San Diego: Gaslamp Quarter

Śródmieście San Diego, a konkretnie, jego dzielnica znana, jako Gaslamp Quarter to miejsce, w którym kwitnie życie nocne miasta. Wzdłuż 5th Avenue, będącej sercem Gaslamp Quarter znaleźć można olbrzymi wybór restauracji, kawiarni, barów i klubów nocnych. Zjeść tu można doskonały posiłek, jak i niezobowiązującą przekąskę, wypić drinka z przyjaciółmi oraz posłuchać muzyki na żywo.

Ta część miasta powstała w latach 60-tych XIX wieku, na terenach położonych nad Zatoką San Diego. Ochrzczono ją wówczas przydomkiem ‘New Town’, w opozycji do oryginalnej, pierwszej hiszpańskiej osady na terenie San Diego, czyli ‘Old Town’.

Gaslamp District

Gaslamp Quarter.

Na podobieństwo wielu innych amerykańskich miast, początek wieku XX okazał się niezbyt łaskawy dla historycznych dzielnic: rosnąca popularność zielonych i spokojnych przedmieść (napędzana dodatkowo rozszerzeniem sieci transportu miejskiego i metra w San Diego) sprawiła, iż dawne centra miejskie opustoszały i popadły w zapomnienie, zamieniając się częściowo w slumsy.

Dopiero gruntowna renowacja zabytkowych wiktoriańskich budynków, nawierzchni ulicznych i chodników oraz infrastruktury miejskiej sprawiły, iż dzielnica odzyskała dawną urodę i odbudowała nadszarpniętą reputację. Nazwa dzielnicy pochodzi od gazowych lam ulicznych, które oświetlały jej ulice na początku XIX wieku. Podczas renowacji, lampy gazowe zostały zastąpione ich wierną kopią, wykorzystującą jednak elektryczne żarówki.

Znajdź zakwaterowanie w Gaslamp Quarter, San Diego.

Gdzie zjeść w Gaslamp Quarter?

Wielbicielom dobrego jedzenia i wszelkiej maści foodies, poleca się odwiedzenie w Gaslamp Quarter restauracji Searsucker. Oferuje ona tradycyjne dania kuchni amerykańskiej w nowoczesnym wydaniu, serwowane w ciekawych wnętrzach o eklektycznej dekoracji, łączącej, podobnie jak w przypadku karty dań, klasykę z nowoczesnością. Warta uwagi jest także karta ‘domowych’ drinków i lokalnie warzonego piwa.

Cafe Sevilla to jedna z najstarszych restauracji i jednocześnie miejsc spotkań w Gaslamp Quarter. Jak sugeruje nazwa, inspirowana jest ona kuchnią hiszpańską. Oferuje zarówno lekkie przekąski z tapas bar, jak i tradycyjną restaurację.

Cafe Sevilla Gaslamp Quarter

Cafe Sevilla – kuchnia hiszpańska w San Diego.

Restauracja posiada strefę stolików na zewnątrz, gdzie delektować się można doskonałym jedzeniem, kontemplując jednocześnie życie uliczne 5th Avenue. W najbliższym sąsiedztwie restauracji znajduje się powiązany z nią klub nocny, w którym kontynuować można zabawę po zmroku przy muzyce na żywo, lub popisach DJ’ów.

La Puerta z kolei specjalizuje się w daniach kuchni meksykańskiej, mniej lub bardziej pikantnych. Jej hitem są tu niewątpliwie popularne tacos oraz świeżo robione i dostępne w różnych kombinacjach smakowych drinki margarita.

Blue Point to godna polecenia restauracja w Gaslamp Quarter, w której przygotować się należy na doskonałej jakości posiłek, lecz także wysoki rachunek. Serwuje fenomenalne steki i dania z ryb i owoców morza.

Dobrze zjeść, i za niewygórowaną cenę, w tej części San Diego można zjeść w chińskiej restauracji Bang Bang.

Na deser poleca się szczególnie Chocolate Cremerie, włoską lodziarnię serwującą gelato wraz z przepysznym, cieniutkim naleśnikiem.