Carlsbad i Legoland w Kalifornii

Nadmorskie miasto Carslsbad w Kalifornii jest szczególnie popularne wśród turystów podróżujących na Zachodnie Wybrzeże USA z dziećmi. Na jego obrzeżach mieści się park rozrywki Legoland.

Carlsbad

Miasto położone jest około 140 km na południe od Los Angeles i nieco ponad 50 km na północ od San Diego.

Jego nazwę zainspirował czeski kurort uzdrowiskowy, Karlove Vary, znany uprzednio, jako Karlsbad. W kalifornisjkim Carlsbadzie odkryto pod koniec XIX wieku wody gruntowe, których skład chemiczny zbliżony miał być do tych, z których słynie czeskie uzdrowisko.

Carlsbad jest jednym z najzamożniejszych miast średniego rozmiaru w USA. Cieszy się opinią doskonałego miejsca na spędzenie jesieni życia. Ty właśnie, po przejściu na emeryturę, przenosi się wielu Amerykanów, którym powiodło się w życiu.

Legoland, California

Jednym z filarów gospodarki Carlsbad jest park rozrywki Legoland.

Takich widoków oczekiwac możesz w Legolandzie:

Park należy obecnie do grupy Merlin Entertainment, która przejęła nad nim kontrolę w 2005. Około 30% udziałów w grupie posiada Kirkbi A/S – duńska rodzinna firma z Billund, należąca do Kirka Kristiansena, wnuka wynalazcy klocków i założyciela marki Lego, Ole Christiansena.

Legoland California był pierwszym parkiem Lego poza Europą. Od czasów inauguracji w 1999 jest nieustannie wzbogacany o nowe atrakcje, w tym aquapark i Sea Life Aquarium.

Obecnie, oferta dostępnych w nim atrakcji, karuzel, kolejek górskich, etc. jest znacznie szersza, niż to, co do zaoferowania ma oryginalny Legoland w Billund.

„Szkoła jazdy” dla dzieci w wieku 6 – 13 lat cieszy się olbrzymią popularnością.

Zobacz także: Znajdź nocleg w pobliżu Legoland, California.

Legoland oferuje możliwość noclegu w zamku z klocków: zobacz materiał video o Castle Hotel Legoland, California:

Dowiedz się, jak zaoszczędzić na biletach do parków rozrywki dzięki CityPASS.

Gdzie leży Carlsbad?

Carlsbad położone jest na trasie autostrady nr. 5 (Highway 5) pomiędzy Los Angeles i San Diego. Biegnie ona równolegle do wybrzeża, choć nie jest trasą gwarantującą najlepsze widoki Pacyfiku. Jeśli nie zależy Ci na czasie, wybierz raczej US Route 101, wiodącą bezpośrednio wzdłuż oceanu.

Carlsbad w Kalifornii

Do Carlsbadu podróżować można zarówno Route 101, jak i Highway 5.

Noclegi w Carlsbad

Lego Hotel to oczywiście nie jedyna opcja zakwaterowania w Carlsbad. Miasto oferuje wiele zróżnicowanych pod kątem ceny i standard alternatyw.

Porównaj ceny hoteli w Carlsbad, Kalifornia.

Co warto zobaczyć w Carlsbad?

Odwiedzając Carlsbad, warto pamiętać, iż oferta turystyczna miasta to nie tylko Legoland.

Piękne piaszczyste plaże, łagodny, ciepły klimat oraz liczne pola golfowe to tylko niektóre z innych atrakcji Carlsbad.

Temperatury za dnia w Carlsbad latem wahają się pomiędzy 24 i 28⁰C, rzadko jednak odczuwane są jako upał, dzięki morskiej bryzie. Deszcz praktycznie nie występuje w tej części kalifornijskiego wybrzeża latem. Zimą, temperatury spaść mogą poniżej 10⁰C , choć zazwyczaj nawet w najchłodniejsze miesiące liczyć można na przyjemne 17-18⁰C w ciągu dnia. Przy tak łagodnych temperaturach oraz dużej liczbie godzin słonecznych przez cały rok, klimat południowej Kalifornii zbliżony jest bardzo do tego, znanego z południa Europy, Portugalii i Hiszpanii.

Nasza wskazówka: Jeśli odwiedzasz Carlsbad wiosną, nie przegap niezwykłego widowiska, jakim są kwitnące pola kwiatów uprawnych na ranchu The Flower Fields. Okres kwitnienia wynosi około 6-8 tygodni i ma miejsce pomiędzy marcem i majem.

Znajdź więcej informacji na oficjalnej stronie Visit Carlsbad.

Artykuły powiązane:

San Diego Zoo