Hostel w Chicago – tani nocleg w Wietrznym Mieście

Choć krótkoterminowy wynajem prywatny (np. Airbnb) pozostaje jedną z najpopularniejszych alternatyw dla zakwaterowania w hotelu, prawdziwy renesans, zwłaszcza wśród młodszych i podróżujących samotnie, lub w małych grupach turystów przeżywają hostele.

Współczesne hostele są nowoczesne, czyste, oferują pościel, ręczniki, dostęp do wi-fi, a dla osób szczególnie ceniących sobie prywatność, a w wielu przypadkach także pokoje indywidualne, lub tzw. rodzinne.

Najlepsze połączenia LOT do Chicago.

Coraz częściej bardziej niż zwykłą noclegownią, stają się stylem podróżowania: dzielenie przestrzeni z innymi podróżnymi z różnych zakątków świata sprzyja nawiązywaniu znajomości.

sypialnia w hostelu

Hostele oferują coraz wyższy standard zakwaterowania.

Niekwestionowalną zaletą hosteli jest jednak przystępna cena. Hostel w Chicago może, w wielu przypadkach, okazać się najtańszą formą zakwaterowania.

Poniżej przedstawiamy niektóre z najpopularniejszych hosteli w Wietrznym Mieście.

Jeśli hostel nie jest dla Ciebie, porównaj oferty hoteli w Chicago.

HI Chicago: The J.Ira & Nicki Harris Family Hostel

24 E Ida B Wells Drive, Chicago, IL 60605

Dogodna lokalizacja położonego nieopodal Millennium Park i słynnej chicagowskiej „Fasoli”, fontanny Buckingham i tarasu widokowego Skydeck w Willis Tower, The J.Ira & Nicki Harris Family Hostel to nie jedyna zaleta tego popularnego hostelu. Oprócz noclegów (w sypianiach zbiorowych, damskich i męskich, lub mieszanych oraz 2-osobowych pokoi prywatnych) w przystępnych cenach oferuje on także ogólnodostępną kuchnię oraz pokój dzienny, gdzie wspólnie spędzić można czas wraz z innymi gośćmi.

hostel w Chicago

Nowoczesna recepcja The J.Ira & Nicki Harris Family Hostel.

Hostel należy do sieci HI – Hostelling International; członkostwo w niej gwarantuje zniżki.

Ceny noclegów zaczynają się od $40 za noc w sypialniach zbiorowych. Pokoje indywidualne dostępne są w cenie od $100 wzwyż.

Found Hotel Chicago

613 N Wells St, Chicago, IL 60654

Found Hotels to popularna sieć niedrogich hoteli w USA, oferujących także opcję noclegu w sypialniach zbiorowych. Położony na północnym brzegu rzeki Chicago, jednak w odległości zaledwie krótkiego spaceru od Chicago Riverwalk i słynnej Magnificent Mile, Found Chicago jest dobrym rozwiązaniem dla turystów pragnących zatrzymać się blisko centrum i największych atrakcji miasta. Oferuje 4-osobowe sypialnie zbiorowe oraz 2-osobowe pokoje prywatne w funkcjonalnej, lecz eleganckiej stylistyce.

Hostel Found Chicago

Prostota, nowoczesnośc i wygoda – wspólna sypialnia hostelu Found Chicago.

Wieczory gościom Found Hotel/Hostel umilą noce karaoke.

Ceny za miejsce w sypialni zbiorowej zaczynają się już od $33/noc. Koszt 2-osobowego pokoju prywatnego to co najmniej $100/noc.

Chicago Getaway Hostel

616 W Arlington Pl, Chicago, IL 60614

Nieco bardziej oddalony od centrum miasta, jednak bardzo popularny, ze względu na doskonałe warunki jest położony w rejonie Lincoln Park Chicago Getaway Hostel. Cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród tak zwanych digital nomads z racji na szybki internet i stanowiska komputerowe. Dodatkowo, każde z łóżek wyposażone jest w oświetlenie do czytania i gniazdko elektryczne.

Chicago Gateway

Stanowiska do pracy w lobby hostelu.

W cenę noclegu (od $32 za miejsce w sypialni zbiorowej) wliczone jest śniadanie. Goście mogą korzystać także ze wspólnej kuchni, pralni oraz wypożyczalni rowerów.

Wrigley Hostel

3514 N Sheffield Ave, Chicago, IL 60657

Pomimo oddalenia od centrum miasta – aż o około 10 km od centrum Chicago, w okolicach stadionu Wrigley Field, Wrigley Hostel przyciąga gości „rozrywkową” reputacją. Szczególnym powodzeniem cieszy się taras, na którym przyjemnie spędzać można ciepłe letnie wieczory.

Wrigley Hostel

Wspólne spędzanie czasu jest częścią życia w hostelu.

Oprócz tarasu, goście mają do swojej dyspozycji salę gier, ze stołami bilardowym i pingpongowym, piłkarzykami i dużym telewizorem. Pracy oddać się można w zacisznym pokoju komputerowym, w którym także znalazło się miejsce dla niewielkiej biblioteczki.

Hostel oferuje zbiorowe sypialnie 8-osobowe, 4-osobowe oraz 2-osobowe pokoje prywatne. Ceny noclegu w sypialni zbiorowej zaczynają się od $35/doba.

Urban Holiday Lofts

2014 W Wabansia Ave, Chicago, Il 60647

Industrialny wystrój, z charakterystycznymi ceglanymi ścianami, jest znakiem rozpoznawczym Urban Holiday Lofts, eleganckiego, nowoczesnego hostelu położonego pomiędzy Bucktown i Ukrainian Village.

Urban Holidays Lofts Chicago

Minimalistyczny wystrój recepcji Urban Holiday Lofts, eleganckiego hostelu w Chicago.

Freehand Chicago Hostel

19 East Ohio St., Chicago, IL 60611

Położony w dzielnicy River North hostel Freehand Chicago to doskonały adres dla osób, które nie potrzebują być w centrum wydarzeń, doceniających jednak bliskość galerii sztuki, doskonałych restauracji oraz estetycznych wnętrz.

Sieć Freehand to kolejny przykład coraz popularniejszego, hybrydowego zakwaterowania na granicy hostelu i hotelu. Znaleźć tu można zarówno dzielone sypialnie, wyposażone w łóżka piętrowe, jak i pokoje indywidualne. I jedne i drugie cechuje jednak, oprócz funkcjonalności, elegancja, niesztampowa dekoracja i duża wygoda.

Freehand Chicago Hostel

Freehand Chicago – hostel, czy już hotel?

Ceny noclegu w najtańszej opcji – miejsce noclegowe we wspólnym dormitorium, zaczynają się od $40/noc (plus podatek). Koszt wynajmu pokoju prywatnego porównywalny jest już z zakwaterowaniem w hotelu.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrakcje Chicago ze zniżką: