Volcano Bay – park wodny Universal Orlando

W kompleksie rozrywkowym Universal Orlando, w słonecznym stanie Floryda, nie mogło zabraknąć oczywiście także parku wodnego.  Aquapark Volcano Bay jest jedną z najnowszych stref tematycznych Universal.

W 1998 roku Universal przejął Wet’n’Wild Orlando, uznawany za pierwszy, bo zainaugurowany w 1977 roku park wodny Florydy. Ostra konkurencja ze strony nowoczesnych parków Typhoon Lagoon i Blizzard Beach wchodzących w skład oferty Dineya na Florydzie.

Pod koniec 2016 roku  Wet’n’Wild zamknięto, aby stworzyć miejsce na nowy, większy i nowocześniejszy obiekt. Niecały rok później, swoje podwoje otwarł park Volcano Bay.

park wodny Universal

Volcano Bay Universal.

Park rozplanowany jest wokół wysokiego na 61 metrów sztucznego wulkanu o nazwie –Krakatau-, którego wizerunek wykorzystano w oficjalnym logo parku. Jest on najwyższym punktem terenu „płaskiego” stanu, Florydy. Po zachodzie słońca ożywa efektownymi pokazami światła, dzięki którym zboczami wulkanu spływać zdaje się lawa.

Stylistycznie, park wzorowany jest na Polinezji; motywy tropikalnego archipelagu widoczne są wszędzie, od egzotycznych drinków w barze, po przebieralnie i strefę prysznicową.

Atrakcje Volcano Bay obejmują 18 zjeżdżalni wodnych oraz szereg basenów, w tym ze sztucznymi falami.

Znajdź zakwaterowanie w pobliżu Universal Volcano Bay na Florydzie.

Bransoletka Tapu Tapu – Volcano Bay

Park dysponuje nowoczesnym, i pomagającym uniknięcia kolejek, systemem kontroli ruchu odwiedzających. Przy wejściu, goście otrzymują elektroniczną bransoletką, o nazwie Tapu Tapu, dzięki której będą mogli zajmować miejsce w „wirtualnych” kolejkach do poszczególnych atrakcji, bez potrzeby fizycznego zajmowania w nich miejsca. Bransoletka jest bezpłatna; zwrócić ją należy przy wyjściu.

bransoletka Volcano Bay

“Inteligentna” bransoletka Tapu Tapu.

Chcąc skorzystać z danej atrakcji, należy zarejestrować się w wirtualnej kolejce, zbliżając bransoletkę do specjalnego czytnika, jaki znaleźć można przy każdej z przejażdżek, czy zjeżdżalni. Wskaże ona wówczas czas oczekiwania. Jeśli wyda się on zbyt długo, skierować się można do innej atrakcji i tam powtórzyć czynność, przez co istniejąca już rezerwacja w kolejce zostanie automatycznie anulowana.

Wielu gości parku postuluje usprawnienie systemu tak, aby rezerwować można się było w kilku kolejkach jednocześnie, wykorzystując w ten sposób czas efektywniej. Na razie jednak możliwe jest zarejestrowanie każdorazowo w jednej kolejce.

Bransoletka przypomina o tym, iż nadszedł czas skorzystania z atrakcji delikatnie wibrując.

Jeśli aktualnie brak jest oczekujących w kolejce do danej atrakcji, wyświetlona zostanie wiadomość „Ride Now”, pozwalając nam skorzystać z niej natychmiast.

wirtualna kolejka Volcano Bay

Słupek informacyjny sczytujący bransoletki Tapu Tapu.

Inne funkcje Tapu Tapu

Bransoletkę wykorzystać można także w celu wykonywania płatności na terenie parku, korzystania ze schowków na bagaż i rzeczy osobiste, robienia zdjęć parkowymi aparatami fotograficznymi, etc..

Stwórz konto Universal przed odwiedzeniem Volcano Bay

Aby w pełni wykorzystać potencjał inteligentnej bransoletki Tapu Tapu, jeszcze przed wizytą w Volcano Bay otwórz konto na stronie internetowej Universal. Będziesz mógł przypisać do niego swoje bilety do parku, a także skonfigurować system płatności online, dzięki czemu kartę płatniczą zostawić będziesz mógł w domu, nie ryzykując zgubienia jej podczas szalonych przejażdżek, na zjeżdżalniach, czy na basenie. Na koncie zapisane zostaną także wszelkie zdjęcia zrobione przez parkowe aparaty fotograficzne.

Otwórz konto Universal.

Atrakcje Universal Volcano Bay

Nieistniejący już park Wet’n’Wild cieszył się opinią jednego z najbardziej ekscytujących przybytków tego rodzaju w Stanach Zjednoczonych. Jego następca kontynuuje tą tradycję. Do najpopularniejszych, dostarczającej największej dawki adrenaliny atrakcji zaliczają się:

Ko’kiri Body Plunge to najwyższa zjeżdżalnia typu body slide. Podczas zjazdu z 38 metrowej wysokości, śmiałkowie, którzy odważyli się na zjazd „spadają” miejscami niemal pionowo w zmieniający gwałtownie kierunek i nachylenie tunelu.

zjeżdżalnia Kokiri

Ko’kiri Body Plunge w Volcano Bay.

Zjazd zaczyna się on zajęcia miejsca w przezroczystej „kapsule”. Po zamknięciu drzwi, jej dno, zapada się, rozpoczynając szalony zjazd, który po wielu gwałtownych przyspieszeniach i zakrętach, kończy się w zbiorniku wodnym.

Zjeżdżalnie Kala i Ta Nui Serpentine Body Slides zaczynają się na szczycie „wulkanu” Krakatao i oferują dłuższe, choć mniej gwałtowne, bo pod mniejszym nachylenie, niż w przypadku Ko’kiri zjazdy.

zjeżdżalnie Kala i Ta Nui

Zjeżdżalnie Kala i Ta Nui, Volcano Bay.

Zjazd nimi również zaczyna się w budującej napięcie kapsule.

Krakatao Aqua Coaster, połączenie tradycyjnej kolejki górskiej ze zjeżdżalnią wodną także ma początek na szczycie wulkanu. Zjazd krętą trasą, której znaczna część przebiega wewnątrz wulkanu, odbywa się 4-osobowymi łodziami.

Krakatau

Krakatao Aqua Coaster.

Łodzie, czy też właściwie indiańskie kanu, nie przemieszczają się po szynach. Kierunek jazdy kontrolują magnesy umieszczone w torze jazdy, oddziałujące na metalowe dno łodzi. One także wspomagają jej stabilność podczas ostrych zakrętów. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji parku, przyciągająca żądnych zabawy gości wielokrotnie.

Honu of the Honu Ika Moana to tradycyjny, gigantyczny tor zjazdowy z 5-osobowymi pontonami .

Honu of the Honu

Honu of the Honu Ika Moana.

Ponton gwałtownie, i w nieprzewidywalny sposób zmienia kierunek i tor jazdy, dzięki czemu żaden zjazd nie wygląda tak samo. Prawdziwy hit dla całej rodziny!

Ohyah i Ohno to dwie zjeżdżalnie kończące się „wystrzeleniem” korzystającej z nich osoby do basenu. W przypadku Ohyah, przygotować należy się na spadek z wysokości 1.2 m, podczas gdy Ohno dostarczy emocji spadkiem z ponad 1.8 m.

zjeżdżalnie w Volcano Bay

Tak kończą się trasy zjeżdżalni Ohyah i Ohno.

Teawa the Fearless River – sztuczny prąd gwarantuje pełen wrażeń spływ „rzeką” Teawa, w kapoku, lub na dmuchanym kole.

Kopiko Wai Winding River dostarczy mniej emocji, pozwoli jednak zrelaksować się na dmuchanych fotelach i bojach podczas trwającego około 7-10 minut (w zależności od liczby korzystających) spływu łagodnym nurtem.

Kopiko Volcano Bay

Chwila relaksu na rzece Kopiko Wai, w parku Volcano Bay Orlando.

Runamukka Reef i Tot Tiki Reef to miejsca, które odwiedzić muszą najmłodsi goście parku. Znajdą tu oni place zabaw, atrakcje, fontanny oraz płytkie akweny, w których bezpiecznie bawić się mogą nawet małe dzieci.

plaz zabaw dla dzieci Volcano Bay

Runamukka Reef i Tot Tiki Reef – place zabaw dla dzieci w Volcano Bay.

Znajdź hotel w pobliżu Universal – Volcano Bay.