Pomysły na jednodniowe wycieczki z Chicago

The Windy City, czyli Chicago, oferuje niezwykle szeroki wachlarz atrakcji turystycznych, mogących wypełnić od jednego dnia zwiedzania, do kilku tygodni.

the Bean Chicago

Cloud Gate – jeden z najbardziej emblematycznych elementów panoramy Chicago.

Czytaj także: Przewodnik po Chicago.

Jeśli tylko czas na to zezwoli, wiele ciekawych miejsc dostępnych jest także w okolicach Chicago.

Poniżej, przedstawiamy kilka sugestii i pomysłów na jednodniowe wycieczki z Chicago. Ich celem są miejsca o wyjątkowych walorach historycznych, kulturalnych, jak i przyrodniczych.

Jeśli potrzebny jest Ci niezależny środek transportu, porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku O’Hare Chicago (lub w innej dogodnej lokalizacji na terenie miasta) oraz dokonaj rezerwacji online.

Naperville, Illinois (40 m drogi)

Położone na przedmieściach Chicago, około 50 km na zachód od centrum miasta, Naperville, pomimo niewielkich rozmiarów, oferuje zadziwiającą ilość atrakcji. W tym malowniczym miasteczku znaleźć można zarówno muzeum na otwartym powietrzu, pokazujące, jak wyglądało życie w tych rejonach w czasach pierwszej fali osadnictwa z Europy, aqua park ze sztuczną plażą, skierowane do dzieci muzeum DuPage Children’s Museum, arboretum, czyli ponad 680 hektarowy teren-muzeum dla ponad 4 tyś. rodzajów drzew, krzewów i roślin, muzeum militarne oraz największą dumę miasta, Naperville Riverwalk, czyli ponad 3 km długości promenadę biegnącą wzdłuż rzeki.

Co robic w Naperville? Wybierz się na spacer wzdłuż rzeki.

Milwaukee, Illinois ( 1h40m drogi)

Jednym z najpopularniejszych celów wycieczek z Chicago jest Milwaukee, największe miasto sąsiadującego z Illinois stanu Wisconsin. Oddalone o około 140 km od Chicago, Milwaukee z łatwością odwiedzić można w ciągu jednego dnia. Jeśli jednak czas na to zezwala, warto jest zatrzymać się w nim na nieco dłużej, choćby tylko po to, aby z czystym sumieniem móc spróbować niektórych z wielu produkowanych tu piw.

Znajdź hotel w Milwaukee.

Posiadające olbrzymią społeczność niemieckiego pochodzenia, Milwaukee słynie z olbrzymiej liczby istniejących tu browarów. Największy z nich to powszechnie znany Miller, jednak warto jest spróbować mniej znanych, lokalnych warzelni piwa. To one właśnie często potrafią przyjemnie zaskoczyć.

Co pic, jeść i robić w Milwaukee – zobacz wideo przewodnik poniżej:

Milwaukee to jednak o wiele, wiele więcej, niż piwo. Oferta kulturalna miasta trafi w każde gusta. Wyróżnia się szczególnie Milwaukee Art Museum zachwycające niezwykłą architekturą projektu Santiago Calatravy.

Osoby o zainteresowaniach naukowych nie powinny przegapić Discovery World oraz Milwaukee Public Museum, którego znaczna część poświęcona jest historii naturalnej.

Odwiedzając Milwaukee latem, nie przegap licznych festiwali muzycznych i imprez kulturalnych. Najważniejszą z nich jest niewątpliwie Summerfest, festiwal, który swego czasu (a konkretnie w 1999 roku) uznany został przez Księgę Rekordów Guinnessa a największy festiwal muzyczny na świecie. Pomimo upływu czasu, nie traci on na popularności.

Monroe – destynacja dla wielbicieli sera

O 2 godziny drogi (220 km) z Chicago oddalona jest „amerykańska stolica szwajcarskiego sera”, położone już na terenie stanu Wisconsin miasteczko Monroe.

Choć ser jest produktem z którego słynie cały stan, w Monroe ten smakołyk traktowany jest szczególnie poważnie. Miasto posiada ponad 100 letnią tradycję w produkcji sera w typie szwajcarskim. Zwiedzać tu można jego fabrykę oraz degustować go w połączeniu z lokalnie warzonymi piwami.

Do Monroe warto jest wybrać się szczególnie podczas obchodzonych tu we wrześniu Dni Sera / Cheese Days.

Holland, Michigan (ok. 2.5 h drogi)

USA, kraj zbudowany przez europejskich emigrantów, z wielkim sentymentem, traktuje dziedzictwo kulturowe Starego Kontynentu. Na terenie całych Stanów Zjednoczonych znaleźc można wiele replik najbardziej emblematycznych miejsc Europy.

Jak nietrudno się domyślić, wnosząc z nazwy, oddalone o około 240 km od Chicago, miasteczko Holland, zainspirowane jest Niderlandami, poczynając od charakterystycznej architektury, na klasycznych holenderskich specjałach serwowanych w lokalnych restauracjach i kawiarniach, kończąc.

miasteczko Holland

Jednodniowe wycieczki z Chicago: Holland, Michigan – odrobina Holandii w USA.

W Holland warto jest się wybrać na spacer po plantacji tulipanów oraz parku Windmill Island Gardens w sercu którego usytuowany jest autentyczny, zabytkowy holenderski wiatrak a także uraczyć kraftowym piwem warzonym według oryginalnych przepisów.

Holland pozostaje niezwykle malownicze przez cały rok, jednak najlepszy czasem na odwiedzenie miasteczka to późna wiosna. Wtedy właśnie najobficiej kwitną tulipany, wtedy także odbywa się The Tulip Time Festival oferujący wiele okazji do doskonałej zabawy.

Springfield, Illinois (3h20m drogi)

Pomimo, iż oddalone o ponad 320 km od Chicago, miasto Springfield warte jest odwiedzenia ze względu na unikalne walory historyczne. Tu właśnie żył i rozwijał swoją działalność polityczną Abraham Lincoln, szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych. Z jego osobą właśnie wiążą się najważniejsze atrakcje historyczne miasta, położone na terenie Central Springfield Historic District, w tym dom Lincolna, jego biuro adwokackie, grobowiec oraz biblioteka prezydencka.

muzeum Lincolna

Abraham Lincoln Presidential Museum – jedna z atrakcji Springfield.

Ciekawostka: to ze Springfield wywodzi się rzekomo jedna z ulubionych przekąsek Amerykanów, corn dog, czyli smażona w głębokim tłuszczu, panierowana w cieście kukurydzianym parówka. Tutaj znana była ona pod nazwą ‘Cozy Dog’.

Lake Geneva, Wisconsin  (1h40m drogi)

Około 130 km na północny zachód od Chicago, już na terenie stanu Wisconsin, położone jest Jezioro Genewa oraz czerpiące od niego nazwę miasteczko Lake Geneva. Popularny kurort wypoczynkowy dla mieszkańców Chicago i Milwaukee, Lake Geneva oferuje wiele opcji zakwaterowania, jeśli jednak nie chcesz zatrzymywać się tu na noc, świetnie sprawdzi się, jako cel jednodniowego wypadu.

Znajdź zakwaterowanie w Lake Geneva, WI.

Największą atrakcją jest tu naturalnie samo jezioro oraz rozliczne możliwości uprawiania sportów wodnych.

Lake Geneva wycieczka z Chicago

Pomysł na wycieczki z Chicago: wypoczynek w Lake Genewa.

Znajdź więcej informacji na oficjalnym portalu turystycznym Lake Geneva.

Anderson Japanese Gardens w Rockford, Illinois (1h30m drogi)

Osoby lubiące odpoczywać wśród zieleni zainteresują, być może, urzekające japońskie ogrody w Rockford, mieście położonym około 150 km na północny zachód od Chicago.

Anderson Japanese Gardens powstały pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku, z inicjatywy lokalnego biznesmena, Johna Andersona. Zaprojektowane przez japońskich specjalistów z dziedziny architektury krajobrazu, niezwykle wiernie oddają klimaty Japonii.

japońskie ogrody Rockford

Japońskie ogrody w okolicach Chicago.

W ogrodach z powodzeniem spędzić można popołudnie, a nawet cały dzień, ciesząc oczy zielenią i barwami kwitnących kwiatów, relaksując się przy dźwiękach wodospadów oraz odpoczywając w licznych pawilonach, czy herbaciarni.

Grand Rapids, Michigan (3h drogi)

Poszukując pomysłów na wycieczki z Chicago, rozważ także nieco bardziej odległe destynacje – sugerujemy Grand Rapids, MI. Drugie największe miasto stanu Michigan, nosi wiele przydomków. Jako 'Miasto Mebli’ nie oszołomi raczej turystów, jednak jako ‘River City’, lub, na podobieństwo Milwaukee – ‘Beer City’, wydaje się już o wiele bardziej interesujące. Przecinająca miasto rzeka Grand River oferuje wiele atrakcji, w tym możliwość połowu ryb (na przykład łososia), wycieczek łodzią, lub w bardziej spokojnych jej miejscach, kajakiem lub na desce stand up paddle surf. Nazwa ‘Beer City’ wywodzi bierze się od licznych w Grand Rapids i okolicach browarów kraftowych. Piwu towarzyszą oczywiście przekąski: Grand Rapids to raj dla foodies.

Poznaj bliżej Grand Rapids:

Miasto posiada także ciekawą ofertę kulturalną, na którą składają się muzea, galerie sztuki oraz hale imprezowe i kongresowe. Grand Rapids Art Museum, czyli GRAM to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki.

Miłośników architektury zainteresują z pewnością budynki sygnowane nazwiskiem Franka Lloyda Wrighta, jak na przykład otwarty dla zwiedzających Meyer May House.

Odwiedzając Grand Rapids z dziećmi, nie przegap ogrodu Zoologicznego John Ball Zoo, Grand Rapids Children Museum oraz licznych parków i terenów rekreacyjnych.

Peoria, Illinois (2h40m drogi)

Rodziny z dziećmi lubiącymi podróże samochodem wyprawić się mogą do oddalonego o 250 km na południowy zachód od Chicago miasta Peoria. Oferuje ono sporo atrakcji dla całej rodziny, w tym ogród zoologiczny (Peoria Zoo), przyjazne wszystkim grupom wiekowym muzeum Peoria Riverfront Museum oraz ukochane przez małych i dużych fanów maszyn, interaktywne Caterpillar Visitor Center.

Caterpillar Vsitor Center dostarczy wielu atrakcji dla całej rodziny.

Najmłodsi w Peorii mile czas spędzą w Peoria Playhouse Children’s Museum.

Miasto przypadło Ci do gustu i chciałbyś spędzić tu więcej czasu? Porównaj oferty zakwaterowania w Peoria.

Czytaj także: 

Roadtrip Route 66 – informacje, porady, wskazówki.

Tanie loty do Chicago.