Krótki przewodnik po Miami

Miami jest jednym z najbardziej ekscytujących, a zarazem najgęściej zaludnionych miast Florydy (obszar metropolitalny Miami liczy sobie około 6 milionów mieszkańców). Atrakcyjna lokalizacja na wschodnim wybrzeżu południowej Florydy sprawia, iż Miami przyciąga także rzesze turystów, amerykańskich i zagranicznych. Łagodny klimat czyni miasto destynacją całoroczną.

Oprócz piaszczystej, wysadzanej palmami plaży South Beach, Miami wyróżnia się spośród innych miejsc na Florydzie wakacyjną, wolną od stresu atmosferą, oryginalną architekturą w stylu art deco oraz ciekawą ofertą muzeów, galerii, designerskich butików i sklepików, gdzie nabyć można prace lokalnych artystów i rzemieślników. Miami to prawdziwy tygiel kulturowy, w którym przeważają wpływy latynoamerykańskie, a w szczególności kubańskie.

Miami Beach

Miami Beach, miasto i kurort należące do zespołu miejskiego Miami.

Rozwój turystyki w tej części Florydy w latach 60-tych i 70-tych przystopowany został przez złą sławę jaką w tym okresie cieszyło się Miami w związku z rosnącą przestępczością i wojnami gangów. Niechlubny rekord amerykańskiego miasta, w którym dokonywanych jest najwięcej morderstw skutecznie odstraszył turystów. Wysiłek władz miasta w ukrócenie działalności przestępczej oraz intensywne działania mające na celu odbudowanie reputacji Miami, do czego w znacznym stopniu przyczynił się popularny serial Miami Vice, sprawiły iż pod koniec lat 80-tych turyści powrócili na południe Florydy.

Emigracja z Kuby, ale też innych krajów Ameryki Centralnej i Południowej do Miami, szczególnie intensywna w latach 60-tych, ukształtowała w znacznym stopniu lokalną kulturę: życie w wielu dzielnicach Miami toczy się w rytm latynoskiej muzyki.

Miami Little Havana

Park Maximo Gomez Park Little Havana, Miami – miejsce spotkań lokalnej społeczności.

Obowiązkowym przystankiem dla wielbicieli salsy jest dzielnica Little Havana. Wspomina o niej każdy przewodnik po Miami. Spacer ulicą Calle Ocho wprawi Cię w iście wakacyjny nastój.

Kulinarna wycieczka po Calle Ocho w Miami.

Niezwykle barwna scena artystyczna Miami czyni z tego miast kulturalną stolicę południowych Stanów Zjednoczonych. Miasto podejmuje rokrocznie wiele imprez kulturalnych. Warto wymienić spośród nich Art Basel, czyli międzynarodowej rangi targi sztuki współczesnej, organizowane od 2002 roku w Miami Beach, szwajcarskiej Bazylei oraz Hong Kongu.

Miami to także ważny port statków wycieczkowych; de facto, żaden inny por na świecie nie obsługuje ich więcej. Wybrać się można stąd na rejsy na Bahamy, jak również do wielu destynacji karaibskich i do Meksyku.

Miami statki rejsowe

Największy na świecie port dla statków wycieczkowych znajduje się w Miami.

Czytaj również:

Zarezerwuj atrakcje w Miami