San Diego – co warto zobaczyć?

San Diego to najdalej wysunięte na południe miasto kalifornijskiego wybrzeża, położone tuż przy granicy z Meksykiem. Zamieszkuje je około 1.4 miliona osób, co czyni je drugim miastem stanu pod względem liczby ludności i siódmym w Stanach Zjednoczonych. Około 1.5 godziny drogi samochodem dzieli Sand Diego od Los Angeles.

San Diego

San Diego na południowym wybrzeżu Kalifornii.

Te początkowo niewielki miasteczko portowe przeżyło na przestrzeni ostatnich dwoch dekad okres niezwykle intensywnego rozwoju. Pomimo wynikających z niego oczywistych korzyści ekonomicznych, wielu rezydentów obawia się, iż San Diego zatraci swój nadal kameralny, jak na tak duże miasto, charakter, zamieniając się w ‘drugie Los Angeles’. Lokalne władze przykładają dużą uwagę do rozwoju sieci transportu miejskiego, aby uniknac korków – powszechnego prolemu dużych aglomeracji. W ramach programu Smart Growth, w San Diego wdrażane są inicjatywy mające na celu uczynienie miasta bardziej przyjaznym rosnącej populacji mieszkańców, jak i turystów; oprócz transportu miejskiego, rozwijana jest siec ścieżek rowerowych oraz terenów zielonych.

Wycieczki do Kalifornii – zarezerwuj z biurem podróży.

Do popularności San Diego, jako destynacji turystycznej przyczynia się także doskonały klimat południowej Kalifornii oraz łagodzący wpływ Pacyfiku. Przez cały rok San Diego rejestruje przyjemne temperatury – średnio 19⁰C zimą i 27⁰C, przyciągając zarówno Amerykanów jak i turystów z zagranicy. Stale rozwijający się sektor turystyczny gwarantuje zatrudnienie rosnącej liczbie mieszkańców San Diego.

baza wojskowa San Diego

San Diego jest jedną z głównych baz amerykańskiej Floty Pacyficznej  (U.S. Pacific Fleet).

W San Diego usytuowana jest jedna z największych baz militarnych USA. Od czasu powstania w 1920 roku baza ulega nieprzerwanemu rozwojowi; obecnie zatrudnia ponad 20,000 osób oraz jest powodem do dumy dla mieszkańców miasta.

San Diego także ważny ośrodek akademicki Stanów Zjednoczonych. Tutejszy uniwersytet –produkuje- rokrocznie tysiące wysoko wykwalifikowanych specjalistów w różnych dziedzinach, znaczna część z których pozostaje wzbogaca kadry dynamicznie rozwijających się lokalnych firm.

Atrakcje San Diego – co warto zobaczyć?

Doskonałe plaże i łagodny klimat to nie jedyne atrakcje San Diego. Miasto posiada ciekawą ofertę turystyczną i kulturalną, skierowaną do różnych grup wiekowych, w znacznej mierze family-friendly.

Koniecznie wybierz się do Balboa Park. Na tych, położone w samym centrum miasta i zajmujących powierzchnię ponad 490 ha terenach zielonych, oprócz ogrodów, ścieżek spacerowych i stref rekreacyjnych, znaleźć można muzea, teatry, sklepy z pamiątkami, restauracje, a także słynne San Diego Zoo.

Warte uwagi jest także stare miasto San Diego, w którym czas się jakby zatrzymał. Oryginalna architektura, zwłaszcza w poddanej gruntownej renowacji dzielnicy Gaslamp District, przybliża jak nowoczesna metropolia, jaką San Diego jest dziś wyglądała na początku XIX wieku. Stare miasto obfituje w liczne restauracje, co czyni z niego idealne miejsce na kolację i spacer malowniczymi uliczkami.

Mówiąc o atrakcjach San Diego, nie sposób nie wspomnieć o parku SeaWorld, położonym w zatoce Mission Bay, na północny zachód od centrum miasta. Zapewni on rozrywkę całej rodzinie.

Olbrzymią popularnością cieszy się także w San Diego lotniskowiec USS Midway przekształcony w muzeum lotnictwa wojskowego. Wiele z wystawionych w nim samolotów zbudowano lokalnie w kalifornijskich fabrykach.

Atrakcje San Diego – zarezerwuj