Chicago – praktyczne porady, wskazówki, przydatne informacje

Wybierasz się do Chicago? Niezależnie od tego, czy powodem wizyty w Windy City są interesy, wizyta u rodziny, czy turystyka, być może przydatne okażą Ci się nasze wskazówki i praktyczne porady dotyczące tego miasta.

zwiedzanie Chicago praktyczne porady

Chicago bez stresu – przygotuj się do podróży; powyżej, Cloud Gate, jedna z największych atrakcji Wietrznego Miasta.

W serii artykułów poruszamy liczne tematy, które pomogą zaplanować lepiej pobyt w Chicago i optymalnie wykorzystać tu czas,

Osobna sekcja poświęcona jest atrakcjom turystycznym Chicago, tym najpopularniejszym, jak również nowy miejscom na turystycznej mapie miasta wartym uwagi – aby się z nią zapoznać, rozwiń pasek poświęcony atrakcjom w menu po lewej stronie ekranu. Tu także podpowiemy, jak spędzić czas w Chicago z dziećmi oraz gdzie wybrać się poza miasto.

Chicago taniej

Wakacje w USA niekoniecznie muszą zrujnować kieszeń. Zapoznaj się z naszymi artykułami na temat darmowych atrakcji turystycznych Chicago, a także wskazówkami, jak zaoszczędzić podczas podróży i pobytu w Wietrzny Mieście – zapoznaj się z menu po lewej stronie ekranu!

hop on hop off Chicago

Chicago – praktyczne porady: zwiedzaj miasto ze zniżką.

Z chęcią podpowiemy, gdzie szukać tańszych biletów do największych atrakcji Chicago, wskażemy aktualne promocje i zasugerujemy programy zniżkowe, z których warto skorzystać jest podczas wizyty w mieście.

Dzięki współpracy z wyszukiwarkami zniżkowych ofert, w tym Get Your Guide i Undercover Tourist, pomożemy Ci znaleźć najlepsze ceny biletów do muzeów, galerii, parków rozrywki, na zorganizowane wycieczki po mieście, etc..

Praktyczna strona miasta – transport publiczny

Zamieszkiwane przez blisko 10 milionów mieszkańców (z czego ponad 2.5 miliona w ścisłych granicach miejskich) Chicago jest trzecią największą metropolią Stanów Zjednoczonych.

Transport miejski Chicago

Kolejka CTA, Chicago Transit Authority, jedna z popularniejszych form transportu miejskiego w Chicago.

Aby nie zagubić się w miejskie dżungli The Windy City, przed przyjazdem warto jest nabyć podstawową wiedzę dotyczącą rozkładu miasta oraz funkcjonowania transportu publicznego i jego alternatyw. W tym również postaramy się pomóc.

Zobacz także:

Oficjalny portal turystyczny Chicago.