Niecodzienne atrakcje Florydy

Słoneczny Stan, jako destynacja turystyczna kojarzony jest głównie z plażami, palmami i parkami rozrywki. Nieco niesłusznie, biorąc pod uwagę bogactwo i zróżnicowanie atrakcji, jakie oferuje.

niecodzienne atrakcje Florydy

Występy syren to dosyć niecodzienna atrakcja. Dowiedz się więcej na temat Miasta Syren poniżej.

Jeśli dysponujesz czasem, a także własnym środkiem transportu, warto jest zboczyć z utartych turystycznych szlaków. Floryda naprawdę po trafi zaskoczyć!

Czytaj także: Wypożyczalnie samochodów Miami Lotnisko – MIA

Poniżej, przedstawiamy niektóre niecodzienne atrakcje Florydy.

Wycieczki na Florydę – zarezerwuj z Wakacje.pl.

Manatee Springs State Park

Wielbicieli przyrody zainteresuje być może park stanowy Manatee Springs, położony około 200 km na północ od Tampa, na zachodnim wybrzeżu Florydy. Jego nazwa wywodzi się od często spotykanych tu zimą sympatycznych ssaków wodnych, które w licznych strumieniach i rzece Suwannee znajdują schronienie przed chłodem dużych akwenów.

Spotkanie z manatem na Florydzie.

Manaty w wodach śródlądowych Florydy spotkać można zazwyczaj w miesiącach pomiędzy listopadem i kwietniem.

O każdej porze roku dostępne są inne atrakcje parku, w tym trasy pieszych wędrówek i rowerowe, wycieczki kajakami, obserwacja ptactwa i dzikich zwierząt zamieszkujących tutejsze lasy, przepiękną, rajską niemal scenerię do nurkowania czy też po prostu pływania (te zabronione jednak może być w niektórych rejonach parku zimą, podczas sezonu lęgowego manatów).

Manatee Springs Floryda

Chwila relaksu w krystalicznie czystych wodach Manatee Springs State Park.

Weeki Wachee – Miasto Syren

Jedna z najstarszych atrakcji Florydy, przyciągająca tłumy na długo przed popularnymi parkami rozrywki Słonecznego Stanu – i nadal funkcjonująca! – to „Miasto Syren” położne na terenie parku stanowego Weeki Wachee Springa, około 90 km na północ od Tampa. Wykorzystuje ono naturalne źródła o krystalicznie czystej i ciepłej wodzie, jako scenerię dla występów „syren”, czyli stylizowanych na te mityczne stworzenia pływających aktorek.

Ponad 70-letnia atrakcja Florydy przetrwała próbę czasu, pomimo konkurencji ze strony nowoczesnych parków rozrywki.

Weeki Wachee State Park to także jedyny w swoim rodzaju, bo korzystający z naturalnych, a więc niechlorowanych zbiorników wodnych aquapark.

Wycieczki kajakiem, lub na deskach stand up paddeboard wzdłuż rzeki Weeki Wachee to inna z popularnych atrakcji parku.

Więcej informacji na temat Weeki Wachee Springs State Park.

Podwodny hotel w Key Largo

Woda jest także elementem przewodnik kolejnej niecodziennej atrakcji Florydy. Jules’ Undersea Lodge, w Key Largo to centrum scuba diving, które oprócz nauki, wynajmu sprzętu i sesji nurkowania, oferuje także możliwość zatrzymania się na noc w specjalnej podwodnej kapsule oferującej miejsce do spania dla kilku osób oraz instalację sanitarną. Jak widać w materiale wideo, nie należy tu oczekiwać luksusów, jednak miłośnikom nurkowania taki nocleg dostarczy zapewne niezapomnianych wrażeń.

Do podwodnego hotelu dostać się można jedynie nurkując.

Znajdź więcej informacji na temat Jules’ Undersea Lodge.

Chrystus z Odchłani, Key Largo – atrakcja dla nurków

Amatorzy nurkowania znajdą w Key Largo jeszcze jedną wartą uwagi atrakcje: w wodach parku stanowego John Pennekamp, na głębokości ponad 7 metrów podziwiać można imponujących rozmiarów posąg Chrystusa.

Christ of the Abyss, czyli Chrystus z Otchłani, to wykonana z brązu i licząca 2.6 metra wysokości figura Chrystusa, wznoszącego ramiona i twarz w górę, ku powierzchni wody.

podwodny Chrystus Floryda

Takie widoki oczekują na nurków w wodach Key Largo.

Posąg w Key Largo jest trzecim na świecie, odlanym według tego samego modelu. Oryginalny Il Cristo degli Abissi, autorstwa włoskiego rzeźbiarza Guido Galetti, spoczął na dnie Morza Śródziemnego, w okolicach miejscowości San Fruttuoso we Włoszech w 1954 roku. Rzeźba powstała jako hołd dla włoskiego nurka głębinowego Duilio Marcante, a jednocześnie wszystkich istnień, jakie pochłonęły wody mórz i oceanów. Druga, identyczna rzeźba wzniesiona została na dnie Morza Karaibskiego, u wybrzeży wyspy St. George.

Chrystusa z Otchłani nie jest atrakcja zarezerwowaną jedynie dla osób nurkujących ze sprzętem; wyłaniającą się z głębi morskiej rzeźbę dostrzec można także z powierzchni, nurkując z rurką (snorkel).

US Route 1 Mile 0 – atrakcja dla miłośników roadtrips

Na pierwszy rzut oka niepozorna atrakcja, znak drogowy znaczący początek autostrady US Route 1 w Key West cieszy się zaskakująco dużym zainteresowaniem turystów, w szczególności zaś fanów wycieczek samochodowych.

US Route 1 początek

Początek trasy US Route 1.

Stany Zjednoczone są idealnym celem podróży typu roadrip, wiodących emblematycznymi amerykańskimi trasami. US Route 1, rozciągająca się na odległość ponad 3.8 tyś. km wzdłuż Wschodniego Wybrzeża, pomiędzy Key West na Florydzie i Fort Kent w Maine, jest jedną z nich.

Nieopodal znaku z „zerową milą” znajduje się inna popularna atrakcja Key West, boja znacząca najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalnych Stanów Zjednoczonych.

Znajdź więcej informacji na temat Key West.

Czytaj także:

Darmowe atrakcje Florydy