Najlepsze punkty widokowe Chicago

Wietrzne Miasto, Chicago, znane jest ze swojej architektury, uchodzącej za atrakcję turystyczną samą w sobie. Podziwiać ją warto z bliska, odwiedzając najbardziej emblematyczne budynki, jak i z oddali.

punkty widokowe Chicago

Krajobraz miejski Chicago odbity w Cloud Gate.

Panoramiczne widoki Chicago dostępne są z wielu punktów na terenie miasta, największe wrażenie robią jednak te położone na wysokości.

Poznaj najpopularniejsze atrakcje Chicago – zarezerwuj online

Zastanawiasz się, gdzie zrobić najlepsze zdjęcia Windy City?

Poniżej wskazujemy najpopularniejsze platformy i punkty widokowe Chicago.

Hotele w Chicago – porównaj oferty.

Willis Tower Skydeck

Najwyżej położony taras obserwacyjny w Chicago znajduje się na 103 piętrze Willis Tower, jednego z najwyższych wieżowców Chicago, usytuowanego przy 233 South Wacker Drive.

Znany oryginalnie pod nazwą Sears Tower, drapacz chmur przez wiele lat był najwyższym budynkiem świata, tracąc ten tytuł na rzecz ikonicznego Burj Khalifa w Dubaju, a także najwyższym budynkiem półkuli zachodniej – ten tytuł z kolei odebrało mu One World Trade Center w Nowym Jorku.

Skydeck, bo taką nazwę nosi wznosząca się na wysokości ponad 412 metrów platforma widokowa, od czasów swoje inauguracji w 1974 roku pozostaje niezmiennie jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Chicago.

Podczas renowacji Skydeck w 2009 roku, wzbogacono go o wykonane ze stali szkła balkony, wychodzące na około półtora metra poza ścianę budynku. Szklana podłoga wywołująca wrażenie „zawieszenia” ponad miastem nie jest atrakcją wskazaną dla ludzi cierpiących na lek wysokości.

Chicago The Ledge

Szklane boksy Skydeck znane są nieformalnie jako „The Ledge” (co przetłumaczyć można, jako „gzyms”)

Ciekawostka: Dwukrotnie już turyści przebywający w szklanych balkonach najedli się strachu gdy popękała zewnętrzna warstwa szkła podłogi. Choć nie było mowy o zagrożeniu życia, jako że właściwa struktura podłogi pozostała nienaruszona, niefortunni zwiedzający w cenie biletu otrzymali więcej wrażeń, niż zapewne sobie tego życzyli.

Wstęp na Skydeck kosztuje $26 dla dorosłych (od 12 roku życia wzwyż) i $18 dla dzieci. Dzieci do 3 roku życia za wstęp na taras nie płacą.

Skydeck oferuje także inne opcje biletowe, na przykład wejścia VIPowskie umożliwiające ominięcie, długich zazwyczaj kolejek, czy też odwiedziny tarasu nocą.

Skydeck objęty jest programem zniżkowym CityPASS Chicago, pozwalającym zwiedzać największe atrakcje The Windy City za przystępniejszą cenę.

Kup CityPASS Chicago online.

Znajdź szczegółowe informacje na temat biletów na Skydeck w Willis Tower.

360 Chicago – The Hancock Center

Kolejnym przystankiem gwarantującym spektakularne widoki Chicago jest taras widokowy wieżowca 875 North Michigan Avenue, który do niedawna jeszcze znany był jako The Hancock Center. Pomimo zmiany nazwy w 2018 roku, mieszkańcy Chicago nadal odnoszą się do niego jeszcze tym właśnie mianem.

360 Chicago Observation Deck położony jest na 94 piętrze budynku, na wysokości 310 metrów powyżej poziomu ulicy.

W zestawieniu z konkurencją, czyli Skydeck, o którym pisaliśmy wcześniej, 360 Chicago wyróżnia się większą powierzchnią (co przekłada się na krótszy czas oczekiwania na wstęp) oraz najbardziej emocjonującą chyba, bo ruchomą, atrakcją, a mianowicie ruchomym oknem, które wychyla się pod kątem 30 stopni w stosunku do ściany budynku, pozwalając obserwować miasto poniżej.

Tilt!, bo pod taką nazwą atrakcja jest znana płatny jest oddzielnie. Chcąc z niej skorzystać, do ceny biletu ogólnego – $25 dla osoby dorosłej, $15 dla dzieci – dodać należy $8. Znajdź szczegółowe informacje na oficjalnej stronie 360 Chicago.

Ciekawostka: Windy wieżowca Hancock uchodzą za najszybsze na świecie. Na 94 piętro docierają w zaledwie 14 sekund.

Jak wskazuje nazwa tarasu obserwacyjnego, oferuje on 360-cio stopniowy widok na miasto i praktycznie wszystkie jego najbardziej emblematyczne punkty.

Jeśli spędzić chcesz tu więcej czasu, uracz się przekąską, lub drinkiem serwowanymi przez BAR 94. W związku z epidemią COVID-19, bar został zamknięty do odwołania.

Ferris Wheel przy Navy Pier

Skoro już o Navy Pier mowa, ciekawe zdjęcia Chicago zrobić tu można także podczas przejażdżki diabelskim młynem, czyli ferris wheel.

Diabelski Młyn Chicago

Diabelski młyn w Chicago wznosi się na wysokość 46 metrów.

Navy Pier przyciąga tłumy, nie tylko dzięki atrakcyjnej lokalizacji nad jeziorem, ale także dzięki strefom rekreacyjnym, sklepom, restauracjom, kawiarniom oraz muzeom.

Navy Pier z loty ptaka.

Cindy’s Rooftop Bar

W nieco bardziej kameralnej atmosferze, panoramę Chicago podziwiać można z Cindy’s Rooftop Bar.

Położony na dachu Chicago Athletic Association Hotel przy 12 S. Michigan Avenue, bar oferuje doskonały widok na Millennium Park i jego okolice, jak również na Jezioro Michigan.

Cindys Chicago

Widok z tarasu Cindy’s Rooftop Bar.

Oprócz eleganckiego wnętrza, bar posiada także rozległy taras. Zobacz kartę dań Cindy’s Rooftop.

Uwaga: W związku z pandemią bar pozostaje obecnie zamknięty.

Inne punkty widokowe Chicago

Panoramę Chicago kontemplować można także z poziomu ulicy. Świetne warunki ku temu oferują następujące miejsca:

Planetarium Adlera – położone na północnym krańcu Northerly Island, gwarantuje doskonały widok na centrum Chicago. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, można tu zrobić zdjęcie linii wybrzeża odbijającej się w tafli jeziora.

Lincoln Park – podobny efekt osiągnąć można dzięki stawom – North i South Pound – w Parku Lincolna. Surową urodę architektury z betonu, szkła i stali Chicago podziwiać tu można w otoczce zieleni. Miasto kontemplowane w ten sposób nabiera szczególnego uroku wiosną i jesienią, dzięki eksplozji kolorów kwiatów i zmieniających barwę liści drzew.

Cloud Gate – od czasów inauguracji w 2006 roku, rzeźba The Cloud znajdująca się w Millennium Park nie tylko wtopiła się w krajobraz miejski Chicago, ale też idealnie go odbija. Potocznie nazywana „Fasolą” (The Bean), polerowana na wysoki połysk i wykonana z nierdzewnej stali bryła o zaokrąglonych kształtach jest celem peregrynacji turystów poszukujących ciekawych ujęć Chicago.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrakcje w Chicago