SeaWorld Orlando – atrakcje, informacje, porady

Odwiedź SeaWorld Orlando, jeden z najbardziej znanych parków rozrywki na Florydzie.

Aktualizacja COVID-19: Park SeaWorld Orlando jest otwarty; gościom zaleca się stosowanie maseczek ochronnych.

Sprawdź godziny otwarcia oraz aktualny program pokazów i wydarzeń w SeaWorld Orlando.

Pomimo rosnących kontrowersji dotyczących parków przetrzymujących duże ssaki wodne, a szczególnie orki wymagające trudnych do spełnienia z racji na ich rozmiary warunków, SeaWorld Orlando udało się utrzymać w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych parków tematycznych w USA. W czasach przed pandemią przyciągał on ponad 4 miliony gości rocznie.

Sea World Orlando

Park SeaWorld Orlando na Florydzie.

Do sukcesu parku przyczyniło się przeniesienie uwagi z pokazów z udziałem zwierząt na rozbudowaną i unowocześnioną ofertę atrakcji lunaparkowych o tematyce wodnej. To właśnie w parkach SeaWorld, w tym także w Orlando, znaleźć można zapierające dech w piersiach atrakcje, jakimi są kolejki Manta, Kraken i Mako (więcej o nich w artykule poniżej).

SeaWorld Orlando oferuje cos dla gości w każdym wieku. W połączeniu z sąsiednimi parkami Discovery Cove i Aquatica tworzy kompleks SeaWorld Parks & Resorts Orlando, oprócz rozrywki zapewniającego także bogatą ofertę zakwaterowania.

Znajdź hotel w pobliżu SeaWorld Orlando.

Park położony jest około 20 km na południowy zachód od centrum Orlando.

Wycieczki na Florydę – zarezerwuj z biurem podróży.

Atrakcje SeaWorld Orlando

W zajmującym obszar o powierzchni ponad 80 hektarów parku znaleźć można dziesiątki atrakcji lunaparkowych dla gości w różnym wieku, jak również liczne akweny, w których z bliska przyjżeć się można różnym gatunkom morskiej fauny. Ratując nadszarpniętą przez obrońców praw zwierząt reputację oraz skandale wywołane warunkami, w jakich one bytowały, park nie zrezygnował z pokazów zwierząt, zmienił jednak ich charakter, odchodząc od typowo widowiskowej formuły, kładąc zaś większy nacisk na ich bardziej informacyjny charakter i szerzenie wiedzy na temat poszczególnych gatunków.

Wyświetl mapę SeaWorld Orlando.

Największą popularnością w SeaWorld cieszą się:

Manta – „latający” rollercoaster, którego wagoniki w kształcie płaszczki obracają się o 360⁰, a znaczna część przejażdżki zaś odbywa się z rękami i nogami zwisającymi do dołu.

SeaWorld Orlando Manta

Manta – podnosząca ciśnienie atrakcja SeaWorld Orlando.

Mako – atrakcja dla zwolenników klasycznych rollercoasterów. Przygotuj się na zjazd z wysokości ponad 60 metrów, prędkość sięgającą momentami 117 km/h oraz ostre zakręty.

Kraken – inspirowana legendą morskiego potwora kolejka oprócz zawrotnej, sięgającej 100 km/h prędkości, to gwarantowany zastrzyk adrenaliny także dzięki trzem loops, jakie pokonać przyjdzie na jej trasie. Podobnie, jak w przypadku Manty, przejazd odbywa się w otwartych, bezpodłogowych wagonikach, przez część trasy „do góry nogami”.

kolejka Kraken Sea World

Trasa kolejki Kraken.

Infinity Falls – spływ „tratwą” po rwącej rzece dostarczy wielu emocji oraz nie zostawi na korzystających z niej śmiałkach suchej nitki. Na trasie, biegnącej przez tropikalna dżunglę, oczekiwać należy wodospadów, wirów wodnych oraz gwałtownego spadku z ponad 12 metrów.

Infinity Falls

Infinity Falls: atrakcja na upalny dzień.

Journey to Atlantis – trasa kolejnej „wodnej” atrakcja SeaWorld, inspirowanej legendą o Atlantydzie przebiega zarówno na otwartym powietrzu, jak i pod dachem, w ciemnościach, w towarzystwie efektów specjalnych.

Orca Encounter – pokazy orek były najbardziej emblematyczną atrakcją SeaWorld Orlando praktycznie od początku działalności parku. Śmiertelny atak jednego ze zwierząt na swoją trenerkę i opiekunkę w 2010 roku w Orlando odbił się szerokim echem, nie tylko w Stanach Zjednoczonych. 3 lata później wokół spektaklów z orkami dodatkowe kontrowersje wzbudził film dokumentalny “Blackfish” obnażający ciemne strony wykorzystywania tych olbrzymich ssaków do celów rozrywkowych, co zmusiło zarząd SeaWorld do zmiany charakteru pokazów. Obecnie odchodzą one stopniowo od cyrkowych sztuczek, na rzecz edukacji na temat danego gatunku.

pokaz orek Sea World Orlando

„Nowe” pokazy orek w SeaWorld Orlando.

Olbrzymi ekran nad zbiornikiem głównym pozwala wzbogacić i zilustrować przekazywane przez prowadzących pokaz informacje. Orki nadal mają okazję zaprezentować sztuczki i wejść w interakcję z publicznością.

Dolphin Days – jak nietrudno się domyślić, gwiazdą tego pokazu są delfiny, a konkretnie bottlenose dolphins, czyli delfiny butlonose. Podczas przedstawienia, widzom przekazywana jest spora dawka informacji na temat gatunku oraz jego znaczenia dla ekosystemów wodnych.

Sea Lion High: The New Class – szczególnie popularny wśród najmłodszych pokaz pokazuje szkolne perypetie niesfornych uczniów: przesympatycznych lwów morskich o imionach Clyde and Seamore oraz wydry Opie Otter.

Lwy morskie w SeaWorld Orlando.

Sesame Street Land – jedna z nowszych stref tematycznych parku, zainaugurowana w 2019 roku i inspirowana popularnym programem telewizyjnym (Ulica Sezamkowa) przeznaczona jest głównie dla najmłodszych gości SeaWorld. Oferuje szereg przyjaznych małym dzieciom atrakcji.

Ulica Sezamokowa w SeaWorld Orlando

Na ulicach Seasame Street Land często spotkać można ulubione postacie z Ulicy Sezamkowej.

Bilety do SeaWorld Orlando taniej

Turyści, którzy chcieliby zaoszczędzić na wstępie do parków mają do dyspozycji kilka rozwiązań. Zakup biletu przed wejściem do parku jest najmniej ekonomicznym rozwiązaniem. Jeśli nie posiadają oni żadnego kupony zniżkowego, zmuszeni będą uiścić regularną cenę – $99.99 (plus podatek). Dodatkowo, w szczycie sezonu, narażają się na długie oczekiwanie w kolejce.

Niemal zawsze przystępniejsze ceny dostępne są podczas zakupu biletów online bezpośrednio na stronie internetowej parku.

Popularnym sposobem szukania oszczędności podczas zwiedzania parków rozrywki na Florydzie jest też skorzystanie z programów zniżkowych, jak na przykład CityPass Orlando.

Kup CityPASS Orlando i zapłać mniej za wstęp do parków rozrywki w Orlando. 

Duże oszczędności poczynić można także dzięki popularnym wyszukiwarkom promocyjnych ofert wstępu do najpopularniejszych atrakcji, jak na przykład Get Your Guide i Undercover Tourist. Wypróbuj linki poniżej, aby znaleźc ofertę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Czytaj także:

Atrakcje Orlando.