Muzeum Historii Naturalnej Chicago – Field Museum

Na liście najpopularniejszych atrakcji turystycznych do zwiedzania w miastach, muzea historii naturalnej zajmują wysoką pozycję, zwłaszcza wśród najmłodszych. Nie inaczej jest też w przypadku Field Museum, Muzeum Historii Naturalnej Chicago.

Muzeum Historii Naturalnej Chicago

Dinozaury są hitem wśród najmłodszych odwiedzających Field Museum w Chicago. 

Dzięki bogatym i zróżnicowanym zbiorom paleontologicznym, antropologicznym i zoologicznym Field Museum, wraz z National Museum of Natural History w Smithsonian Institute w Waszyngtonie oraz American Museum of Natural History w Nowym Jorku zalicza się do czołówki instytucji muzealnych w Stanach Zjednoczonych .

Muzeum Historii Naturalnej Chicago – krótka historia

Pomysł stworzenia muzeum zrodził się w głowie Edwarda Ayera, amerykańskiego biznesmena, a jednocześnie humanisty i pasjonata historii, który postanowił podarować drugie życie zbiorom zgromadzonym podczas Światowej Wystawy Kolumbijskiej zorganizowanej w Chicago w 1893 roku w celu uczczenia 400-lecia przybycia do Ameryki Krzysztofa Kolumba. Ideą tą zainteresował on zamożnego kupca, Marshalla Fielda, który stał się głównym patronem instytucji.

Muzeum początkowo zajmowało Palace of Fine Arts w Jackson Park, jedyny pawilon z Wystawy Kolumbijskiej, który zachowano, nosząc nazwę Columbian Museum of Chicago. W 1905 roku przemianowano je na Field Museum of Natural History, w uznaniu zasług oraz szczodrych dotacji patrona. W 1921 roku muzeum zajęło swoją obecną siedzibę, na terenie kompleksu Museum Campus, nad brzegiem jeziora Michigan.

Chicago Field Museum

Fasada Field Museum w Chicago.

Oprócz Field Museum, na Museum Campus składają się także Planetarium Adlera oraz John G. Shedd Aquarium.

Co warto zobaczyć w Field Museum?

Zbiory Muzeum Historii Naturalnej w Chicago zaliczają się do największych na świecie; zapoznanie się z nimi zajmie wiele dni. Jeśli Twój czas w Chicago jest ograniczony, przygotuj się uprzednio do wizyty w Field Museum zapoznając się z jego programem. Pozwoli to wybrać najbardziej interesującą strefę tematyczną.

Spacerem po Muzeum Historii Naturalnej w Chicago.

Stałe wystawy w Field Museum to:

  • Inside Ancient Egypt – obowiązkowy przystanek dla pasjonatów starożytnego Egiptu. W skład wystawy wchodzi ponad 20 mumii oraz replika grobowca.
  • The Ancient Americas – wystawa poświęcona cywilizacjom istniejący na kontynentach amerykańskich przed ich „odkryciem” przez Europejczyków.
  • Evolving Planet – ta strefa Field Museum przybliży procesy ewolucyjne, które ukształtowały życie na ziemi na przestrzeni 4 miliardów lat.
  • Cultural Halls – ta część muzeum dedykowana jest specyficznym kulturom z całego świata, w tym z Chin, Tybetu, czy Nowej Zelandii.
  • Geology Halls – fascynujący zbiór kamieni szlachetnych i pół-szlachetnych z całego świata. Nie przegap szczególnie kolekcji ozdób z chińskiego jadeitu, liczących sobie nawet 8 tysięcy lat.
  • Animal Halls – olbrzymia kolekcja zakonserwowanych egzemplarzy rzadkich gatunków, w tym też już wyginiętych, zwierząt z całego świata.
  • Underground Adventure – wystawa ta pokazuje bogactwo form życia pod powierzchnią ziemi, z punktu widzenia insektów.
  • Working Laboratories – przybliżają sekrety pracy paleontologów, antropologów oraz badaczy DNA.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Field Museum jest niemal kompletny szkielet T-Rexa, nazwany Sue, na cześć swojej odkrywczyni, Sue Hendrickson.

T Rex Fields Museum

T-Rex Sue jest gwiazdą Muzeum Historii Naturalnej Chicago.

Szacuje się, iż mierzący ponad 12 metrów długości i 4 metry wysokości szkielet pochodzi sprzed 67 milionów lat.

Przy muzeum funkcjonuje także niezwykle bogata biblioteka, w której zbiorach znajduje się ponad 275 tyś. dzieł z zakresu nauk biologicznych, geologicznych, antropologicznych, etc.

Fields Museum – bilety

Muzeum oferuje swoim gościom kilka opcji biletowych. Najtańsza opcja, Basic Admission, w cenie $26 dorosły, $19 dziecko 3-11 lat umożliwia na wstęp na teren wszystkich ogólnodostępnych ekspozycji stałych.

Opcja Discovery Pass, w cenie $34 dorosły, $25 dziecko, oprócz ogólnodostępnej strefy muzeum, pozwala także zobaczyć, do wyboru, jedną ekspozycję czasową, lub seans 3D.

All-Access Pass, w cenie $40 dorosły, $29 dziecko gwarantuje wstęp na wszystkie ekspozycje, stałe i czasowe, oraz jeden seans 3D.

Znajdź aktualne informacje na temat biletów do Field Museum.

Zaoszczędzić na biletach do Muzeum Historii Naturalnej Chicago, jak również innych popularnych atrakcji Wietrznego Miasta pozwolą programy zniżkowe, w tym CityPASS Chicago – kup online.

Artykuły powiązane:

Poznaj inne atrakcje Chicago