Outlety w Chicago

Zakupy są stałym elementem programu podróży dla wielu turystów. Podczas wakacji kupujemy nie tylko, aby zaopatrzyć się w produkty, które trudniej znaleźć jest na rodzimym rynku, ale także, by skorzystać z często o wiele bardziej atrakcyjnych cen.

outlety w Chicago

Zakupy w Chicago – wybierz się do miasteczka outletowego. 

Zakupy w Stanach Zjednoczonych nabierają często wręcz wyczynowego charakteru, dzięki popularnym tu sklepom outletowym, które oprócz olbrzymich rozmiarów – często mają one charakter małych miasteczek – oferują także olbrzymie zniżki.

Największe outlety w Chicago, podobnie jak w przypadku wielu innych dużych metropolii, położone są poza ścisłym centrum miasta. Pomimo odległości, nie jest trudno się do nich dostać; zapewniają one zorganizowany transport z dogodnych miejsc na terenie miasta. Jeśli preferujesz własny środek transportu – porównaj oferty wynajmu samochodów w Chicago.

Fashion Outlets of Chicago

Najnowszy oraz najbardziej elegancki outlet Chicago sąsiaduje z Lotniskiem O’Hare. Ten zamknięty kompleks handlowy, zajmujący powierzchnię blisko 50 tyś. m2, położony jest na skrzyżowaniu Balmoral Avenue i I-294. Z centrum Chicago, najłatwiej jest dostać się do niego trasą I-90.

dojazd do Fashion Outlets Chicago

Dojazd z Chicago do Fashion Outlets.

W zainaugurowanym w 2013 roku outlecie znalazło się miejsce dla ponad 150 sklepów mniej, lub bardziej luksusowych marek odzieży i akcesoriów oraz blisko 20 punktów gastronomicznych – zarówno kawiarni i popularnych fastfoodów, jak i regularnych restauracji. Fashion Outlets of Chicago to także przestrzeń wystawiennicza dla prac lokalnych artystów: peregrynację pomiędzy sklepami uprzyjemnią eksponowane tu rzeźby i instalacje artystyczne.

sztuka w Fashion Outlets of Chicago

Sztuka w Fashion Outlets of Chicago.

Obok prestiżowych marek, jak Gucci, Prada, Michael Kors i Burberry, znaleźć tu można także bardziej młodzieżowy asortyment, w tym Forever 21, Abercrombie & Fitch, Banana Republic, J. Crew oraz Under Armour.  Znajdź pełną listę sklepów na oficjalnej stronie internetowej outletu.

Sąsiedztwo portu lotniczego O-Hare sprawia, iż gośćmi outletu są często pasażerowie lotniska (na przykład oczekujący na połączenie lotnicze). Z myślą o nich zainstalowano system pozwalający drukować karty pokładowe.

Chicago Premium Outlets

Należący do najpopularniejszej sieci outletów w USA, Chicago Premium Outlets  mieści się około 60 km na wschód od Downtown Chicago, przy 1650 Premium Outlet Blvd. Aurora.

outlet Chicago

Chicago Premium Outlets.

Na powierzchni blisko 40 tyś. m2 rozlokowanych jest ponad 160 sklepów, w tym: Adidas, Nike, Vans, Timberland, American Eagle, Victoria’s Secret, Lacoste, , Kate Spade, oraz bardziej ekskluzywne marki, jak Armani, Hugo Boss, Calvin Klein, czy DKNY, Tommy Hilfiger i Ralph Lauren.

W znacznie obniżonych cenach zakupić tu można także kosmetyki znanych marek (np. Clarins, Clinique) oraz perfumy (w tym celu odwiedź jedną z trzech outletowych perfumerii). Klienci, którzy dali się ponieść szaleństwu zakupów, mogą potrzebować wesprzeć się dodatkową walizka, na przykład solidnej marki Samsonite, także reprezentowanej w Chicago Premium Outlets.

Gurnee Mills Mall

Nieco dalej, bo aż 70 km na północ od Chicago, w okolicach Waukegan, położony jest, należące także  do grupy Simon Property, centrum  Gurnee Mills. Jest to swego rodzaju hybryda pomiędzy tradycyjnym centrum handlowym a outletem. Na olbrzymiej, bo liczącej blisko 180 tyś. m2 powierzchni znaleźć można zarówno sklepy dyskontowe, w dość przewidywalnej gamie produktów i marek, jak i sklepy regularne.

Gurnee Mill Mall

Outlety w Chicago: Gurnee Mills.

Ten olbrzymi, odwiedzany przez blisko 20 milionów gości rocznie, kompleks handlowy oferuje także szeroki wybór restauracje, kino multipleks oraz liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym place zabaw, lodowisko, salony gier arkadowych oraz zorganizowane zajęcia.

Rozrywka dla młodych duchem w Gurnee Mills.

Czytaj także:

Co jest tanie w USA? 

Loty do Chicago w najlepszej cenie.