Darmowe atrakcje Orlando

Odwiedzając Orlando, dom niektórych z największych atrakcji Florydy, w tym parków Walt Disney World i Universal Orlando Resort, przygotować należy się na znaczne wydatki, jako że zabawa w nich nie należy do najtańszych.

Atrakcje Orlando w najlepszej cenie – zarezerwuj!

Miasto, i jego okolice, mają jednak do zaoferowania także sporo nieodpłatnych atrakcji, o których warto wiedzieć mając do dyspozycji ograniczony budżet podczas wakacji na Florydzie.

darmowe atrakcje orlando

Darmowe atrakcje Orlando: Disney Springs.

Czytaj także: Tańsze bilety do Walt Disney World i Universal Orlando – gdzie kupic?

Wycieczki na Florydę – zarezerwuj z biurem podróży.

Disney Springs – darmowe atrakcje dla dzieci w Orlando

„Przedsionek” Disney World, czyli kompleks rozrywkowo-handlowy Disney Springs położony jest tuż nieopodal parków Epcot i Disney’s Hollywood Studios. Nieodpłatnie daje on przedsmak tego, czego oczekiwać można po przekroczeniu linii kas do parków Disneya.

Na jego terenie, podzielonym na cztery strefy tematyczne – Marketplace, The Landing, Town Center i West Side – znajdują się restauracje i sklepy (te oczywiście wymagają sięgnięcia do portfela), jak i sporo darmowych atrakcji. Sklep Lego zachęca najmłodszych do zabawy udostępnionymi w tym celu klockami, nawet jeśli ich rodzice nie zdecydują się na zakupy. Nieodpłatnie można także wybrać się na przejażdżkę promami do parków Epcot, Magic Kingdom i Disney’s Hollywood Studios, nawet nie posiadając do nich biletów. Na ulicach Disney Springs, podobnie jak w płatnej strefie parków, często mają miejsce parady, koncerty oraz przedstawienia umilające czas gościom.

Universal Citywalk

Na podobieństwo Disney Springs, także park Universal posiada rozrywkowo-handlową strefę wolnego wstępu.

Universal CityWalk Orlando.

Oprócz sklepów z parkowymi pamiątkami, znaleźć w niej można także liczne restauracje, bary i kluby nocne. Nieodpłatne rozrywki to między innymi place zabaw dla dzieci, taksówki wodne kursujące do rozmaitych stref tematycznych Universal oraz koncerty muzyki na żywo i występy znanych DJ-ów.

Darmowe atrakcje Orlando – zwiedzanie browarów

Atrakcja nie dla dzieci, ucieszy jednak z pewnością wielu dorosłych to nieodpłatne zwiedzanie jedynego browaru w Orlando warzącego certyfikowane piwo organiczne. Podczas wizyty w Orlando Brewing możnie nie tylko zapoznać się z procesem produkcji piwa, lecz także spróbować go w ramach również gratisowej degustacji.

Dowiedz się więcej na temat Orlando Brewing:

Celebration – idylliczne miasteczko Disneya

Warte odwiedzenia w okolicach Orlando, około 30 km na południowy zachód od jego centrum, jest miasteczko Celebration. Stworzone przez korporację Disneya i oddane do użytku w 1995 roku, Celebration jest ciekawym miejscem na spacer i chwilę odpoczynku od zgiełku tłocznych parków rozrywki. Zwraca uwagę jego funkcjonalność, przyjemna architektura, tereny rekreacyjne, malownicze jezioro oraz bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych. Warto odwiedzić jest lokalny market oraz kiermasze sztuki i rękodzieła. Gości przyciąga także zimowy festiwal Now Snowing, podczas którego centrum miasta zasypuje sztuczny śnieg.

Tak Celebration wygląda w okresie świątecznym.

Celebration zwiedzać można na piechotę, dorożkami, wynajętym na miejscu rowerem, lub segwayem.

Rollins Museum of Art (Cornell Fine Arts Museum)

W Orlando coś dla siebie znajdą także miłośnicy sztuki. Położone na terenie kampusy Rollins College, Rollins Museum of Art, do niedawna jeszcze znane, jako Cornell Fine Arts Museum oferuje bogatą kolekcję malarstwa, rycin, fotografii, eksponatów o walorach etnograficznych z okresu od XIV wieku, po sztukę współczesną.

Podziwiac tu można dzieła Pablo Picasso, Andy Warhola, Francisa Bacona, czy Jean-Michelle Basquiata.

Wstęp do muzeum jest bezpłatny, wymaga jednak uprzedniej rezerwacji.

Parki Orlando – rekreacja na świeżym powietrzu

Zarówno w Orlando, jak i okolicach miasta znaleźć można wiele terenów zielonych. Na turystów, których najdzie ochota na chwilę relaksu na łonie przyrody, czy też aktywny wypoczynek, oczekuje tu wiele ku temu okazji.

Dr. P. Phillips Community Park, położony około 20 km na południowy zachód od centrum Orlando to świetne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, dzięki bogato wyposażonemu placowi zabaw, który w sezonie letnim oferuje także strefę wodną, przynoszącą ulgę, a także wiele zabawy najmłodszym podczas upałów. Park zajmuje malownicze tereny nad brzegiem jeziora.

Przyjemnie czas wśród zieleni spędzić można także w Mead Botanical Garden.Wstęp do położonego ok 8 km na północny wschód od centrum Orlando, w Winter Park ogrodu botanicznego jest bezpłatny. Oprócz wielu gatunków roślin i barwnych kwiatów, posiada on także motylarnię oraz liczne ścieżki spacerowe.

Miłośników botaniki zainteresują z pewnością także ogrody Harry P. Leu Gardens. Wizytę w tym iście rajskim ogrodzie planować należy jednak z wyprzedzeniem, jeśli chcemy skorzystać z darmowego wejścia. Możliwe jest ono tylko w pierwsze poniedziałki miesiąca.

parki w Orlando

Harry P. Leu Gardens Orlando.

Blanchard Park, 20 km na wschód od centrum miasta oferuje ponad 12 km asfaltowej ścieżki do biegania, jazdy rowerem czy na rolkach, jak również stanowiska do łowienia ryb, dla dzieci zaś, place zabaw.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrakcje w Orlando