Darmowe atrakcje Chicago

Podróże mogą poważnie nadwyrężyć budżet, nie tylko poprzez koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia. Znaczą jego porcję pochłaniają koszty wstępu do muzeów, parków rozrywki, punktów widokowych oraz innych miejsc, w które skierują nas przewodniki turystyczne.

Hotel w Chicago – porównaj oferty i zarezerwuj online.

Na szczęście, nie za wszystko trzeba płacić. Nieodpłatnie cieszyć się można nadal atmosferą odwiedzanych miejsc, widokami, interakcjami międzyludzkimi i nie tylko. Poznaj nasze sugestie darmowych atrakcji Chicago.

Muzea Chicago za darmo

Wietrzne Miasto posiada wiele światowej rangi muzeów. Większość z nich oferuje bezpłatny wstęp w wyznaczone dniach dla mieszkańców stanu Illinois. Informacje o darmowych dniach uaktualniane są na stronach internetowych muzeów.

Chicago Field Museum

Field Museum – Muzeum Historii Naturalnej w Chicago.

Jako turysta, nieodpłatnie odwiedzić możesz, między innymi:

National Museum of Mexican Art. Barwne, dosłownie i w przenośni kultura, sztuka i tradycje Meksyku, którym poświęcone jest to muzeum, zainteresują publiczność w każdym wieku. Fascynują szczególnie osobliwe zwyczaje żegnania i upamiętniania zmarłych, cmentarne dekoracje oraz kolorowe cukrowe czaszki. Sprawdź aktualny program muzeum: regularnie podejmuje ono występy meksykańskich muzyków.

Smart Museum of Art. Położone na terenie kampusu Uniwersytetu Chicago, muzeum oferuje ciekawą kolekcję eksponatów z różnych dziedzin sztuki, jaki również wystawy czasowe.

Chicago Cultural Center. Sąsiadujące bezpośrednio z Millennium Park, Chicago Cultural Center jest częstym przystankiem wśród turystów zwiedzających miasto. Uwagę przyciągają nie tylko wystawy, wydarzenia i instalacje z różnych dziedzin sztuki, od sztuk plastycznych, poprzez muzykę, po kino teatr i taniec, ale także sam budynek z jego charakterystycznymi witrażowymi sklepieniami.

Garfield Park Conservatory – gratis w Chicago

Jedna z największych szklarni na świecie, Garfield Park Conservatory, to darmowa atrakcja Chicago, którą cieszyć się można przy każdej pogodzie. Nawet podczas srogich chicagowskich zim podziwiać tu można bujną, tropikalną roślinność w części pod dachem, dużą popularnością cieszą się jednak także krajobrazowe ogrody wokół szklarni. Dodatkowo, Garfield Park Conservatory gości także często wystawy i instalacje artystyczne.

Garfield Park Conservatory

Sztuka i botanika w Garfied Park Conservatory.

Lincoln Park Zoo

Pomimo olbrzymiej popularności – ogród Zoologiczny w Chicago przyciąga ponad 3.5 miliona odwiedzających rocznie – wstęp do Lincoln Park Zoo pozostaje bezpłatny. Czyni to z niego jedną z ulubionych atrakcji Chicago.

Tak Lincoln Park Zoo witało gości po okresie zamknięcia w związku z epidemią koronawirusa.

Chicagowskie zoo, jedno z najstarszych w Stanach Zjednoczonych jest domem dla ponad tysiąca zwierząt, około 200 różnych gatunków.

Millennium Park – serce Chicago

Pierwszy przystanek dla wielu turystów w centrum Chicago to Millennium Park. Swoją popularności zawdzięcza on zarówno centralnemu położeniu, jak i obfitości atrakcji. Największą z nich jest emblematyczna rzeźba Cloud Gate.

darmowe atrakcje Chicago

Najbardziej rozpoznawalna rzeźba Chicago – Cloud Gate, zwana także „Fasolą” (The Bean).

Millennium Park to także oaza zieleni w centrum wielkiego miasta, malownicze ogrody oraz scena koncertowa.

Crown Fountain

W Millennium Park nie przegap także Crown Fountain – unikalnej fontanny będącej jednocześnie interaktywną instalacją artystyczną. Tworzą ją dwie, ponad 15-metrowej wysokości wieże wyświetlające na swej powierzchni setki, stale zmieniających się, zdjęć – portretów mieszkańców Chicago.

Crown Fountain wykorzystuje najnowszą technologię LED.

Wieże wznoszą się w granitowym zbiorniku – fontannie, w który w upalne dni chętnie pluskają się zarówno dzieci, jak i dorośli.

W zimnych miesiącach, pomiędzy listopadem a kwietniem, z powodów bezpieczeństwa, w fontannie zamykana jest woda, nadal jednak można galerię „twarzy Chicago”.

Jay Pritzker Pavilion – koncerty na świeżym powietrzu

Muszla koncertowa w Parku Millennium w Chicago, znana jako Jay Pritzker Pavilion jest atrakcją zarówno dzięki charakterystycznej architekturze autorstwa słynnego Franka Ghery, jak i bogatemu repertuarowi odbywających się w nim koncertów.

Pritzker muszla koncertowa

Jay Pritzker Pavilion, Chicago.

O ile miejsca na widowni są płatne, nieodpłatnie wysłuchiwać koncertów można z trawnika rozpościerającego się przed sceną. Widoczność może być ograniczona, jednak warunki akustycznie amfiteatru sprawiają, iż dźwięk niesie się daleko.

Chicago Riverwalk – bulwary nad rzeką Chicago

Jednym z popularniejszych miejsc na spacer w Chicago, zarówno dla mieszkańców miasta, jak i odwiedzających je turystów są bulwary wzdłuż rzeki Chicago. Atrakcyjnie zagospodarowane tereny zielone w samym sercu miasta tętnią życiem, w sezonie letnim na rozległych trawnikach, przez cały rok w licznych ogródkach kawiarnianych i restauracyjnych z widokiem na rzekę i emblematyczną architekturę Chicago.

Chicago Riverwalk

Trudno o lepsze miejsce, by poczuć prawdziwy puls miasta.

Dowiedz się więcej na temat Chicago Riverwalk.

Lakefront Trail – relaks nad brzegiem Jeziora Michigan

Nic nie kosztuje także spacer (bieg, lub przejażdżka rowerem) trasą Lakefront Trail, wiodącą wzdłuż wybrzeża jeziora Michigan. Jest to jeden z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych w Chicago. Przebiega w pobliżu popularnych parków miejskich Chicago, jak również innych popularnych atrakcji (w tym Navy Pier, kompleksu muzealnego Museum Campus i stadionu Soldier Field) oraz, oczywiście, samego jeziora Michigan.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrakcje w Chicago