Darmowe atrakcje San Diego

Kalifornia nie jest z pewnością najtańsza destynacją turystyczną.

Obfitość atrakcji, parków rozrywki, światowej rangi muzeów oraz same koszty życia w najbardziej emblematycznych ośrodkach miejskich stanu z łatwością nadwyrężą zasoby finansowe, nawet podczas najkrótszego pobytu. Nie oznacza to jednak, iż turyści o bardziej okrojonym budżecie będą się podczas kalifornijskich wakacji nudzić.

Poniżej wskazujemy niektóre z darmowych atrakcji San Diego.

darmowe atrakcje San Diego

Balboa Park to jedna z popularniejszych atrakcji w San Diego – wstęp do parkowych ogrodów jest bezpłatny.

San Diego, najdalej na południe położone miasto stanu jest często końcowym (lub początkowym) przystankiem na trasie wycieczek samochodowych po Kalifornii.

Czytaj także: Wynajem samochodów Kalifornia – znajdź najlepsze ceny online.

Plaże San Diego – rajskie krajobrazy za darmo

Oczywistą nieodpłatną atrakcją San Diego są plaże. Ich wybór w okolicach miasta jest olbrzymi i z pewnością trafi we wszelkie gusta. Znaleźć tu można zarówno gwarne, za dnia i po zmroku, plaże miejskie, jak i te bardziej oddalone od centrum i tłumów. Wśród najpopularniejszych plaż San Diego znajdują się:

Mission Beach – ta ponad 3 kilometrowej długości plaża, wraz z biegnącą wzdłuż niej nadmorską promenadą dostarczy zajęć na cały dzień. Oprócz zażywania kąpieli w Pacyfiku, lub tych słonecznych, na białymi, miękkim piasku, na Mission Beach można surfować, grać w siatkówkę plażową, biegać, jeździć na deskorolce, lub rolkach, czy też po prosty przysiąść w jednej z rozlicznych restauracji, barów i kafejek, które rozlokowały się wzdłuż plażowej promenady.

Po więcej atrakcji, i nieco adrenaliny, udać się można do Belmont Park, klasycznego lunaparku położonego tuż przy plaży. Tu jedna oczywiście liczyc się należy z wydatkami.

Belmont Park

Belmont Park – park rozrywki na plaży.

Surferzy w San Diego skierować mogą swoje kroki na plaże Del Mar, Pacific Beach, Trestles, lub Black’s Beach gwarantujących doskonałe warunki do uprawiania tego sportu, a także oferujących wynajem sprzętu i instruktaż.

Surf w San Diego – przewodnik:

Najbardziej przyjazne rodzinom z dziećmi plaże w San Diego to, oprócz wspomnianej już Mission Beach, Coronado Beach, La Jolla, Silver Strand i Moonlight Beach.

plac zabaw na plaży San Diego

Plaża i plac zabaw w jednym: Moonlight Beach.

Miłośnicy przyrody wybrać się powinni w San Diego do rezerwatu przyrody Torrey Pines. Znajdująca się na jego terenie plaża zachwyci majestatyczną urodą klifowego wybrzeża oraz brakiem tłumów.

Jeśli podróżujesz w Kalifornii z psem, albo po prostu zatęsknisz podczas wakacji za tymi sympatycznymi czworonogami, Dog Beach to miejsce warte odwiedzenia. Jako jedna z pierwszych plaż w USA, które nie tylko dopuszczają obecność psów, ale także pozwalają na spacerowanie z nimi bez smyczy, Psia Plaża w Sand Diego to miejsce, które z pewnością poprawi humor każdemu, kto te zwierzęta kocha.

Balboa Park San Diego

Obowiązkowym przystankiem dla turystów w San Diego jest Balboa Park. Ten, liczący sobie blisko 500 hektarów kompleks położony w centrum miasta stanowi fuzję natury, kultury i sztuki. Oprócz ogrodów, w tym ogrodu botanicznego i szklarni, a także ogrodu zoologicznego (!) mieści on również tereny rekreacyjne, 16 muzeów oraz liczne sceny podejmujące wydarzenia artystyczne.

Poniższa prezentacja pozwala zrozumieć, jak szeroki jest w rzeczywistości wachlarz atrakcji dostępnych w Balboa Park.

O ile większość muzeów pobiera, choć niewygórowane, jak na kalifornijskie standardy, opłaty za wstęp, na sam teren parku, do budynku botanicznego, a także muzeum sztuki Timken Museum wejść można nieodpłatnie.

Znajdź szczegółowe informacje na temat oferty kulturalnej Balboa Park.

Darmowe atrakcje San Diego – muzea

Niektóre z muzeów w San Diego oferują darmowy wstęp w wyznaczone dni, dla mieszkańców miasta, lub posiadaczy kart zniżkowych w ramach programów lojalnościowych.

Jako turysta w San Diego, i pod warunkiem, iż masz mniej, niż 25 lat, odwiedzić możesz nieodpłatnie między Museum of Contemporary Art Sand Diego. Ponadto, w każdą sobotę i niedzielę, o godzinie 14-stej, a także w każdy trzeci czwartek miesiąca, o 17:30 i 18:45 dostępne są nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem.

San Diego Old Town i Gaslamp Quarter – poczuj tętno miasta

Nic nie kosztuje także spacer po najbardziej emblematycznych dzielnicach San Diego. Choc oferują one niezliczone okazje do sięgnięcia po portfel, pozwolą bliżej zapoznać się z miastem nawet tym, którzy wydatków nie planują.

Sporo o historii San Diego dowiedzieć się można na jego starówce. Widoczne tu silne wpływy kultury meksykańskiej, mieniące się krzykliwymi kolorami rzemiosło oraz kolonialna architektura zabytkowych budynków czynią z San Diego Old Town miejsce niezwykle malownicze. Zachwyci ono szczególnie tych turystów, którzy lubią dokumentować swoje podróże za pomocą fotografii.

staróka San Diego

Starówka San Diego.

Życie nocne San Diego, najlepsze restauracje, bary i kluby skupia się w dzielnicy znanej jako Gaslamp Quarter. Architektura tej części miasta to eklektyczna mieszanka wiktoriańskich budynków i nowoczesnych wieżowców.

Gaslamp District

Gaslamp Quarter – malownicza dzielnica San Diego.

Dowiedz się więcej na temat Gaslamp Quarter.

Czytaj także:

Poznaj inne atrakcje San Diego