Hostel w San Francisco – tanie zakwaterowanie w centrum miasta

Ceny zakwaterowania w jednym z najbardziej emblematycznych miast Zachodniego Wybrzeża USA, San Francisco, przyprawić mogą o ból głowy. Nawet turyści, którym nie zależy na wysokim (a nawet średnim) standardzie, mogą mieć problem ze znalezieniem tu niedrogiego lokum. Standard hoteli „z niższej półki” często rozmija się z oczekiwaniami.

Z tego powody właśnie, hostel w San Francisco może okazać się opcją oferującą najlepszą relację jakości do ceny.

hostel San Francisco

Hostel – popularna opcja zakwaterowania w podróżach low-cost.

Noclegi w San Francisco – porównaj ceny hoteli.

Hostele, w przeszłości postrzegane jako forma najmniej komfortowego zakwaterowania – we wspólnych sypialniach i z łazienką w korytarzy, dzieloną z innymi gośćmi – cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza wśród młodszych turystów. Współczesne hostele, zwłaszcza te położone w centrach dużych miast, zaskakują nowoczesnością i wysokimi standardami higieny. Swoją największą słabość – brak prywatności, przekształcają w zaletę: atrakcyjne strefy wspólne, lobby, przestrzeń do pracy, tarasy, a często także oferta kulturalna, np. koncerty, czy imprezy taneczne, ułatwiają nawiązywanie nowych znajomości podczas podróży i przyjemne spędzanie czasu.

Dostęp do wi-fi w nowoczesnych hostelach jest już ogólnie przyjętym standardem.

Zakwaterowanie w hostelach od dawna już, bardziej niż rozwiązaniem narzuconym przez ograniczony budżet, jest sposobem na życie, zwłaszcza dla osób podróżujących samotnie, wszelkiego rodzaju cyfrowych nomadów, czy też backpackersów…  Co więcej, dla turystów doceniających niezobowiązującą atmosferę hosteli, wymagających jednak odrobiny prywatności, coraz więcej z nich ma do zaoferowania tzw. pokoje rodzinne, w cenie jedynie nieco wyższej od wspólnych sypialni. Ci, którym towarzysze noclegu w niczym nie przeszkadzają, mogą wybrać pomiędzy sypialniami damskimi, męskimi, lub koedukacyjnymi.

Hostele w San Francisco

Hostele są prawdopodobnie najtańszą forma zakwaterowania w centrum San Francisco, w sąsiedztwie największych atrakcji miasta.

Poniżej przedstawiamy sugestie niektórych z najciekawszych opcji zakwaterowania w hostelu w San Francisco.

HI San Francisco Downtown

312 Mason St, Union Square, San Francisco

Siec Hostelling International, dobrze znana jest zwolennikom tej formy noclegów. Hostele HI znaleźć można w ponad 80 krajach całego świata. Hostel w San Francisco zajmuje zabytkowy, bo pochodzący z roku 1900 budynek, położony jest w samym sercu miasta, przy Union Square, w sąsiedztwie muzeów, galerii i innych atrakcji miasta.

hostel kuchnia

Domowa atmosfera strefy kuchennej hostelu HI San Francisco Downtown.

Ceny miejsc noclegowych zaczynają się już od $40 za dobę. Dostępne są także pokoje prywatne od $75 za dobę. W cenę wliczone jest śniadanie.

HI San Francisco City Center Hostel 

685 Ellis Street, San Francisco

Do sieci Hostelling International przynależy także inny, dogodnie położony hostel. HI San Francisco City Center mieści się w zasięgu krótkiego spaceru od Market Street, centralnej i tętniącej życiem arterii przecinającej cenrum miasta, dzielnicy Theatre District oraz Japantown. Uroku dodaje mu utrzymana w stylu retro dekoracja części wspólnych.

City Center Hostel San Francisco

Lobby San Fancisco City Center Hostel.

Oferuje miejsca w sypialniach dzielonych, w cenie od $40 za noc, 2 lub 4-osobowe pokoje prywatne, a nawet pokoje prywatne z łazienką. W tym ostatnim przypadku liczyć się już należy ze znacznie wyższymi kwotami: w szczycie sezonu turystycznego nawet powyżej $200.

USA Hostels San Francisco

711 Post St, San Francisco

Także w sąsiedztwie Union Square mieści się inny cieszący się olbrzymią popularnością hostel w San Francisco. Oprócz noclegów w sypialniach wspólnych, lub indywidualnych oferuje sowim gościom także niewielką bibliotekę, pokój dzienny, strefę wypoczynkową (ze stołem bilardowym, piłkarzykami, etc), a także wieczory karaoke.

USA Hostels San Francisco

Strefa wypoczynkowa USA Hostels San Francisco pozwoli zrelaksować się po całym dniu zwiedzania i nawiązać nowe znajomości.

Dostępne są pokoje 4 osobowe wspólne, oraz indywidualne pokoje 2-osobowe, w cenach od $40 i $80 odpowiednio.

Music City Hotel/Hostel

1353 Bush St, San Francisco

Ciekawe rozwiązanie dla turystów poszukujących ekonomicznych alternatyw noclegów w San Francisco oferuje Music City – hotel i hostel zarazem.

Od początków swojego istnienia, Music City Hotel przyciągał niezamożnych, starających się wybić na artystycznej scenie San Francisco muzyków. Przez charakterystyczny budynek z czerwonej cegły przewinęli się przedstawiciele kontrkultury, muzycznej, ale też szerzej pojętej, wielu generacji, od beatników w latach 50-tych, poprzez „dzieci-kwiaty” lat 60-tych, punk rockowców kolejnej dekady, aż po zbuntowanych raperów końca ubiegłego stulecia.

Music City Hostel

Music City – siedziba San Francisco Hall of Fame oraz hostel.

Dziś Music City łączy funkcję siedziby San Francisco Hall of Fame, studia nagraniowego, oraz, kontynuując tradycję, taniego noclegu.

Zatrzymać się w nim można zarówno w dzielonych sypialniach, w cenach już od $35 za dobę, jak i w pokojach indywidualnych, inspirowanych idolami muzycznymi, którzy zapisali się w jakiś sposób w historii hotelu.

hostel an Francisco pokój indywidualny

Indywidualny pokój Janis Joplin w Music City Hotel/Hostel.

Green Tortoise Hostel San Francisco

494 Broadway, San Francisco

Regularnie pojawiający się w czołówce rankingów na najlepsze zakwaterowanie w swojej kategorii, hostel Green Tortoise („zielony żółw”) położony jest nieopodal nabrzeża San Francisco, Embarcadero.

Oprócz przystępnego cenowo zakwaterowania (od $35 za noc w sypialni zbiorowej i $80 za 2-osobowy pokój prywatny) oferuje szeroki wybór zajęć, w tym pub crawls, „piwną olimpiadę”, wieczory stand-up comedy, czy też wieczory jedynie dla pań. W cenę wliczone jest śniadanie, zaś 3 razy w tygodniu hostel oferuje swoim gościom także nieodpłatne kolacje – pozwolą one odciążyć te szczególnie okrojone z wakacyjnych budżetów.

Green Tortoise San Francisco

Hostel w San Francisco: Green Tortoise.

HI San Francisco Fisherman’s Wharf Hostel

Building 240, Fort Mason, San Francisco

W jednej z najpopularniejszych okolic nabrzeża San Francisco, Fisherman’s Wharf, położony jest kolejny z hosteli HI. Gościom czas uprzyjemni własna organiczna kafejka oferująca widoki na most Golden Gate, Alcatraz, niewielka sala kinowa, strefa rekreacyjna ze stołem bilardowym i jukebox oraz, w chłodne jesienno-zimowe wieczory – także kominek.

Fishermans Wharf hostel

Salon HI San Francisco Fisherman’s Wharf Hostel.

SFO Crashpad

465 Verducci Dr, Daly City

Położony z dala od centrum, jednak w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska San Francisco, SFO Crashpad to wygodne, a przede wszystkim niedrogie rozwiązanie dla podróżnych, którzy wolą zatrzymać się w pobliżu portu lotniczego. Dzięki transportowi miejskiemu, z hostelu do centrum miasta dostać się można w około 20 minut.

Ceny noclegów zaczynają się od $30 za miejsce w zbiorowej sypialni.

Czytaj także:

Hotele w San Francisco.

Zarezerwuj atrakcje San Francisco ze zniżką: