Największe atrakcje Florydy – nasze Top 5

Słoneczny Stan, Floryda, to o wiele więcej, niż tylko przepiękne, wysadzane palmami plaże. Ten południowo-wschodni amerykański stan ma do zaoferowania znacznie więcej. Atrakcje Florydy to także światowej klasy parki rozrywki, unikalna fauna i flora, historia podboju kosmosu oraz jedyne w swoim rodzaju doświadczenia kulturowe. Coś dla siebie znajdą tu turyści w każdym wieku.

Wycieczki na Florydę – zarezerwuj z Wakacje.pl.

Poniżej przedstawiamy naszą sugestię pierwszej piątki atrakcji, których nie należy przegapić na Florydzie.

1. Parki rozrywki Floryda: Walt Disney World i Universal Studios Orlando

Floryda to prawdziwe zagłębie rozrywki dla wielbicieli parków tematycznych. Do najbardziej ikonicznych przybytków tego typu należą dwa parki położone w Orlando: Walt Disney World i Universal Studios.

Disney World Floryda

Walt Disney World Florida – największy park rozrywki na świecie.

Przyciągający ponad 52 miliony odwiedzających rocznie, kompleks parków Walt Disney World to mekka rozrywki dla najmłodszych. Nawet tym bardziej dojrzałym turystom trudno będzie jednak nie dac się porwać disneyowskiej magii, wszechobecnej w 4 tematycznych parkach – Magic Kingdom, Epcot, Disney’s Animal Kingdom i Disney’s Hollywood Studios oraz w dwóch parkach wodnych.

atrakcje Florydy Harry Potter

Przeżywaj przygody Harrego Pottera w Universal Orlando.

Na kompleks Universal Orlando z kolei składają się parki Universal Studios Florida i Universal’s Islands of Adventure oraz park wodny i, podobnie, jak w przypadku Disney World, olbrzymie zaplecze rozrywkowo-gastronomiczno-handlowe.

2. Park Narodowy Everglades – atrakcje na świeżym powietrzu

Everglades park narodowy Floryda

Bagienne krajobrazy Everglades.

Pomimo iż przemysł turystyczny wchłonął znaczne obszary Florydy, władze stanu zadbały o ochronę najcenniejszych, pod względem występującej na nich fauny i flory, terenów. Zalicza się do nich bagienny obszar południowej Florydy, czyli Everglades, znany z dużej populacji aligatorów, jak również z bogactwa gatunków gadów, płazów i ptactwa wodnego. Everglades to raj dla aktywnych turystów: park oferuje liczne trasy trekkingowe i kajakowe. W wyznaczonych miejscach możliwe jest także biwakowanie.

3. Atrakcje Florydy – Kennedy Space Center

Centrum NASA Floryda

Centrum Lotów Kosmicznych na Przylądku Canaveral.

Odwiedzając Florydę, nie przegap możliwości odwiedzenia położonej na atlantyckim wybrzeżu bazy NASA. Wizyta w Kennedy Space Center przybliży Ci historię podboju kosmosu przez Stany Zjednoczone. Rzuci ona nieco światła na tematykę budowy rakiet i promów kosmicznych i wykorzystywanych w nich technologii. Jeśli, w czasie gdy wystrzeliwane są promy kosmiczne odwiedzisz Przylądek Canaveral, gdzie usytuowana jest wyrzutnia, będziesz mieć szansę obserwować te zdarzenie z bliska.

4. Miami – nie przegap na Florydzie

Architektura Miami

Miami.

Szerokie piaszczyste plaże, oryginalna architektura w stylu art deco, wieloetniczne dzielnice, światowej klasy galerie sztuki i musea, w tym Frost Science Museum i Pérez Art Museum, to tylko niektóre z atrakcji oczekujących na turystów w Miami.

5. Key West Floryda

Key West Floryda

Woda to główny element pejzażu Key West.

Niezwykłej urody zachody słońca, karaibski vibe oraz artystyczno-hipisowska atmosfera – to zwraca uwagę w najbardziej wysuniętym na południe punkcie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, mieście-wyspie Key West. To urokliwe miejsce przyciąga turystów zza granicy, jak i samych Amerykanów w poszukiwaniu relaksu i wyciszenia, tak jak kiedyś zwabiło Ernesta Hemingwaya, który zamieszkiwał w Key West w latach 30-tych ubiegłego stulecia. Jego dom przekształcony został w muzeum pisarza. Zobacz również: Przewodnik po Key West.

Zobacz także: