Atrakcje San Francisco: California Academy of Sciences

Muzea historii naturalnej są hitem wśród turystów na całym świecie, niezależnie od wieku. Nie inaczej jest też w przypadku California Academy of Sciences w San Francisco.

Oprócz klasycznych ekspozycji na interesujących się naszą planetą gości oczekuje tu także nowoczesne planetarium, miniatura lasu deszczowego oraz akwarium – atrakcje, które z łatwością wypełnia kilkugodzinną wizytę.

California Academy of Sciences

California Academy of Sciences, atrakcja San Francisco warta uwagi.

“Kalifornijska Akademia Nauki”, w pełni zasługuje na tak poważną nazwę; oprócz pełnienia funkcji muzealnej i edukacyjnej, jest także ważnym ośrodkiem badawczym.

Muzeum historii naturalnej w San Francisco położone jest na terenie Golden Gate park, w sąsiedztwie innych popularnych atrakcji turystycznych, w tym Ogrodu Botanicznego.

Historia tej instytucji sięga lat 50-tych XIX wieku, kiedy to ufundowana została California Academy of Natural Sciences, mająca na celu badanie form życia i klasyfikację kalifornijskiej fauny i flory. Podczas swojej 160-letniej działalności, zgromadziła ona olbrzymią, bo liczącą ponad 46 milionów eksponatów kolekcję, co czyni ją jednym z największych muzeów historii naturalnej na świecie.

Od 2008 roku, California Academy of Science zajmuje ultranowoczesną siedzibę, zaprojektowaną z myślą o trzęsieniach ziemi często nawiedzających Kalifornię (w 1989 roku, jedno z nich odpowiedzialne było za poważne zniszczenia cennych kolekcji muzeum oraz zagładę wielu zamieszkujących je zwierząt), a także być jak najbardziej przyjaznym środowisku.

Muzeum historii naturalnej San Francisc

Porośnięty zielenią dach to tylko jedno z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w muzeum historii naturalnej w San Francisco.

California Academy of Sciences – atrakcje i wystawy

W muzeum historii naturalnej w San Francisco znajdą coś dla siebie goście w każdym wieku. Na kompleks California Academy of Sciences składają się:

Kimball Natural History Museum – muzeum właściwe, podzielone na różne strefy tematyczne. Znaleźć tu można, między innymi, najstarszą część ekspozycji, znaną jako African Hall, będącą hitem każdego muzeum tego typu wystawę dedykowaną dinozaurom oraz imponującą kolekcję kamieni szlachetnych i minerałów z całego świata.

T Rex San Francisco

W lobby California Academy of Sciences zwiedzających wita gigantyczny szkielet T-Rexa.

Wiele z eksponatów muzeum jest interaktywnych, część zaś stworzona z myślą o najmłodszych.

Poznaj aktualny program wystaw dla dzieci w California Academy of Sciences.

Rainforests of the World – szklaną kopułę w której odtworzono ekosystem lasu tropikalnego zwiedzać można na kilku poziomach, dzięki specjalnej rampie wznoszącej się wśród bujnej roślinności, lian, pnączy oraz w asyście kolorowego ptactwa.

Reinforests of the World

Amazońska dżungla w San Francisco.

Steinhart Aquarium  – bezsprzeczny hit muzeum, uchodzi za jedno z najbogatszych na świecie pod kątem bioróżnorodności. Strefy tematyczne przybliżają gościom różne ekosystemy, of rafy koralowej, poprzez tajemnice głębin oceanu, po faunę i florę bagien.

Steinhart Aquarium

Przeszklony korytarz akwarium.

Morrison Planetarium – wykorzystujące najnowocześniejsze technologie cyfrowe planetarium przybliża tajemnice kosmosu dzięki fascynującym pokazom na ekranie w kształcie kopuły o średnicy ponad 20 metrów.

Bilety do California Academy of Sciences – kup taniej

Ceny biletów wahają się w zależności od dnia tygodnia i dnia, w której decydujemy się na wizytę, zazwyczaj od $35 do $45 od osoby dorosłej.

Sprawdź, ile kosztuje wstęp do California Academy of Sciences.

Sprawdzonym sposobem, aby zaoszczędzić na biletach do muzeum historii naturalnej, jak i innych popularnych atrakcji San Francisco, jest program zniżkowy CityPASS San Francisco. Oprócz California Academy of Sciences, obejmuje on także wycieczki łodzią po Zatoce San Francisco (Blue & God Fleet San Francisco Bay Cruise) oraz dwie z następujących atrakcji: Aquarium of The Bay, San Francisco Zoo And Gardens, The Walt Disney Family Museum i Exploratorium, wszystko w cenie od $76 dla osoby od 12 roku życia.

Kup CityPASS San Francisco online.

Zobacz także:

Jednodniowe wycieczki z San Francisco.

Znajdź hotel w San Francisco.

Inne atrakcje San Francisco – zarezerwuj: