San Diego Zoo

Jeden z najsłynniejszych ogrodów zoologicznych na świecie mieści się w San Diego, a konkretnie, w Parku Balboa położonym w samym sercu tego kalifornijskiego miasta.

Swoją popularność zawdzięcza w znacznej mierze doskonałym warunkom bytowania zwierząt, dla których jest domem, uchodząc, za jeden z najlepszych ogrodów na świecie pod tym względem.

Zoo w San Diego

Zoo w San Diego położone jest na terenie parku Balboa.

Odwiedzając zoo w San Diego, nie zapomnij o wygodnych butach; zajmuje ono olbrzymi teren i wiele z jego atrakcji położonych jest w dosyć dużej odległości od siebie. Jeśli nie czujesz się na siłach, by całe zoo zwiedzać na piechotę, wybierz się na autobusową wycieczkę po ogrodzie, aby zdecydować, które jego strefy interesują Cię najbardziej i skupić się tylko na nich.

Kup bilety do San Diego Zoo w najlepszej cenie.

Zaoszczędź na atrakcjach San Diego dzięki karcie CityPASS San Diego.

Do najpopularniejszych stref zoo zaliczają się: Australian Outback, Panda Canyon, Urban Jungle, Discovery Outpost i Elephant Odyssey. Najnowszy, bo otwarty w lipcu 2017 roku, obszar tematyczny Africa Rocks cieszy się także dużym zainteresowaniem.

Znajdź szczegółowe informacje o Zoo w San Diego.

San Diego Zoo Safari Park

Park Safari należący formalnie do San Diego Zoo położony jest poza jego terenem, około pół godziny drogi na północ w Dolinie San Pasqual, w miejscowości Escondido. Zwierzęta z bliskiej odległości można w nim podziwiać z parkowych busów, zjeżdżając kolejka tyrolską (zipline) lub z balonu na gorące powietrze.

zipline Safari Park

Zipline w Safari Park.

Popularną atrakcją Safari Park są także pokazy ptactwa, podczas których obserwować z bliska, a nawet dotknąć i karmić można różne gatunki.

Pokazy ptaków w Safari Park San Diego.

Jeśli planujesz odwiedzenie więcej, niż jednego parku rozrywki w południowej Kalifornii – do wyboru jest tu, między innymi, SeaWorld w San Diego, Disney California Adventure w Los Angeles, Legoland w Carlsbad, Disneyland w Anaheim, czy też właśnie Zoo w San Diego, rozważ przyłączenie się do programu zniżkowego CityPASS Southern California. Przy zakupie biletów łączonych do kilku parków pozwoli on poczynić znaczne oszczędności w stosunku do ceny biletów indywidualnych d każdej z tych atrakcji.

W przypadlu, gdy planujesz odwiedzic jedynie San Diego, lepszym rozwiązaniem będzie wykupienie dedykowanej w całości temu miastu karty – CityPASS San Diego – kup online.

Poznaj inne atrakcje San Diego