Atrakcje turystyczne Chicago – nie przegap!

Trzeci pod względem liczny mieszkańców obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych, Chicago, odgrywa kluczową rolę w wielu dziedzinach gospodarki, od przemysłu ciężkiego, poprzez transport, finanse, usługi, handel detaliczny, po kulturę i edukację.

Polakom Chicago jest szczególnie bliskie, jako jedno z największych centrów polskiej emigracji w USA, co ważne, dobrze skomunikowane z krajem dzięki wykonywanymi przez PLL LOT połączeniom bezpośrednim o dużej częstotliwości pomiędzy lotniskami Warszawa Chopin (WAW) – Chicago O’Hare (ORD).

bulwary Chicago

Atrakcje turystyczne Chicago: bulwary wzdłuż rzeki Chicago przyciągają zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów.

Warto pamiętać jednak, iż Chicago to także ciesząca się rosnącą popularnością destynacja turystyczna, przyciągająca około 50 milionów odwiedzających rocznie.

Doceniają oni wszechstronność oferty turystycznej miasta: szeroki wybór światowej klasy muzeów i galerii, charakterystyczną architekturę, której znakiem rozpoznawczym są emblematyczne wieżowce, starannie zagospodarowaną, przyjazną mieszkańcom przestrzeń miejską, obfitość restauracji na każdą kieszeń oraz prężną scenę kulturalną i artystyczną.

Poniżej, podpowiadamy, na jakie największe atrakcje Chicago warto jest zwrócić uwagę.

Muzea Chicago

Turyści w Chicago znajdą ponad 60 muzeów poświęconych niezwykle zróżnicowanej tematyce, od historii i sztuki, poprzez naukę, przemysł, technologię, po środowisko naturalne. Część z nich znajduje się w światowej czołówce tego typu instytucji.

Przegląd muzeów Chicago.

Położony nad Jeziorem Michigan kompleks muzealny Museum Campus to obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania Chicago.

atrakcje turystyczne Chicago Field Museum

Muzeum Historii Naturalnej / Field Museum jest częścią Museum Campus Chicago.

Do najpopularniejszych muzeów Chicago zaliczają się:

Ciekawostka: w Chicago położone jest także poświęcone polskiej kulturze i historii Polish Museum of America.

Emblematyczna architektura Chicago

Wietrzne Miasto słynie ze charakterystycznej architektury odzwierciedlającej historię i wielokulturowy charakter tego miejsca. Spośród wielu odrębnych, i typowych dla Chicago, stylów architektonicznych wyróżniają się szczególnie emblematyczne drapacze chmur.

Chicago skyline

Pejzaż miejski Chicago.

To właśnie Chicago upowszechniło ten typ zabudowy, przez blisko 100 lat będąc domem dla najwyższych budynków na świecie. Choć moda na skyscrapers szybko rozpowszechniła się na całym globie, miasto poszczycić się może nadal jednymi z najwyższych wieżowców, w tym:

Położone na przyprawiającej o zawroty głowy wysokości punkty widokowe, w tym najpopularniejsze z nich: Skydeck i 360 Chicago Observation Deck, są niezwykle popularną atrakcją The Windy City.

Wielu turystów jednak decyduje się podziwiać architekturę Chicago z pokładu łodzi wycieczkowych, lub też w ramach pieszych wycieczek podczas których dobrze obeznani z tematem przewodnicy, fachowo i we wciągający sposób przybliżają jej historię oraz mało znane ciekawostki.

Zupełnie inną jeszcze perspektywę krajobrazu miejskiego Chicago oferują wycieczki helikopterem, dostępne zarówno za dnia, jak i po zachodzie słońca, kiedy to mieniące się tysiącem świateł miasto nabiera szczególnego uroku.

Zarezerwuj wycieczki w Chicago ze zniżką.

Cloud Gate Chicago

Na stałe w pejzaż miejski Chicago wpisała się także słynna rzeźba autorstwa Anisha Kapoora, Cloud Gate, powszechnie określana jednak jako The Bean, czyli Fasola.

Podziwiac ją można na terenie Millennium Park, kreatywnie zagospodarowanych terenów zielonych w samym sercu miasta.

the Bean Chicago

Wieżowce Chicago odbijające się w Cloud Gate.

Także sam Park Millennium – oaza zieleni pośród gwarnych ulic metropolii, wart jest uwagi, zarówno ze względu na malownicze widoki, jak i inne interesujące obiekty, jakie można znaleźć na jego terenie, w tym muszlę koncertową Jay Pritzker Pavilion, za której projekt odpowiada słynny Frank Gehry.

Czytaj także: Atrakcje na świeżym powietrzu w Chicago.

Navy Pier – molo w Chicago

Aby poczuc puls miasta, warto jest także wybrać się na spacer po molo w Chicago, czyli Navy Pier. Malownicze położenie nad bezkresnym jeziorem Michigan oraz bogactwo atrakcji przyciągają tu tłumy.

Diabelski Młyn i inne lunaparkowe atrakcje, Muzeum Dziecięce, hale wystawiennicze i sale widowiskowe, tereny rekreacyjne oraz szeroki wybór restauracji i barów na Navy Pier z łatwością wypełnią kilka godzin zwiedzania przez turystów w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Gdzie zjeść w Chicago?

Dla wielu turystów skosztowanie lokalnych specjałów jest nieodłączną częścią zwiedzania nowego miejsca. Również pod tym względem Chicago nie zawodzi, oferując opcje gastronomiczne na każdą kieszeń; poczynając od słynnej deep dish pizza, której jeden kawałek zaledwie nasyci głód za niewygórowaną opłatą, po wyróżnione gwiazdkami Michelin restauracje, w których rezerwacje składac należy z wielotygodniowym wyprzedzeniem.

Rodacy, którzy podczas odwiedzin zatęsknią za gołąbkami, lub schabowym znajdą w Chicago także sporo polskich restauracji.

Znajdź sugestie popularnych restauracji w Chicago na portalu Chicago Eater.

Czytaj także: