Kissimmee – tanie zakwaterowanie w Orlando

Jeśli, odwiedzając Florydę, poszukujesz bardziej ekonomicznych alternatyw zakwaterowania w Orlando, rozważ zatrzymanie się poza ścisłym centrum miasta.

Kissimmee, miasto położone około 35 km na południe od centrum Orlando może być świetną bazą wypadową do zwiedzania zarówno Orlando, jak i tutejszych parków rozrywki – Walt Disney World Orlando i Universal Orlando Resort.

Praktyczna wskazówka: Znajdź tanie noclegi w Kissimmee.

Kissimmee

Liczące sobie 60 tyś. mieszkańców miasto jest doskonale skomunikowane z Orlando. Dojazd do centrum (własnym środkiem transportu) zajmuje około pół godziny.

W przeszłości żyjąca głównie z rolnictwa osada przestawiła się, jako przedmieście Orlando, na usługi oraz, w coraz większym stopniu, turystykę.

Poniżej, przybliżamy Kissimmee z punktu widzenia turysty.

Stare Miasto

Pomimo, iż niewielkich rozmiarów, najstarsza  część miasta tętni życiem, skupiając sklepy, usługi oraz liczne kawiarnie i restauracje. Tu także znajduje się olbrzymi diabelski młyn oraz zgromadzone wokół niego inne typowo lunaparkowe atrakcje.

Rozrywka dla dzieci i dorosłych – Old Town i Fun Spot America w Kissimmee.

Wieczorami (w wiele dni tygodnia oraz, obowiązkowo, w soboty) ulice Old Town przemierzają parady samochodów – klasycznych i sportowych.

Innymi słowy, serce miasta, to mieszanka różnego rodzaju rozrywki, czasem kiczowatej, jednak trafiającej w gusta szerokiej publiczności.

Muscle Car Cruise, Old Town Kissimmee.

Mniej znane atrakcje Kissimmee

Nawet, jeśli Kissimmee jest tylko bazą wypadową do zwiedzania Orlando i okolic, jeśli tylko czas na to pozwoli, skorzystaj z okazji, aby przyjżec się z bliska niektórym z lokalnych atrakcji, takich jak:

Wiele okazji do aktywnego wypoczynku, w tym jazdy konno, na przedmieściach Orlando.

Kissimmee jest świetna destynacją dla turystów, którzy wolą uniknąć zgiełku dużego miasta, nie pozostając jednak na całkowitym odludziu. W zasięgu krótkiej przejażdżki samochodem znajduje się zarówno centrum Orlando, jak i miejsca do jazdy konnej oraz stanowiska wędkarskie.

Wędkowanie na Jeziorze Tohopekaliga (Toho Lake).

Tanie zakwaterowanie w Orlando? Zatrzymaj się w Kissimmee

Miasto może służyć, jako baza do zwiedzania nie tylko Orlando, ale także licznych atrakcji południowej Florydy.

mapa Florydy

Mapa Florydy.

Zakwaterowanie w Kissimmee, choć nadal znacznie tańsze, niż, np. w Orlando, czy też w hotelach parków rozrywki, nie jest już tak przystępne ceno, jak kiedyś. Spore oszczędności  poczynić można jednak zazwyczaj poprzez internetowe wyszukiwarki ofert.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrakcje w Orlando