Darmowe atrakcje Los Angeles

„Miasto Aniołów” może okazać się dosyć kosztowną destynacją. Na szczęście, poza plażami, Los Angeles do zaoferowania ma także całkiem sporo atrakcji, które podejmą turystów nieodpłatnie.

Venice Beach

Plaże w okolicach Los Angeles to luksus dostępny dla każdego; powyżej Venice Beach.

Poznaj nasze sugestie atrakcji Los Angeles dostępnych za darmo.

Czytaj także:

Darmowe atrakcje Los Angeles – muzea grátis

Oferta muzealna Los Angeles jest niezwykle zróżnicowana i trafi w różne gusta. Najpopularniejsze muzea które zwiedzić można za darmo to:

Getty Center – wszechstronną kolekcję sztuki, zainicjowaną przez J. Paula Getty-ego, amerykańskiego biznesmena i długo, najbogatszego człowieka świata, podziwiać można nieodpłatnie. Oprócz dzieł sztuki – malarstwa, rzeźby, fotografii, w Getty Center na uwagę zasługuje także frapująca architektura samej siedziby, a także rozciągające się wokół niej malownicze ogrody.

Los Angeles Getty Center

Los Angeles – atrakcje za darmo; powyżej, Getty Center.

The Broad – dla wszystkich otwarte jest także światowej klasy muzeum sztuki współczesnej w Los Angeles. W skład jego kolekcji wchodzi ponad 2000 dzieł sztuki artystów współczesnych, w tym najbardziej rozpoznawalnych jej postaci Andy Warhol, Jeff Koons czy Cindy Sherman.

Griffith Observatory – Obserwatorium Griffitha to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Los Angeles, nie tylko dla miłośników astronomii. Wzniesione na południowym stoku Mount Hollywood, obserwatorium to miejsce, z którego podziwiać można nie tylko niebo, ale także spektakularną panoramę Los Angeles. Wstęp na teren budynku głównego obserwatorium, muzeum astronomii, otaczających je ogrodów oraz korzystanie z teleskopów są nieodpłatne. Niewielką opłatę uiścić należy jedynie odwiedzając wchodzące w skład kompleksu Planetarium

Ponadto, wiele muzeów Los Angeles oferuje darmowy wstęp w wybrane dni tygodnia. Zaoszczędzisz na biletach między innymi w:

Los Angeles County Museum of Art/LACMA – wstęp wolny w każdy drugi wtorek miesiąca.

Museum of Latin American Art/MOLAA – wstęp wolny w niedzielę oraz każdy czwarty czwartek miesiąca.

Kidspace Childrens Museum – wstęp wolny w każdy pierwszy wtorek miesiąca, pomiędzy 16.00 i 20.00

Natural History Museum of Los Angeles County /NHMLA – wstęp wolny w każdy pierwszy wtorek miesiąca, z wyjątkiem lipca i sierpnia.

USC Pacific Asia Museum – wstęp wolny w każdą drugą niedzielę miesiąca oraz w czwartki, pomiędzy 17.00 i 20.00.

La Brea Tar Pits – jedna z najbardziej osobliwych atrakcji Los Angeles, naturalne jeziora asfaltowe, stały się inspiracją do stworzenia muzeum poświęconego wydobytym z nich kościom uwięzionych tu przez lepką substancję przed tysiącami lat zwierząt. Wstęp do George C. Page Museum jest płatny, jednak same jeziora, zobaczyć można za darmo.

jeziora asfaltowe Los Angeles

La Brea Tar Pits, Los Angeles.

Santa Monica Pier – najbardziej emblematyczne miejsca Los Angeles

Nic nie kosztuje także spacer niektórymi z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Los Angeles.

Zarówno turystów, jak i samych mieszkańców miasta powszechnie przyciąga gigantyczne molo w Sana Monica. Oprócz funkcji czysto utylitarnej, jako przystań dla łodzi, rybackich i wycieczkowych, jak również prywatnych jednostek, mieści także niewielki, lecz popularny lunapark, którego znakiem rozpoznawczym jest diabelski młyn.

Molo Santa Monica

Na spacer w Los Angeles: Santa Monica Pier.

Molo obfituje także w restauracje, kawiarnie i bary. Wypełniony zabawą dzień, zakończyć można kolacją i spacerem przy zachodzie słońca.

Venice Beach Boardwalk

W atmosferę Los Angeles wczuć się można także na promenadzie rozciągającej się wzdłuż Venice Beach.

Oprócz plaży i plażowiczów, tych wylegujących się w promieniach kalifornijskiego słońca, lecz także tych aktywnych, korzystających z siłowni na świeżym powietrzu – Muscle Beach Gym, lub grających w siatkówkę plażową, spotkać tu można także wszelkiej maści artystów ulicznych, akrobatów, żonglerów, muzyków i inne barwne postacie.

Hollywood Walk of Fame – Aleja Gwiazd

Obowiązkowym przystankiem dla większości turystów w Los Angeles jest oczywiście Fabryka Snów, czyli Hollywood. Wśród wielu emblematycznych miejsc przyciągających tłumy zwiedzających jest Aleja Gwiazd, ponad 2 kilometrowej długości odcinek Hollywood Boulevard, którego chodnikach umieszczone zostały wykonane z brązu gwiazdy poświęcone wybitnym postaciom Hollywood, aktorom, reżyserom, scenarzystom, producentom, muzykom oraz innym osobistościom związanym z przemysłem rozrywkowym.

Aleja Gwiazd

Aleja Gwiazd – obowiązkowa atrakcja w Los Angeles.

Hollywood Walk of Fame to niewyczerpywalne niemal źródło okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć, oczywiście nieodpłatnie. Przygotuj się jednak na tłumy!

Artykuły pokrewne:

Zarezerwuj atrakcje w Los Angeles