Magic Kingdom

Najstarszy z czterech parków tematycznych składających się na kompleks Disney World, Magic Kingdom, pozostaje niezmiennie najpopularniejszym, zwłaszcza wśród najmłodszych gości parku. To właśnie tutaj spotkać można oryginalne postacie świata Walta Disneya, czyli Myszkę Miki, Kaczora Donalda, Goofiego oraz zatraci ć się w przebogatej ofercie karuzel, kolejek i innych atrakcji.

Hotele w Walt Disney World Orlando – najlepsze oferty zakwaterowania.

Dowiedz się jak zaoszczędzić na biletach do Disney World.

Magic Kingdom

Magiczne Królestwo Walta Disneya na Florydzie.

Atrakcje Magic Kingdom – nie przegap!

Park Magic Kingdom podzielony jest na 6 obszarów tematycznych:

Adventureland

Jak sama nazwa wskazuje, park Adventureland poświęcony jest przygodom i odkrywaniu rozmaitych zakątków świata. Jego najpopularniejszą atrakcją jest podróż statkiem Jacka Sparrowa z kinowego hitu Piraci z Karaibów. Ta, pełna emocji przejażdżka, niekoniecznie spotka się z uznaniem najmłodszych dzieci, ze względu na panująca w nim miejscami ciemność oraz huk wystrzałów armatnich.

Adventureland

Tak wita gości Adventureland.

W tej części parku wskoczyć można także na latający dywan Alladyna w The Magic Carpets of Alladin lub udać się na spływ największymi rzekami świata: Amazonką, Nilem i Mekongiem.

Frontierland

Motywem przewodnim Frontierland jest Dziki Zachód, kowboje i Indianie. Tu znajdują się dwie z najpopularniejszych atrakcji Magic Kingdom: Splash Mountain i Big Thunder Mountain.

Splash Mountain to oferująca blisko 10-minutowej długości przejażdżkę zjeżdżalnia wodna inspirowana filmem Soung of The South z 1946 roku. Pomimo, iż mało kto ten ówczesny kasowy hit jeszcze pamięta, zjeżdżalnia cieszy się nadal olbrzymim zainteresowaniem. Rozważ możliwość skorzystania z usługi FastPass+ aby uniknąć długich kolejek.

Splash Mountain

Mnóstwo zabawy podczas przejażdżki Splash Mountain.

Big Thunder Mountain Railroad to tradycyjny rollercoaster inspirowany historią poszukiwaczy złota w Ameryce. Jego trasa przebiega zarówno na zewnątrz, pomiędzy spadającymi głazami, jak i wewnątrz ‘kopalni’, gdzie doświadczyć można symulacji trzęsienia ziemi. Kolejka gwarantuje przypływ adrenaliny, jednak duża prędkość i ostre zakręty niekoniecznie przypadną do gustu małym dzieciom.

Liberty Square

Jedna ze spokojniejszych stref parku, Liberty Square, czyli Plac Wolności, nawiązuje do historii Rewolucji Amerykańskiej i wali o uzyskanie niepodległości. Warto tu odwiedzić The Hall of Presidents, aby przyjrzeć się bliżej amerykańskim prezydentom, od Georga Waszyngtona poczynając, a także wybrać w krótki rej tradycyjną łodzią z napędem kołowym riverboat, Liberty Bell.

wycieczka statkiem Liberty Square

Liberty Square Riverboat.

Jest to wiernie odtworzony model łodzi, który w przeszłości pływały po Mississippi . Trasa wycieczki przybliża życie pierwszych amerykańskich osadników.

Fantasyland

Najbardziej rozpoznawalny element panoramy Disney World – Zamek Kopciuszka, położony jest w Fantasyland, strefie tematycznej inspirowanej  klasycznymi , pobudzającymi wyobraźnię historiami ze świata Walta Disneya, takimi jak właśnie Kopciuszek, Piotruś Pan czy też Kubuś Puchatek.

Zamek Kopciuszka Disney

Cinderella Castle w Disney World.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest tu Mickey’s PhilharMagic – wykorzystująca technologię 4D wyprawa w świat disneyowskich filmów.

Młodsze dzieci zachwyci przejażdżka kolejką siedmiu krasnoludków (Seven Dwarfs Mine Train) opowiadająca historię Królewny Śnieżki w nowatorski sposób. Tutaj także zalecana jest usługa FastPass+ w celu uniknięcia długich kolejek.

Tomorrowland

Strefa Tomorrowland, czyli Krainy Jutra, inspirowana jest wizjami przyszłości snutymi przez Walta Disneya i jego następców. Choć nie do końca (a czasem wręcz wcale) pokryły się one z rzeczywistością, nie przestają zachwycać fantazją i rozmachem. Tomorrowland zwraca uwagę neonowo-metalową scenerią science-fiction.

Tomorrowland Floryda

Tomorrowland Floryda.

Space Mountain, wiodąca w znacznej części w ciemnościach i rozwijająca zawrotna prędkości kolejka to przyciągająca największe tłumy atrakcja tej części parku. Podczas symulującej lot w przestrzeni kosmicznej przejażdżki napotkasz asteroidy, czarne dziury, a także wiele disneyowskich postaci.

Młodszym gościom parku być może bardzie przypadnie do gustu przygoda z bohaterem popularnego filmu Toy Story. Buzz Lightyear’s Space Ranger Spin to popularna atrakcja, symulująca lot statkiem kosmicznym z możliwością obrotu o 360 stopni i strzelania laserowym pistoletem do oznaczonych literą Z (od imienia antybohatera, Zurga). Tu również wskazane jest skorzystanie z FastPass+.

Main Street USA

Zupełnie innych atrakcji dostarczy strefa Main Street USA, będąca rekonstrukcją typowego amerykańskiego miasta  z początku ubiegłego wieku. Znaleźć tu można ratusz, remizę strażacką, sklepy i utrzymane w tradycyjnym, kolonialnym stylu domy. Main Street skupia wiele punktów usługowych, w tym bankomaty, wynajem wózków dla dzieci, punkt pierwszej pomocy oraz lost & found.

Main Street Disney World

Main Street USA w Magic Kingdom.

Strefa ta jest także doskonałym punktem do obserwacji wieczornych pokazów fajerwerków, w niedalekiej odległości od wyjścia głównego, wokół którego pod koniec dnia często robi się tłoczno.