Zwiedzanie Chicago inaczej – wycieczki łodzią i kajakiem

Zwiedzanie dużych miast nie zawsze oznaczać musi peregrynację od muzeum do muzeum, z przystankiem w kawiarni polecanej na blogach podróżniczych i zakupami w modnej galerii.

Operatorzy turystyczni i lokalni przewodnicy prześcigają się w ciekawych i wyróżniających wśród konkurencji pomysłach na poznawanie miasta. Nie inaczej jest też w Chicago.

rejsy w Chicago

Zwiedzanie Chicago od strony wody.

Woda jest ważny elementem krajobrazu miejskiego Chicago. Oprócz bezkresnego jeziora Michigan, wzdłuż wybrzeża którego rozpościerają się liczne tereny rekreacyjne, mieszkańcy miasta obcują na co dzień także z rzeką Chicago, malowniczo przecinającą jego centrum.

Uprzywilejowane położenie miasta chętnie wykorzystują firmy obsługujące ruch turystyczny w Wietrznym Mieście: wycieczki łodzią, a dla bardziej aktywnych także kajakami, czy deskami stand up paddle surf, są jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych Chicago i to nie tylko wyłącznie w sezonie letnim. Pokazują one miasto z zupełnie innej perspektywy oraz dostarczają często niezapomnianych wrażeń.

Wycieczki łodzią w Chicago

Rejsy po jeziorze, mniejszymi, lub większymi jednostkami oraz wycieczki łodzią po rzece pozwalają nie tylko odprężyć się, ale także podziwiać emblematyczną architekturę Chicago.

Wachlarz ofert zwiedzania miasta w ten sposób jest niezwykle szeroki i obejmuje zarówno krótkie, około godzinne wycieczki łodzią motorową, jak i rejsy luksusowymi jachtami, na których serwowane są wyszukane posiłki.

Turyści zainteresowani poznaniem Chicago w ten sposób mają do wyboru między innymi:

Taksówki wodne – Chicago Water Taxi to najprostszy chyba sposób zwiedzania miasta drogą wodną. Kursują one na wyznaczonych trasach przebiegających wzdłuż popularnych przystanków w mieście, w tym dzielnicy Chinatown, Chicago Riverwalk, Michigan Avenue oraz Goose Island.

taksówki wodne Chicago

Żółte Water Taxi wtopiły się już w krajobraz miejski Chicago.

Taksówki wodne są najtańszą opcją zwiedzania Chicago od strony wody. Ceny biletów zaczynają się od $6. Za $10 kupić można bilet całodzienny.

Zobacz inne opcje biletowe Chicago Water Taxi.

Bilety kupić można na przystankach Ogilvie/Union Station oraz Michigan Avenue oraz, unikając kolejek, online.

Uwaga: W związku z pandemią Covid-19, kursowanie taksówek wodnych w Chicago zostało zawieszone do odwołania.

Seadog Cruises – jeśli poszukujesz odrobiny adrenaliny, operator Seadog Cruises dysponuje flotą rozwijających duże prędkości łodzi motorowych w 5 typach zabierających na pokład od 110 do 125 osób. Oferuje wycieczki „architektoniczne” – rzeką Chicago, jak i szybkie przejażdżki wzdłuż wybrzeża jeziora Michigan.

Ceny biletów zaczynają się od $30 za 30-minutową przejażdżkę speedboat. 75-minutowa wycieczka architektoniczna kosztuje $42.95

Znajdź szczegółowe informacje na temat cen wycieczek Seadog Chicago.

Odyssey Cruises – turyści mający ochotę na odrobinę luksusu, będą mieli okazję na pokładzie łodzi Odyssey nie tylko nacieszyć oczy widokami Chicago, ale także zjeść doskonały posiłek podczas obiadu lub eleganckiej kolacji.

Odyssey oferuje rejsy rzeką, jak również po jeziorze.

Ta atrakcja Chicago nie zalicza się do najtańszych. Koszt najprostszej opcji – Riverfront Cocktail Cruise, zaczyna się od $49.90.

Poznaj cennik Odyssey Cruises Chicago.

Wendella Cruises -zaliczają się do najpopularniejszych rejsów w Chicago. Doskonale przygotowani przewodnicy we wciągający sposób opowiadają o budynkach mijanych podczas wycieczki rzeką Chicago, często przytaczając mało znane ciekawostki i anegdoty na ich temat. Wendella oferuje także Sunset Cruises; zachód słońca nad Chicago podziwiać można z pokładu łodzi na jeziorze Michigan.

90-minutowa wycieczka kosztuje $39.

Chicago Shoreline Sighteeing – kolejny operator rejsów po rzece i jeziorze w Chicago, Shoreline posiada największą chyba fotę wśród konkurencji. W swojej ofercie, oprócz wycieczek architektonicznych oraz wzdłuż wybrzeża jeziora Michigan, posiada także wieczorne rejsy pozwalające podziwiać z tafli jeziora pokazy fajerwerków organizowane na Navy Pier.

Zwiedzanie Chicago łodzią

Rejs Chicago Shoreline.

Chicago kajakiem

Bardziej aktywni turyści w Chicago skuszą się być może na zwiedzanie tego miasta kajakiem.

Wycieczki z przewodnikiem oraz, oczywiście, wynajem kajaków, oferuje wielu operatorów, w tym:

  • Wateriders – oprócz tradycyjnych programów o tematyce architektonicznej i historycznej, firma oferuje także wycieczki śladami chicagowskich gangsterów, wycieczki o zachodzie słońca, czy też nocą. 2-godzinna wycieczka tematyczna kosztuje $65. W cenę wliczony jest wynajem sprzętu i kapoku, krótka lekcja poruszania się nim oraz, w razie potrzeby krem z filtrem przeciwsłonecznym. Nieco tańsze są wycieczki o zachodzie słońca oraz po zmroku – $45-$50/
  • Kayak Chicago  – szeroki wybór wycieczek tematycznych kajakiem rzeką Chicago, a także wycieczki SUP (stand up paddleboard) po jeziorze. Ceny od $65 (SUP) do $69 (kajak).
  • Urban Kayaks Chicago – oferta zbliżona do konkurencji – obejmuje Historic Chicago Tour, Sunset Tour, Fireworks Tour, Twilight Padde kajakami, jak również wycieczki SUP. Ceny od $40 do $65, w zależności od programu.

Czytaj także: