o podobnej charakterystyce (typie, rozmiarze, wyposażeniu) do modelu, którego użyto do zilustrowania oferty. Otrzymanie Forda Mustanga jednak, z racji na jego ogromną popularność jest jednak wysoko prawdopodobne.

Wcześniej, kiedy w sprzedaży były jeszcze starsze modele Chrysler 200 Convertible, czy Toyota Solara Convertible, zdecydowanie mniej interesujące, niż Mustang, często właśnie nimi odjeżdżał klient wypożyczalni, który liczył na kabriolet Forda. Wraz z zawieszeniem ich produkcji, stopniowo zniknęły także z flot rent a car. Teraz, mniej ekscytującym zamiennikiem dla Forda może być ewentualnie Buick Cascada.

Najtańsze oferty wynajmu kabrioletów znaleźć można często w dwóch popularnych lokalizacjach turystycznych: LAX Los Angeles Airport (Kalifornia) i FLL Fort Lauderdale (Floryda).

W dokumencie potwierdzenia przesłanym po dokonaniu rezerwacji, wskazany będzie model pojazdu. Nawet wtedy jednak nie można mieć 100% pewności, iż taki samochód właśnie zostanie nam wręczony, choć prawdopodobieństwo jest duże.