Napis Hollywood i Obserwatorium Griffitha

Najbardziej chyba rozpoznawalny napis na świecie, czyli Hollywood sign jest jedną z największych atrakcji Fabryki Snów.

Niejako paradoksalnie, ten minimalistyczny, składający się z 14-metrowej wysokości liter napis stał się symbolem marzeń o sławie i sukcesie oraz nieograniczonych możliwościach, jakie stwarza międzynarodowa stolica przemysłu filmowego.

Wycieczki do Kalifornii – zarezerwuj z biurem podróży.

Uwiecznić na zdjęciu chce go każdy miłośnik kina odwiedzający Hollywood.

napis Hollywood

Emblematyczny napis Hollywood wznosi się na górze Lee.

Pomimo, iż napis z oddali dostrzec można z większości dzielnic Los Angeles, niełatwo jest znaleźć miejsce na wykonanie idealnego zdjęcia. Hordy turystów ściągające pod znak, a także akty wandalizmu oraz, niestety, liczne, w większości nieudane, próby samobójcze, mające tu miejsce sprawiły, iż władze miasta podjęły decyzję o zamknięciu dostępu na teren otaczający znak bezpośrednio. Możliwy jest on tylko po uzyskaniu specjalnego pozwolenia, co jest trudne i kosztowne.

Wyprawa krętymi ścieżkami wzgórz w poszukiwaniu idealnego kadru, bez znajomości terenu, może zając wiele czasu i niekoniecznie zakończyć się sukcesem.

Poniżej, kilka wskazówek, gdzie się wybrać, by zrobić dobre zdjęcie napisu Hollywood.

Poznaj i zarezerwuj w najlepszej cenie inne atrakcje Los Angeles.

Griffith Observatory

Na terenie Grifith Park, dużego obszaru zielonego rozpościerającego się na północ od Hollywood, oprócz rzeczonego napisu, warte zainteresowania także jest pochodzące z 1935 roku planetarium, Griffith Observatory. Starannie odrestaurowany obiekt ma wiele do zaoferowania: oprócz obserwacji nieba, także doskonałe widoki Los Angeles oraz słynnego napisu, widocznego zarówno z oddali, jaki i poprzez teleskopy umiejscowione na zewnątrz obserwatorium.

obserwatorium Hollywood

Griffith Observatory, Los Angeles.

Obserwatorium często gości wystawy czasowe; stale podziwiać można tu ekspozycję inspirowaną obserwacją nieba. Wstęp na teren obserwatorium jest darmowy, płatne mogą jednak być pokazy w Samuel Oschin Planetarium – sprawdź program. .

Napis Hollywood na piechotę

Ładnie skadrować napis Hollywood można także z wielu punktów na trasach pieszych wędrówek po Parku Griffitha.

Mt. Hollywood Trail to niewymagająca trasa o długości nieprzekraczającej 5 km. Zaczyna się nieopodal obserwatorium (na którego parkingu zostawić można samochód). Wiedzie w dość płaskim terenie, dzięki czemu łatwa jest do pokonania nawet dla dzieci. Po drodze nie sposób przegapić widoku na napis.

znak Hollywood

Znak Hollywood widziany z Griffith Park.

Canyon Drive Trail. Aby móc objrzec napis Hollywood z bliższej odległości wybierz trasę Canyon Drive. Liczy sobie około 10 km iest dość górzysta, wymaga więc nieco kondycji. Zaczyna się na parking Bronson Canyon w parku Griffitha i przebiega na tyłach znaku. Nie jest to więc idealne miejsce do zrobienia zdjęcia; bardziej jednak, bez specjalnych pozwoleń do znaku zbliżyć się będzie trudno.

napis Hollywood z tyłu

Widok na tyłach Hollywood Sign.

Napis widoczny z Windsor Blvd.

Bez wspinania się, choć z dużej odległości, ładne zdjęcie słynnego napisu wykonać można z miasta, a konkretnie z Windsor Blvd., pomiędzy 4 i 5 ulicą. Palmy, którymi wysadzany jest bulwar pomogą skomponować piękny kadr z napisem w centrum.

napis Hollywood widok z miasta

Hollywood Sign widziany z miasta.

Jeśli w okolice Hollywood Sign chciałbyś dostac się konno, skorzystaj z oferty wycieczek Sunset Ranch Hollywood. W położonym na terenie Griffith Park ranczo nakręcono, w latach 20-tych wiele westernów; przewodnicy wycieczek podzielą się wieloma historiami i anegdotami na ich temat. Podczas wycieczki konno dowiedzieć można się wiele na temat historii Hollywood, nacieszyć oczy soczystą zielenią parku oraz zobaczyć słynny znak z zupełnie innej perspektywy. Kilka przystanków po drodze zachęca do zrobienia zdjęć.

Lake Hollywood Park

Ten, mniejszych rozmiarów park, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Griffith Park odwiedzić jest warto z kilku powodów: oprócz dobrego widoku na napis Hollywood, oferuje także strefę piknikową ze stolikami i ławkami oraz plac zabaw dla dzieci.

Zarezerwuj inne atrakcje Hollywood: