Zwiedzanie Chicago – Pedway

Jednym z ciekawszych sposobów na zwiedzanie śródmieścia Chicago, znanego jako The Loop, jest siec podziemnych korytarzy łączących niektóre z najważniejszych punktów miasta.

Znajdź pomysły na piesze wycieczki w Chicago.

Budowa mierzącego sobie obecnie około 5 mil (8 km długości) systemu tuneli, lecz także zadaszonych ścieżek i kładek, rozpoczęła się na początku lat 50-tych i trwa praktycznie nieprzerwanie do dziś.

Pedway Chicago

Pedway jest stale unowocześnianie.

Pedway – idealne na złą pogodę

Zwiedzanie chicagowskiego śródmieścia systemem tuneli Pedway to dobre rozwiązanie zwłaszcza w dni, kiedy pogoda „odmawia współpracy” – zarówno tych deszczowych i wietrznych (nie bez powodu Chicago nosi przydomek The Windy City), jak i tych, kiedy żar leje się z nieba.

*”Pedway” to skrót od pedestrian way, czyli „droga piesza”.

Na trasie Pedway znajduje się wiele ciekawych przystanków, w tym około 50 budynków, prywatnych i rządowych, wiele ze znanych wieżowców Chicago, hotele, domy towarowe i popularne atrakcje turystyczne.

Wyświetl mapę Pedway.

Często, turyści zwiedzający Chicago, a nawet sami mieszkańcy miasta, nie zdają sobie sprawy z faktu, iż przemieszczają się właśnie jakimś odcinkiem Pedway. Trasa ta nie jest także tak dobrze opisana w przewodnikach, jak inne bardziej oczywiste atrakcje Chicago. Turystom pragnącym zgłębić „podziemne” tajemnice Chicago, polecamy wycieczki z lokalnym przewodnikiem.

Pedway oczami mieszkanki Chicago.

Zobacz co do powiedzenia na temat Pedway w Chicago ma BBC.

Zajrzyj na oficjalny portal Chicago City Council, aby znaleźć więcej informacji na temat Downtown Pedestrian Walkway System.

Chicago – fakty i podstawowe informacje

Położone na brzegu jeziora Michigan, jest największym, pod względem ludności, miastem stanu Illinois, i trzecim największym na skalę kraju (po Nowym Jorku i Los Angeles). Obszar metropolitalny Chicago zamieszkuje niemal 10 milionów osób, ścisłe centrum zaś, około 2.7 miliona.

W Chicago osiedlił się po zakończeniu prezydentury Barack Obama z rodziną.

the Bean Chicago

Rzeźba Cloud Gate, zwana także potocznie „fasolą” (The Bean), to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Chicago.

Miasto słynie z architektury, w której dominują drapacze chmur. Do najpopularniejszych atrakcji Chicago zaliczają się:

  • Rzeźba z nierdzewnej stali – Cloud Gate, umiejscowiona w parku Millennium, jak również i sam park
  • Willis Tower (uprzednio znany jako Sears Tower) – 110-piętrowy wieżowiec
  • John Hancock Center – usytuowane w kolejnym ikonicznym budynku wyróżniającym się na tle panoramy miasta. Na jego najwyższych piętrach usytuowany jest jeden z najpopularniejszych tarasów widokowych Chicago.
  • Navy Pier – barwna i tętniąca życiem dzielnica nad brzegiem Jeziora Michigan. Rozgościły się tu liczne restauracje, bary i ogródki kawiarniane.
  • Shedd Aquarium – atrakcja popularna zwłaszcza wśród najmłodszych
  • Lincoln Park Zoo – dzieci zainteresuje także zoo miejskie Chicago
  • Field Museum of Natural History
  • Wrigley Field – stadion baseballowy

Zarezerwuj atrakcje w Chicago