Downtown Miami

Jak wiele innych amerykańskich miast, Miami włożyć musiało sporo wysiłku, aby uczynić swoje centrum atrakcyjnym dla turystów. Pomimo popularności plaż Miami, śródmieście niezbyt wiele miało do zaoferowania odwiedzającym. Skupiało głównie biura i urzędy, usługi oraz, niestety, osoby bezdomne.

Przy „odnowie” downtown Miami, szczególny nacisk położono na zmodernizowanie systemu transportu miejskiego (oraz uczynienie go nieodpłatnym!), a także na rozbudowę Miami Museum Park – położonego nad Zatoką Biscayne parku miejskiego, na terenie którego mieszczą się hale widowiskowe, muzea oraz centrum handlowe na wolnym powietrzu.

Miami transport miejski

Miami Metromover – bezpłatny transport miejski w Miami.

Zarezerwuj hotel w Miami (centrum)

Poruszanie się po centrum Miami umożliwia kolejka Metromower, zatrzymująca się na 20, dogodnie usytuowanych stacjach na terenie śródmieścia.

Downtown Miami – atrakcje

Frost Science Museum

Muzeum nauki dedykowane Philipowi i Patricii Frost, pochodzącemu z Miami przedsiębiorcy i filantropowi oraz jego małżonce, położone jest na terenie Museum Park. Zainaugurowane w tej lokalizacji zostało w 2017 roku. Wcześniej, w bardziej okrojonej formie i pod różnymi nazwami, funkcjonowało w innych miejscach na terenie miasta. Szczodrość Frostów pozwoliła na stworzenie nie tylko przestronnego i nowoczesnego budynku właściwego muzeum, ale także planetarium i akwarium.

Atrakcje Miami w najlepszych cenach – zarezerwuj.

Trzypiętrowe akwarium zwiera tank główny o pojemności 3000 l. Zgromadzone w nim bogactwo gatunków fauny morskiej podziwiać można przez specjalnie stworzone w tym celu „okna” na różnych poziomach, a także z góry, z platformy obserwacyjnej na najwyższym piętrze budynku.

Miami muzeum nauki

Boczne okna widokowe w akwarium Frost Science Museum.

Planetarium muzeum oferuje widownię dla 250 osób oraz ekran panoramiczny 360⁰, na którym wyświetlane są pokazy nieba oraz filmy w technologii 3D.

Sprawdź aktualny program pokazów w planetarium Frost Science Museum.

Oprócz filmów przybliżających tematykę kosmosu, popularną atrakcją planetarium są pokazy laserów. Można się z nich dowiedzieć sporo o technologii laserowej i jej zastosowaniu w różnych dziedzinach przemysłu, w tym telekomunikacji, przemyśle farmakologicznym i kosmicznym.

W budynku właściwym odwiedzający znajdą wiele ekspozycji, stałych i czasowych, w znacznej części interaktywnych, pozwalających zrozumieć lepiej prawa fizyki, poznać bliżej ciało ludzkie i kierujące nim mechanizmy, a także dowiedzieć się na temat najnowszych wynalazków z dziedziny technologii. Muzeum regularnie organizuje zajęcia przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Muzeum nauki sąsiaduje z Perez Art Musum of Miami (PAMM), kolejną ważną instytucją kulturalną znajdującą się na terenie Museum Park.

Pérez Art Museum Miami – PAMM

Muzeum Pérez Art było pierwszą instytucją kulturalną w Museum Park. Otwarło swoje podwoje w 2013 roku. PAMM, bo pod taką nazwą jest oficjalnie znane, zajmuje budynek zaprojektowany przez znane szwajcarskie studio architektoniczne Herzog & de Meuron. Odwiedzane jest przez około 300 tyś. gości rocznie.

Muzeum Sztuki Współczesnej Miami

Pérez Art Museum Miami na Zatokoą Biscayne – jedna z popularniejszych atrakcji Miami.

Muzeum poświęcone jest sztuce współczesnej. Skupia kolekcje artystów z całego świata, w szczególności z Ameryk, Afryki, Europy i Karaibów. Zbiory obejmują malarstwo, fotografię, instalacje, sztukę video oraz wiele innych form ekspresji artystycznej.

Część kolekcji usytuowana jest na zewnątrz, wkomponowując się w panorama Zatoki Biscayne.

Muzeum jest niezwykle przyjazne dzieciom i z myślą o nich przygotowało wiele stanowisk, gdzie mogą puścić wodze artystycznej fantazji i kreatywnie spędzić czas, podczas, gdy ich rodzice zwiedzają wystawy.

Na terenie muzeum często mają miejsce wydarzenia artystyczne, pokazy, konferencje i koncerty oraz imprezy prywatne, w tym przyjęcia weselne.

Bayside Marketplace

Turystów w Miami zainteresuje także z pewnością Bayside Marketplace – znacznych rozmiarów centrum handlowe, w którym oprócz przedstawicielstw popularnych sieciówek, znaleźć można także ekskluzywne butiki, sklepy z pamiątkami, restauracje i kawiarnie oraz liczne atrakcje dla dzieci, w tym karuzele i wycieczki łódką.

Mary Brickell Village

Zakupy w stylu odmiennym od tradycyjnych shopping malls w Miami zrobić można także w Mary Brickell Village.

Jest to jedyne w swoim rodzaju centrum handlowe na otwartym powietrzu, łączące elegancję z typowym dla Miami luzem i zrelaksowaną atmosferą. Znalazło się tu miejsce dla znanych marek, ale także małych, autorskich butików, sklepów z rękodziełem, galerii, siłowni, salonów urody oraz szerokiej gamy restauracji.

Mary Brickell Village Miami

Po całym dniu zakupów zatrzymać się warto na posiłek na świeżym powietrzu w Mary Brickell Village.

Bayfront Park

Na południe od Bayside Marketplace położone są tereny rekreacyjne znane, jako Bayfront Park. Oprócz niewielkiej piaszczystej plaży, oferują one także place zabaw dla dzieci, ścieżki do biegania oraz amfiteatr.

park w Mmiami

Widok z parku na zatokę.

Na terenie parku znaleźć można także wiele pomników, w tym upamiętniający katastrofę promu kosmicznego Challenger z 1986 roku.

Czytaj także:

Atrakcje Miami – zarezerwuj ze zniżką: