Halloween: farmy dyniowe w Chicago i okolicach

Pumpkin patches, czy też farmy dyniowe to jedna z największych sezonu jesiennego w USA.

Dynia jest obowiązkowym elementem dekoracji halloweenowych, zaś jej dojrzały miąższ wchodzi w skład wielu potraw w tym tych serwowanych podczas uroczystych obiadów z okazji Święta Dziękczynienia.

Halloween dekoracje

Dynia to najważniejszy element dekoracji podczas obchodów Halloween w USA.

Niezależnie od tego, czy warzywo to potrzebne jest do upieczenia dyniowej tarty, czy też przystrojenia domu, warto jest wybrać się na farmę dyniową. Wycieczka taka pozwoli spędzić miło czas w rodzinie i na świeżym powietrzu (co szczególnie ważne jest w czasach pandemii koronawirusa), a także odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Poniżej przedstawiamy kilka sugestii pumpkin patches do odwiedzenia w okolicach Chicago. Znajdź więcej informacji na temat:

  • Bengtson’s Pumpkin Farm
  • Jack’s Pumpkin Pop-Up
  • Odyssey Fun Farm
  • County Line Orchard
  • Didier Farms
  • Goebbert’s Pumpkin Farm
  • The Pumpkin Wagon

Bengtson’s Pumpkin Farm

13341 W 151st St Homer Glen, Illinois 60 491

Oddalona o około 40 minut drogi samochodem z Chicago (57 km) farma Bengtsons, oprócz pola dyniowego, oferuje także dodatkowe atrakcje, w ramach jesiennego festiwalu trwający zazwyczaj przez cały październik. Bengtson’s Pumpkin Fest to nie tylko typowo lunaparkowe przejażdżki, karuzele, strzelnice, zjeżdżalnie etc.  ale także Traktorowe Miasteczko, mini-zoo oraz konkursy dla młodszych i starszych gości.

farmy dyniowe Chicago

Bengtson’s Pumpkin Farm.

Znajdź pełną listę atrakcji Bengtson’s Pumpkin Farm.

Farma otwarta jest pomiędzy 11 rano i 9 wieczorem w ciągu tygodnia oraz pomiędzy 10 rano i 9 wieczorem w weekendy, przez cały październik, do 1 listopada włącznie.

Jack’s Pumpkin Pop-Up

1467 N Elston Ave, Chicago, Illinois 60642

Możliwość zebrania samemu pola z dyni jest tylko jedną z atrakcji Jack’s Pumpkin Pop-Up, sezonowego festiwalu organizowanego niemal w samy sercu Chicago, na Goose Island. Tradycyjnie już, oferuje on także kukurydziany labirynt, różnego rodzaju gry i konkursy, w tym stanowisko do rzutów siekierą, a także liczne punkty gastronomiczne.

Znajdź więcej informacji na temat Jack’s Pumpkin Pop-Up.

Odyssey Fun Farm

18900 Oak Park Ave., Tinley Park, Illinois 60477

W zbliżonej odległości od centrum Chicago odwiedzić warto także Odyssey Fun Farm. Po wybraniu idealnej dyni (nazwijmy ja warzywem, choć z biologicznego punktu widzenia dynia jest owocem), można tu spróbować sił w labiryncie stworzonym na polu kukurydzy, lub innym powstałym ze snopków siana, wybrać na przejażdżkę na wozie z sianem. Najmłodszych ucieszą z pewnością dmuchane trampoliny, zjeżdżalnie, czy też pociąg-krówka.

Poznaj inne atrakcje Odyssey Fun Park.

Zobacz, jak powstaje kukurydziany labirynt.

Farma otwarta jest od 26 września do 31 października, codziennie, pomiędzy 10 rano i 6 po południu.

County Line Orchard

200 S County Line Rd, Hobart, Indiana 46342

Położony już na terenie stanu Indiana sad County Line wart jest około godzinnej wycieczki z Chicago. Niemal przez cały rok zaprasza on gości na zbiory jabłek. W tygodniach poprzedzających Halloween zaś przekształca się on w prawdziwe królestwo dyni.

Gdzie po dynie w Chicago

Farmy dyniowe w Chicago: County Line Orchard.

Maskotką sadu jest uwielbiany przez dzieci Peter, the Pumpkin-Eating Dino. Wiele radości najmłodszym dostarcza mini-zoo, skupiające kucyki, miniaturowe świnki i kozy, lamy, świnki morskie, indyki i kury. Olbrzymią popularnością cieszą się także pasieki pszczele. W weekendy, lokalni muzycy często spotykają się tu na jam sessions.

Dowiedz się więcej na temat atrakcji County Line Orchard.

Pumpkin Patch w County Line Orchard czynny jest codziennie, pomiędzy 9 rano i 6 po południu, od 3 września do 1 listopada.

Didier Farms

16678 Aptakisic Rd, Lincolnshire, Illinois 60069

Jedna z najbardziej znanych farm dyniowych w Illinois oddalona jest od Chicago o około 55 km. W sezonie jesiennym słynie z trwającego od ostatniego tygodnia września, do końca października Pumpkinfest. Festyn gwarantującego doskonałą zabawę, z tradycyjnymi atrakcjami, jak labirynt kukurydziany, czy też przejażdżki na wozie z sianem, lub na grzbiecie, a nawet wielbłąda. Warto spróbowac jest lokalnie produkowanego cydru, czy też sezonowych smakołyków, na przykład dyniowych donutów.

Atrakcje Didier Farms.

Pumpkinfest w Didier Farms oczekuje na gości od końca września do końca października, codziennie, w godzinach od 9 rano do 6 po południu.

Znajdź więcej informacji na temat Didier Farms.

Goebbert’s Pumpkin Farm

42W813 Reinking Rd, Pingree Grove, Illinois 60140

Podobnych atrakcji oczekiwać można w Goebbert’s Pumpkin Farm & Garden Center, oddalonym od Chicago o około 50 km. Organizowany tu jesienny festiwal stwarza okazję nie tylko do nabycia dyń i innych jesiennych plonów, ale także do rodzinnej zabawy. Koniecznie skosztuj lokalnych smakołyków – cydrowych donatów i dyniowych ciasteczek!

Na najmłodszych oczekuje tu Animal Land – mini zoo, w którym obejrzą z bliska, a często nawet pogłaszczą ponad 50 gatunków zwierząt oraz przejadą się na wielbłądzie.

Dowiedz się więcej na temat Goebbert’s Pumpkin Farm.

The Pumpkin Wagon

12N860 US-20, Elgin, IL 60124

Położona w Elgin, około 50 minut drogi od Chicago farma znana jest z olbrzymiego wyboru odmian dyni, cukinii i kabaczków. Jeśli masz ochotę na oryginalny wystrój podczas Halloween, jest to miejsce warte odwiedzenia, nie tylko dla samych dyń, ale także wykonanych z kukurydzy ornamentów i kwitnących jesienią kwiatów doniczkowych.

Więcej informacji na temat The Pumpkin Wagon znajdziesz tu.

Czytaj także: