SeaWorld w San Diego – atrakcje i zalecenia

Najpopularniejszą atrakcją dla całej rodziny w San Diego jest niewątpliwie park tematyczny i jednocześnie akwarium SeaWorld. Można w nim podziwiać niektóre z najbardziej fascynujących zwierząt zamieszkujących oceany, a także skorzystać z wielu emocjonujących atrakcji lunaparkowych, skierowanych do różnych grup wiekowych.

W świetle kontrowersji, jakie w ostatnich czasach wzbudzają parki wykorzystujące duże ssaki, jak orki i delfiny, przetrzymywane w zbyt małych akwenach, SeaWorld przykłada teraz większą uwagę do warunków w jakich zamieszkują zwierzęta, eksponując bardziej mniejsze gatunki. Nadal jednak, jego największą atrakcją są pokazy tresury.

Pokazy w SeaWorld San Diego

Orca Encounter
Najwięcej widzów gromadzą w SeaWorld San Diego pokazy orek. Pozwalają one przyjrzec się z bliska tym kilkutonowym olbrzymom, których potoczne określenie wywodzi się z łacińskiej nazwy Orcinus Orca, a które po angielsku nazywane są killer whales, czyli zabójczymi wielorybami.

SeaWorld zamieszkuje kilkanaście orek. Największa i najstarsza z nich, Corky, liczy sobie ponad 50 lat i waży 4 tony.

SeaWorld orki

Orca Encounter w SeaWorld San Diego.

Pokaz znany pod nazwą The Orca Encounter  jest względnie nowy – wprowadzony został do programu parku latem 2017 roku, zastępując The Samu Show. W odpowiedzi na zmasowane ataki obrońców praw zwierząt oskarżających park o nieetyczne traktowanie zwierząt, park zrezygnował z typowo cyrkowych sztuczek, kładąc większy nacisk na edukację i ekologię. The Orca Encounter przybliża gatunek w ciekawy i wciągający sposób, nie rezygnując z jednego z najpopularniejszych elementów dotychczasowych programów: możliwości oblania wodą przez uderzenie gigantycznej płetwy o taflę wody. Jeśli chcesz go doświadczyć, zajmij miejsce w tzw. splash zones na widowni.

Dolphin Days
Kolejny żelazny punkt programu SeaWorld to pokaz delfinów, Dolphin Days. Przy towarzyszeniu sztuczek, skoków i synchronicznego pływania delfinów, ich trenerzy przekazują publiczności wiele informacji na temat tego gatunku.

Delfiny w SeaWorld San Diego

Dolphin days w SeaWorld San Diego.

Trenerzy opowiadają także o kulisach swojej pracy z delfinami, a jednocześnie uczulają publiczność na kwestie ochrony środowiska.

Sea Lions Live
Głównymi bohaterami najzabawniejszego chyba spektaklu w SeaWorld są przesympatyczne lwy morskie Clyde i Seamore oraz wydra OP. Pokaz pełen jest humoru oraz odwołań do znanych filmów i seriali telewizyjnych.

lwy morskie SeaWorld

Lwy morskie w SeaWorld San Diego.

Inne atrakcje SeaWorld

Penguin Encounter – SeaWorld w Kalifornii jest domem dla ponad 300 pingwinów. Poznaj 4 różne gatunki tych sympatycznych zwierząt podczas spektaklu Penguin Encounter.

Turtle Reef – ta atrakcja poświęcona jest żółwiom. Dostarcza wielu interesujących informacji oraz ciekawostek na temat tego gatunku gadów: ich diety, rozmnażania, naturalnych wrogów a także zagrożeń wynikających z działalności człowieka.

Shark Encounter – -spotkanie z rekinami- to spacer przez szklany tunel w akwenie zamieszkałym przez różne gatunki rekinów.

Na terenie całego parku znaleźć można wiele zbiorników będących domem dla rozmaitych innych gatunków. Tuż przy wejściu do parku znajduje się Explorer’s Reef, sektor w którym goście mają możliwość dotknąć, pod bacznym okiem obsługi, wiele mniejszych morskich ‘żyjątek’, w tym kraby, płaszczki i małe gatunki rekinów, lub też zanurzyć ręce w akwarium garra rufa, rybek pochłaniających martwy naskórek.

Explorers Reef SeaWorld

Spa w SeaWorld – rybi peeling dłoni.

Wesołe miasteczko SeaWorld San Diego

Równie popularne, jak interakcja ze zwierzętami w SeaWorld są także typowo lunaparkowe atrakcje, inspirowane oceanem. Młodsze dzieci znajdą tu wiele karuzel, nie rozwijających dużych prędkości kolejek oraz placów zabaw. Dla ludzi o mocnych nerwach park ma do zaoferowania kilka legendarnych już atrakcji.

Manta – zawrotna prędkość, nagłe zmiany kierunku jazdy oraz gwałtowne przyspieszenia gwarantują zastrzyk adrenaliny na tradycyjnej kolejce górskiej.

Journey to Atlantis – na trasie tej atrakcji doświadczysz zarówno prędkości, jak spadków z dużej wysokości – wszystko na pokładzie łodzi. Przygotuj się na spryskanie wodą – świetna atrakcja na upalne dni!

SeaWorld Atlantis

Journey to Antlantis.

Shipwreck Rapids – kolejna wodna przejażdżka Sea World zabierze Cię na wycieczkę okrągłym pontonem rzeką o miejscowo rwącym strumieniu, w sąsiedztwie wodospadów. Tu także liczyć się należy z przemokniętym ubraniem.

Wild Arctic – symulator lotu nad Arktyką oferuje bardzo realistyczne doznania oraz zachwycające widoki bezkresnych połaci śniegu oraz ośnieżonych gór. Dzięki tej atrakcji dowiesz się jak wygląda życie w arktycznej bazie naukowej, zaobserwujesz wieloryby i morsy oraz odczujesz turbulencje podczas lądowania na Biegunie Północnym.

Submarine Quest – oddana do użytku w 2017 roku atrakcja inspirowana jest łodziami podwodnymi. Podczas podwodnej misji zbierać musisz dane na temat fauny i flory głębinowej, zdobywając jednocześnie wiedzę na temat ekosystemów oceanicznych.

Skytower – wznosząca się w samym centrum parku niemal 100-metrowej wysokości wieża wyposażona jest w platformę obserwacyjną, która przemieszcza się w górę i w dół, obracając się jednocześnie, co gwarantuje 360 stopniową panoramę SeaWorld.

wieża widokowa SeaWorld

SeaWorld Skytower liczy sobie blisko 100 metrów wysokości.

Pokazy wieczorne w SeaWorld

W ostatnich latach park dołożył wiele starań, aby zatrzymać swoich gości nieco dłużej, zapewniając im atrakcje także po zachodzie słońca. Do wyboru mają oni kilka spektakli łączących elementy projekcji laserowych, muzyki i pokazów laserowych. W godzinach wieczornych także z niektórych popularnych atrakcji, jak na przykład rollercoaster Manta, nabierają szczególnego uroku dzięki specjalnemu oświetleniu.

Co warto zobaczyć w SeaWorld wieczorem:

Illuminight – niezwykle barwny spektakl wykorzystujący efekty laserowe, pokazy tańca oraz muzykę na żywo. Odbywa się na scenie amfiteatru Nautilus.

Cirque Electrique – akrobacje, świecące w ciemności kostiumy, muzyka i taniec składają się na ten zapierający dech w piersiach pokaz na otwartym powietrzu. Szczególne wrażenie robi pokaz akrobatyczny flyboard, czyli butów odrzutowych, umożliwiających przemieszczanie się oraz wzbijanie na dużą wysokość nad taflą wody.

Spektakl odbywający się zarówno na lądzie jak i wodzie zaczyna się o 21.30.

Popularną atrakcją parku jest także restauracja Dine With Orcas. SeaWorld oferuje szeroki wybór jadłodajni, barów i restauracji, ta jednak cieszy się szczególnym powodzeniem, z racji na położenie tuż przy akwenie orek. Goście mają okazję zjeśc posiłek obserwując te majestatyczne zwierzęta przez szklaną ścianę. Restauracja wymaga rezerwacji – przez website SeaWorld, w kasach przy wejściu, lub w centrum obsługi gości (Guest Services), już po wejściu do parku.

Bilety do SeaWorld San Diego

Wielu gości parku rozważa wykupienie usługi Quick Queue pozwalającej na znaczne skrócenie czasu oczekiwania w kolejkach. Przyda się ona w miesiącach letnich oraz w weekend, kiedy to park odwiedza najwięcej gości. Nie zawsze jest jednak konieczna. Nasza rada: wstrzymaj się z jej zakupem do czasu wejścia do parku; wtedy sam będziesz mógł ocenić, czy warto jest ponieść dodatkowy koszt. Fast Queue kupic można w kasach biletowych oraz w punkcie obsługi gości (Guest Services) wewnątrz parku.

Znajdź dokładne informacje na temat biletów do SeaWorld San Diego.

Bilety do SeaWorld taniej
Jeśli planujesz odwiedzenie kilku z wielu parków tematycznych południowej Kalifornii, w tym Disneyland w Los Angeles, Disney California Adeventure w Los Angeles, Legoland w Carlsbad, San Diego Zoo, czy San Diego Safari Park, zaoszczędzisz na biletach korzystając z opcji CityPass Southern California.

Jeżeli Twoim celem jest wyłącznie San Diego, praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wykupienie karty CityPASS San Diego – sprawdź jakie atrakcje obejmuje.

Powiązane artykuły:

Universal Studios Hollywood