The Drake Hotel – polecany hotel w Chicago

Jeśli poszukujesz ciekawej, a jednocześnie nierujnującej portfela alternatywy na zakwaterowanie w Chicago, The Drake Hotel może okazać się strzałem w dziesiątkę. Przywodzący na myśl lata 20, ten przystępny cenowo (jak swój standard i lokalizację) hotel położony jest nieopodal Downtown Chicago.

Sprawdź aktualne ceny The Drake Hotel Chicago

4 gwiazdkowy hotel posiada także walory historyczne: otwarty z wielką pompą w 1920 roku przez lata regularnie podejmował znane osobistości życia politycznego oraz kulturalnego. Powiązany jest także z fascynującym rozdziałem w historii USA, jakim były czasy prohibicji oraz działalnością najsłynniejszego amerykańskiego mafiosa, Ala Capone.

Chicago hotel

The Drake Hotel, położony przy 140 East Walton Place, oferuje 535 pokoi.

The Drake Hotel – przy Magnificent Mile

Hotel położony jest na północnym krańcu The Magnificent Mile, czyli najszykowniejszej dzielnicy handlowej Chicago. Jest to ponad 1.5 kilometrowej długości odcinek reprezentacyjne alei Michigan Avenue, wzdłuż której rozlokowały się drogie butiki światowych marek, eleganckie hotele, szykowne restauracje oraz wieżowce oferujące powierzchnię biurową wielkim korporacjom.

mapa Magnificent Mile

“Mapa” sklepów wzdłuż The Magnificent Mile. Źródło: Choose Chicago.

The Magnificent Mile przypomina niejako Fifth Avenue w Nowym Jorku, czy też Rodeo Drive w Los Angeles (choć oczywiście atmosfera Chicago różni się od kalifornijskiego luzu Miasta Aniołów.

The Mag Mile, jak w skrócie określana jest ta część Chicago to prawdziwa mekka dla zakupoholików – przygotuj się jednak na spore wydatki.

Przewodnik po zakupach na The Magnificent Mile.

The Drake Hotel – ceny

Ceny zakwaterowania w The Drake Hotel zaczynają się zazwyczaj od około $110-120 za noc. Najlepsze oferty dostępne są oczywiści przy rezerwacjach poczynionych z wyprzedzeniem.

W czasie inauguracji, w 1920 roku, “Drake” był jednym z największych hoteli w mieście – zajmuje cały blok pomiędzy E Walton Place i E Lake Shore Drive, jednak wieżowce, które na przestrzeni lat wyrosły wokół niego, sprawiają, iż nie wygląda już tak imponująco.

Przewodnik po apartamencie Księżnej Diany w The Drake Hotel.

Hotelem zarządza obecnie grupa Hilton, która mając na względzie silne zakorzenienie kulturowe The Drake Hotel w historii Chicago, zdecydowała o zachowaniu jego oryginalnej nazwy. Doskonale zachowane, eleganckie wnętrza budynku w stylu włoskiego renesansu pamiętają wizyty wielu osobistości historycznych, w tym Królowej Elżbiety II, Księżnej Diany, czy też innego kalibru, niemniej jednak sławy, Marylin Monroe.

Pokoje The Drake Hotel utrzymane są w zróżnicowanym standardzie. Te najtańsze nie zachwycą oczywiście takim samym poziomem dbałości o każdy detal wyposażenia i dekoracji, mają także raczej przestarzałe łazienki, z drugiej strony jednak, ich cena nie zrujnuje portfela.

Najelegantsze apartamenty znajdują się na 10-tym piętrze hotelu.

The Drake Hotel cieszy się doskonałymi opiniami gości na portalach, zarówno jeśli chodzi o lokalizację, standard, jak i wygodę i czystość.

Wiele pokoi na wyższych piętrach oferuje doskonały widok na Jezioro Michigan.

The Drake Hotel – blisko atrakcji Chicago

Hotel położony jest na północ od śródmieścia Chicago (Downtown) i blisko domu towarowego Bloomingdale’s.  Znana rzeźba Cloud Gate na Placu Millennium oddalona jest o około 3 km.

Cloud Gate

Panorama Chicago odbita w Cloud Gate. © Copyright: Przewodnik-USA.

W pobliżu hotelu znajduje się także popularna plaża miejska nad Jeziorem Michigan, znana jako Oat Street Beach.

Plażowanie nad jeziorem w Chicago – Oat Street Beach.

Na poranny spacer polecamy The Lakefront Trail – ścieżkę spacerową wiodącą nad brzegiem jeziora. Przebiega ona kilkaset metrów od hotelu.

Al Capone i The Drake Hotel – prohibicja w USA

Z hotelem związana jest także historia chicagowskiej mafii, której przewodził Al Capone. Prosperowała ona w okresie prohibicji, czyli zakazu handlu alkoholem, w latach 1920-1933. Dla koneserów napoi alkoholowych, którzy nie zadawalali się dostępnymi substytutami – na przykład alkoholem wykorzystywanym w celach medycznych, ani tymi produkowanymi w domowych warunkach (bathtub gin, popularne określenie na dżin własnej produkcji, nie był dla każdego) jedynym rozwiązaniem było szukanie pomocy w „alkoholowym podziemiu”.

Przedsiębiorczy Al Capone szybko dostrzegł i wypełnił lukę na rynku alkoholem przemycanym z Kanady. Scarface, bo taki przydomek nosił chicagowski mafioso, nie ograniczył się jedynie do handlu alkoholem, stwarzając całe imperium nielegalnych powiązanych z alkoholem rozrywek. Historycy mają odmienne zdania na temat wpływu prohibicji na rzeczywisty poziom przestępczości w Chicago. Owszem, przyczyniła się ona do rozwoju przemytu i handlu zakazanym trunkiem, sprawiła jednak jednocześnie, iż groźni przestępcy skupili się na prowadzeniu nielegalnych barów, kasyn i domów uciech. Zarządzanie podziemiem alkoholowym wymagało wiele wysiłku i organizacji. Sam Al Capone kontrolował operacje ze swojej wieloletniej rezydencji w hotelu Lexington przy 2135 S. Michigan Avenue. W hotelu Drake z kolei, „urzędował” na stałe Frank Nitti – The Enforcer , jeden z oddanych współpracowników Ala Capone.

Przestępczośc zorganiowana na ulicach Chicago w latach 20-stych.

Czy w Drake Hotel straszy?

Z wieloma miejscami w Chicago, w tym także hotelami, wiążą się historie na temat zjawiska paranormalnych. Sława „nawiedzonych” towarzyszy klubom nocnym (najsłynniejszy z nich to Excalibur, dawna siedziba chicagowskiego Towarzystwa Historycznego), cmentarz Resurrection na przedmieściach Chicago a także hotel Congress Plaza, w którym rzekomo spotkać można ducha samego Ala Capone.

Straszy ponoć także w The Drake Hotel. „Zamieszkuje” tu kilka duchów, w tym Dama w Czerwieni, która, jak głosi legenda, rzuciła się z 10 piętra hotelu zobaczywszy swojego ukochanego z inną kobietą. Dama w Czerni z kolei, której zjawa widywana jest w “Drake’u”, dopuściła się ponoć morderstwa, z niewyjaśnionych powodów, na żonie i córce znanej w owych czasach chicagowskiej osobistości.

Zjawiska paranormalne w The Drake Hotel.

Znajdź więcej informacji na temat atrakcji i aktualnych wydarzeń w Chicago.