Hotele w San Francisco

Dogodna lokalizacja, przystępne ceny, sąsiedztwo atrakcji turystycznych, lub lotniska to tylko niektóre z kryteriów, według których dokonujemy wyboru zakwaterowania w czasie podróży.

Hotele w San Francisco, choć oferują bardzo zróżnicowany standard i, niemal zawsze wiążą się ze znacznym wydatkiem; warto jest poświęcić nieco czasu na porównanie dostępnych ofert przed dokonaniem rezerwacji.

hotele w San Francisco

The Palace Hotel, ikona San Francisco.

Bardzo przydatne w tym są zazwyczaj internetowe wyszukiwarki ofert zakwaterowania, współpracujące z hotelami, motelami, pensjonatami, hostelami, etc..

Znajdź hotel w San Francisco – porównaj oferty i zarezerwuj online

Wycieczki do Kalifornii – zarezerwuj z biurem podróży.

Hotele w San Francisco – najlepsza lokalizacja

Turyści odwiedzający San Francisco po raz pierwszy preferują często zakwaterowanie w pobliżu popularnych atrakcji miasta. Jest to niewątpliwie kosztowne rozwiązanie – średnia cena zakwaterowania w San Francisco przekracza $250 od osoby, jego zaletą jest jednak oszczędność czasu, którego nie trzeba będzie tracić na dojazdy oraz związaną z nimi logistykę. Nie bez znaczenia jest także koszt transportu, którego dzięki zatrzymaniu się w centrum można uniknąć.

Większość około 34 tysięcy pokoi hotelowych w San Francisco, znajduje się właśnie w sąsiedztwie cieszących się największym zainteresowaniem atrakcji.

Dogodne lokalizacje dla turystów w San Francisco to:

Union Square. W sercu San Francisco uwagę turystów przyciągają, między innymi: SFMOMA, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej San Francisco, teatry,  barwne życie nocne, które gwarantują liczne bary i kluby, sklepy znanych marek odzieży i akcesoriów i olbrzymi dom towarowy Macys, a także, obowiązkowo, tradycyjne tramwaje linowe. Do najpopularniejszych hoteli w samym sercu San Francisco zaliczają się:

 • 5-gwiazdkowe – Taj Compton Place, Four Seasons Hotel San Francisco
 • 4-gwiazdkowe – Hilton San Francisco Union Square, Grand Hyatt San Francisco  Union Square, Marriott Marquise Union Square, San Francisco Marriott Union Square, Park Central I The Westin San Francis.
 • 3-gwiazdkowe – Courtyart by Marriott, Hotel 32One, Hotel Abri, The Donatello, The Handlery Unio Square Hotel.

Spacer po Union Square.

W kategorii hoteli butikowych w tej części miasta, wyróżnić jest warto 4-gwiazdkowe Hotel Adagio, Autograph Collection, Hotel Emblem San Francisco i 5-gwiazdkowy Emblem Hotel.

Turystom poszukującym zakwaterowania w ścisłym centrum San Francisco, zdecydowanie nie polecamy hoteli poniżej standardu 3-gwiazdkowego. Nawet ten może okazać się nieadekwatny do oczekiwań, w przypadku hoteli 2-gwiazdkowych natomiast, niemal zawsze jedynym argumentem przemawiającym na ich korzyść jest lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Uwaga: w przypadku najtańszych hoteli w San Francisco, toaleta w korytarzu, dzielona z innymi gośćmi, nie jest wcale rzadkością.

The Fisherman’s Wharf. W malowniczej nabrzeżnej dzielnicy San Francisco, w sąsiedztwie atrakcji takich jak Golden Bridge, Alcatraz oraz akwarium The Aquarium of The Bay na słynnym molo Pier 39, gości o różnej zasobności portfela podejmą, zainteresować mogą następujące hotele:

 • 5-gwiazdkowe – Hotel Fairmont Heritage Place
 • 4-gwiazdkowe – Hotel Zephyr San Francisco, Hotel Riu Plaza Fisherman’s Wharf, Hotel Zoe Fisherman’s Wharf, San Francisco Marriott Fisherman’s Wharf, Hyatt Centric Fisherman’s Wharf
 • 3-gwiazdkowe – Courtyard by Marriott San Francisco, Holiday Inn Express,

Amatorów zakwaterowania w stylu butikowym w Fisherman’s Wharf zainteresuje być może Argonaut Hotel, którego wystrój inspirowany jest tematyką żeglarską.

Argonaut Hotel San Francisco

Wiele z pokoi Argonaut Hotel oferuje widok na wody zatoki.

Embarcadero (południe). Malownicze widoki przyciągają turystów także na wschodnie wybrzeże San Francisco, Embarcadero. Wśród najpopularniejszych atrakcji znajduje się tu: jeden z najbardziej emblematycznych budynków San Francisco, Ferry Building oraz muzeum nauki The Exploratorium.

Hotele w południowej części Embarcadero to, między innymi:

 • 4-gwiazdkowe – Hyatt Regency San Francisco, Le Meridien San Francisco, Harbor Court Hotel
 • 3-gwiazdkowe – Hotel Griffon, Club Quarters Hotel,

Chinatown. Najstarsza chińska dzielnica Stanów Zjednoczonych przyciąga niezliczonymi restauracjami, jadłodajniami, a nawet ulicznymi budkami, w których skosztować można dań autentycznej chińskiej kuchni, a także bogatą ofertą kulturalną. Chinatown San Francisco gości wiele galerii sztuki i sklepów z wyrobami rękodzielniczymi; tu także mieści się muzeum i siedziba Chinese Historical Society of America. Nie brak tu także Zróżnicowanych opcji zakwaterowania:

 • 5-gwiazdkowe – The Ritz Carlton San Francisco
 • 4-gwiazdkowe – Stanford Court Hotel, Fairmont Hotel San Francisco, Mark Hopkins Hotel
 • 3-gwiazdkowe – The Orchard Garden, SW Hotel

Ritz Carlton San Francisco

The Ritz Carlton – luksusowe zakwaterowanie w chińskiej dzielnicy San Francisco.

Hotele w Chinatown San Francisco – porównaj oferty.

Haight-Ashbury. Nieco bardziej oddalona od wybrzeża i głównych atrakcji San Francisco dzielnica która w latach 60-tych zasłynęła jako centrum amerykańskiej kontrkultury, nadal przyciąga specyficznym artystyczno-hipsterskim klimatem.

Haight Ashbury San Francisco

Barwna zabudowa Haight-Ashbury.

Dziś Haight-Ashbury słynie z kafejek, restauracji, klubów stand-up comedy oraz letniego festiwalu Haight-Ashbury Street Festival.

Największym hotelem w Haight-Ashbury jest 3-gwiazdkowy Stanayan Park Hotel.

Tanie hotele na przedmieściach San Francisco

Jeśli nocleg w centrum nie jest priorytetem, nieco oszczędności poczynić można zatrzymując się na przedmieściach San Francisco. Część turystów odwiedzających miasto, nie po raz pierwszy, i zaznajomionych już z systemem transportu miejskiego w aglomeracji San Francisco, decyduje się na nocleg w Oakland, po przeciwnej stronie zatoki.

Oakland posiada własne lotnisko międzynarodowe, które, choć nie obsługuje połączeń z Europy, oferuje wiele tras krajowych, stanowiąc pod tym względem atrakcyjną alternatywę dla głównego lotniska San Francisco (SFO).

Z centrum miasta Oakland łączy San Francisco-Oakland Bay Bridge. Pozwala on dostać się do San Francisco w około pół godziny samochodem. Przejazd pociągiem BART (Bay Area Rapid Transit to siec transportu publicznego w rejonie Zatoki San Francisco) zajmuje zaledwie 20 minut. Z obydwiema oczywiście wiążą się koszty dodatkowe.

Oakland oferuje więcej opcji hoteli w dobrym standardzie i za przystępniejszą niż w San Francisco cenę.

W centrum Oakland popularne hotele to, między innymi: Waterfront Hotel Oakland, Moxy Oakland Downtown, Hampton Inn Oakland, Oakland Marriot City, wszystkie w standardzie 3-gwiazdkowym.

Wiele opcji zakwaterowania, i w znacznie szerszym wyborze klas, dostępnych jest w okolicach San Francisco Airport. Pomimo iż oddalone o około 22 km (na południe) od centrum miasta, lotnisko jest z nim doskonale skomunikowane środkami transportu publicznego, także w ramach sieci BART. Podróż nim, do stacji Union Square, zajmuje około 30 minut.

Wśród hoteli w okolicach Lotniska San Francisco wymienić warto:

 • 5-gwiazdkowy – Grand Hyatt at SFO
 • 4-gwiazdkowe – Hyatt Regency San Francisco Airport, The Westin, San Francisco Airport Marriott Waterfront, Four Points by Sheraton, Crown Plaza San Francisco Airport
 • 3-gwiazdkowe – Courtyard by Marriott San Francisco Airport, Hampton Inn San Francisco Airport, Holiday Inn Express, Fairfield Inn & Suits by Marriott.

O ile w centrum San Francisco odradzaliśmy wybór hoteli w standardzie poniżej 3-gwiazdkowego, na przedmieściach ich goście liczyć mogą na wyższy poziom usług za adekwatną do jakości cenę. Wzdłuż trasy łączącej lotnisko z centrum miasta rozlokowało się także wiele moteli, w których 2-osobowy pokój wynająć można już od około $70-80 za dobę, czyli jak na kalifornijskie realia, tanio.

Czytaj także:

Transport miejski w San Francisco.