Wynajem samochodów Chicago Lotnisko O’Hare (ORD) – tani wynajem SUVów w USA

Międzynarodowy port lotniczy Chicago O’Hare jest trzecim największym pod względem liczny odprawianych pasażerów lotniskiem Stanów Zjednoczonych (po lotniskach Hartsfield-Jackson w Atlancie i Los Angeles- LAX. Obsługuje blisko 85 milionów pasażerów rocznie. Połączenia bezpośrednie z Polski do Chicago oferowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT, z Warszawy (lotnisko Chopina) i Krakowa.

Znajdź loty do Chicago – porównaj oferty.

Wynajem samochodów Chicago, Lotnisko (O’Hare lub Midway)

Jeśli podróżujesz do Chicago lotem krajowym, z innego amerykańskiego miasta, do wyboru masz dwa lotniska: oprócz O’Hare, także Midway Airport – MDW, port obsługujący głównie połączenia krajowe w USA oraz niewielki wybór tras międzynarodowych, głównie do Kanady i Meksyku.

Najtańszy samochód do wynajęcia w na Lotnisku O’Hare to zazwyczaj niewielka Toyota Yaris, a także Chevrolet Spark i Kia Rio.

Toyota Yaris wynajem USA

Toyota Yaris to często najtańszy samochód do wynajęcia na Lotnisku O’Hare, jednak nie najlepszy wybór, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

SUV Chicago – tani wynajem na Lotnisku O’Hare

Do najczęściej wynajmowanych samochodów w Chicago zaliczają się kompaktowe i średnich rozmiarów SUVy. Na Lotnisku O’Hare znaleźc je można często w najprzystępniejszych cenach, dzięki ostrej konkurencji pomiędzy operującymi tu wypożyczalniami. Poza szczytem sezonu, średnich rozmiarów SUVa wynająć tu można już od poniżej 1000 pln za tydzień.

Być może zainteresuje Cię także: SUV w USA – przegląd klasy

Popularne modele SUVa do wynajęcia to, między innymi: Jeep Patriot (we flocie Thrifty na Lotnisku O’Hare) i Toyota RAV4 (w dobrych cenach w Europcar).

SUV wynajem USA

Jeep Compass – SUV do wynajęcia na Lotnisku Chicago.

Uwaga dla osób nie zaznajomionych z modelem: Jeep Patriot na zdjęciach wygląda na znacznie większy samochód, niż nim w rzeczywistości jest. Mierząc 4.4 metra, zalicza się do segmentu SUVów kompaktowych. Jego następca, Jeep Compass, jest zbliżonych rozmiarów.

Jeep Patriot

Jeep Patriot, inny popularny SUV we flotach rent a car w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, Toyota RAV4, Ford Escape, czy też Hyundai Santa Fe okażą się lepszym wyborem i w umiarkowanej cenie. Najnowszą, powiększoną wersję RAV4 zaliczyc można właściwie do klasy średniej (intermediate/midsize) SUVa.

Toyota RAV4 SUV USA

Toyota RAV4 – przestronny SUV do wynajęcia w USA.

Przewodnik-USA poleca szczególnie model Ford Edge, często spotykany w ofercie Avis i Budget, w klasie midsize SUV. Pamiętaj, iż wszystkie wypożyczalnie rezerwują sobie prawo do wręczenia klientowi pojazdu w takiej samej klasie i o zbliżonej charakterystyce, do pojazdu użytego do ilustracji oferty. Jedynie w przypadku ofert z wyraźnym oznaczeniem @gwarancja modelu@ możesz mieć pewnośc, iż rezerwując Forda Edge, właśnie takim modelem odjedziesz z lotniskowego parkingu wypożyczalni.

Największe wypożyczalnie samochodów na Lotnisku O’Hare w Chicago to:

  • Advantage
  • Alamo
  • Avis
  • Budget
  • Dollar
  • Enterprise
  • Hertz
  • National
  • Payless
  • Thrifty

Chicago O’Hare Airport – położenie i mapa terminali

Lotnisko O’Hare położone jest około 28 km na północny zachód od centrum Chicago. Najważniejsza trasa przebiegająca w pobliżu lotniska to Interstate 99.

Lotnisko, na które składa się 5 terminali, zajmuje olbrzymią powierzchnię. Terminal 5, przeznaczony głównie do obsługi lotów międzynarodowych z i do Stanów Zjednoczonych, położony jest nieco „na uboczu” w stosunku do pozostałych terminali. Jeśli podróżujesz do Chicago z Europy, jest wielce prawdopodobne, iż wylądujesz właśnie w Terminalu. Niektórzy z dużych przewoźników europejskich jednak, operujących połączenia na trasach transatlantyckich wylatują czasem z Chicago, korzystając z terminali 1 i 3.

Poniżej, mapa Lotniska Chicago O’Hare:

mapa lotniska O'Hare

Chicago O’Hare Airport Rental Car Center

Podobnie jak w przypadku wielu innych dużych amerykańskich lotnisk, usługi wynajmu samochodów na Lotnisku O’Hare skupione są w specjalnie do tego celu stworzonym centrum rent a car, oddalonym nieco od terminali. Do Chicago O’Hare Airport Rental Center dostać się można do niego szybko i wygodnie można z każdego terminalu za pomącą całkowicie automatycznej kolejki ATS (Airport Transit System). Zatrzymuje się ona także przy najbardziej nawet odległych od terminali parkingach lotniska.

Jeśli nie decydujesz się na wynajem samochodu na Lotnisko Chicago znajdź wiele praktycznych informacji na temat transportu miejskiego w Chicago.